Nie mogę się połączyć z komputerem.

Tu znajdziesz pomoc.

Postprzez domagalag » 13 lis 2012, o 23:33

Kupiłem XPERIA TIPO.
Nie mogę się połączyć z komputerem. Poprzez USB. Innej możliwości połączenia na razie nie mam.
Dlaczego? Mam może za stary Windows? Bo mam XP z SP3.

Kiedyś inne starsze Sony Ericsony podłączałem i było ok.
Program PC Companion nie widzi telefonu. Odinstalowałem go i zainstalowałem od nowa i pobrał automatycznie aktualizację. Nie pomogło. Nie widzi też pamięci wewnętrznej jako pamięć masowa, microSD jeszcze nie mam, bo to nowy telefon. Telefon gdy wyświetla i prosi o instalację PC Companion to pojawia się w "moim komputerze" opcja wirtualnego dysku CD, lecz program na nim o nazwie startme.exe ma zero reakcji. W menedżerze urządzeń w komputerze nie może się zainstalować jakiś sterownik MTP.? - Komunikat - Występująca w tym pliku INF sekcja instalacji usługi jest nieprawidłowa.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić, za jakiś czas będę chciał kopiować z pamięci na komputer i na odwrót różne pliki, a teraz nie mam możliwości. Poproszę o pomoc i odpowiedzi. Dziękuję.

p.s. a może ten kabel usb co był w pudełku od telefonu to jest tylko do ładowarki? a nie nadaje się do transmisji danych przez USB? W t-mobile kupiłem telefon,.?

domagalag
User

Online: 9h 9m 5s
Telefon: Tipo
ROM: ?
Kernel: ?
Karta pamięci: 8GB

Postprzez juggler » 14 lis 2012, o 00:14

Wersja Windows tu nie wadzi :)
Kabel jest dobry.

Potrzebna Ci jest karta pamięci. Tipo co prawda ma rozbudowaną pamięć wewnętrzną ale raczej pod aplikacje. Pewnie da się tam wrzucić coś ale moim zdanie lepszym rozwiązanie byłoby zaopatrzenie się mimo wszystko w kartę.

XPERIE mają dwa tryby pamięci (w starszych telefonach też tak było).

Tryb MTP:
Tryb MTP wymaga sterowników, które z jakiegoś powodu nie zostały u Ciebie zainstalowane podczas instalacji PC Companion (dziwne).
Moja propozycje:
1. Zainstalować TO
2. Odinstalować jeszcze raz PC COMPANION i zainstalować ponownie.
3. Jeżeli sterownik dalej nie zainstalowany - w menadzerze wejsc w jego własciwości wybrać opcję uaktualnienia. Sprawdzić czy jest jakiś sugerowany sterownik z listy - jeżeli nie ma - wybrać ręcznie z katalogu C:Program FilesSony MobileUpdate Servicesetupdrivers (domyślna lokalizacja).

TRYB MSC:
Jak już pisałem występuje również tryb drugi - Tryb MSC.
On nie potrzebuje sterowników - w każdym razie nie z zewnątrz. Komputer sam powinien rozpoznać kartę jako urządzenie magazynujące dane i zainstalować sterownik przenośnego dysku. Ty jednak karty pamięci nie posiadasz więc póki co z tego trybu nie skorzystasz.
Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące Twojej XPERII. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!
juggler
Administrator

Online: 126d 13h 15m 3s
Pochwały: 1021
Telefon: Xperia SP
Wersja Androida: Jelly Bean (4.3)
ROM: Stock.
Kernel: Stock
Sieć: Play
Dodatkowo: Root
FolderMount
Xposed
Odblokowany Bootloader
Karta pamięci: 32GB SanDisk class10

Postprzez domagalag » 12 sty 2013, o 19:37

Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Nie udało się, wykonałem wszystko do punktu 3. U mnie nie było tego folderu - C:Program FilesSony MobileUpdate Servicesetupdrivers , nie dałem sobie rady. MicroSD kartę kupiłem, nie widzi jej.

Być może Windows mam już uszkodzony albo zasyfiony całą masą różnych programów lub rejestr systemu obciążony całą masą błędów. Windows trzeba conajmniej raz na rok instalować od nowa, a ja go nie instalowałem chyba ze 3 lata...

Postanowiłem uruchomić kopię dawno nie używanego Windowsa XP na innej partycji, jest to prawie czysty system, zainstalowany tylko po to aby odzyskać dane po awarii głównego Windowsa. No i zostałem mile zaskoczony, że nie musiałem się mordować z instalacjami, tam wszystko przebiegło szybko i automatycznie, PC Companion się zainstalował i zaktualizował, MTP driver poprawnie się przyjął do systemu, w "mój komputer" pojawiła się ikona "XPERIA Tipo", po wejściu w tę ikonkę pięknie pojawiły się 2 foldery czyli dostęp do pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej :).

Wniosek przychodzi mi do głowy, że coś w głównym systemie Windows XP jest nie tak. Po godzinach nie mogłem tego naprawić, postanowiłem jednak, że gdy będę chciał coś kopiować na kartę pamięci to mogę od czasu do czasu skorzystać z tego drugiego systemu Windows zapasowego.

Ale dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
domagalag
User

Online: 9h 9m 5s
Telefon: Tipo
ROM: ?
Kernel: ?
Karta pamięci: 8GB

Powrót do TIPO Pomoc techniczna