[U] Odblokowanie bootloadera i root (2.3.7 + 4.0.4)

Poradniki związane z tym modelem. Dział zawiera również wszelkie moduły.

[U] Odblokowanie bootloadera i root (2.3.7 + 4.0.4)

Postprzez michal9o90 » 12 sty 2013, o 19:35

Poradnik rootowania Xperii U na Windows 7 64bit WERSJA ANDROIDA 2.3.7 – Z góry też uprzedzam, że nie jestem profesjonalistą, a więc jeśli są jakieś pytania kierujcie je do bardziej doświadczonych użytkowników, ja tylko użyłem poradnika, który był po angielsku [Źródło] do zrootowania mojej xperii przy czym wynikło parę nieścisłości i przygotowałem poradnik po polsku

1. Zanim zaczniemy jakiekolwiek zmiany, pamiętajcie o zrobieniu backup-u najważniejszych dla nas danych, takich kontakty, sms itp. Może być jakikolwiek bezpłatny program z marketu gogle play ja użyłem MyBackup.
Jak już to mamy, możemy zacząć proces rootowania.
2. Najpierw potrzebujemy zainstalować android SDK w tym celu wchodzimy na stronę http://developer.android.com/sdk ściągamy program i instalujemy, program zainstaluje się tylko w podstawowej wersji, więc musimy go otworzyć (SDK Manager) i z listy zaznaczyć Android SDK Platform-Tools(odznaczyć wszystko inne) i zainstalować.

3. Kolejnym krokiem jest odblokowanie naszego bootloader-a

W tym celu dzwonimy (wpisujemy ) numer *#*#7378423#*# jest to kod dający dostęp do menu serwisowego.

Wchodzimy w Service info > Configuration i Spisujemy nasz IMEI oraz sprawdzamy czy Rooting status jest YES?

Obrazek
Obrazek

Jeśli tak przechodzimy dalej.

4. Wchodzimy na stronę http://unlockbootloader.sonymobile.com Przewijamy na sam dół i wciskamy Start unlocking the boot loader, przechodzimy do kolejnych stron aż się pojawia strona Create unlock boot loader key request. Uzupełniamy pola, jeśli IMEI nie będzie pasował to usuwamy ostatnią cyfrę. Teraz tylko czekamy aż przyjdzie na mail kod odblokowujący, trochę to potrwa, więc trzeba się wykazać cierpliwością.

Odblokowanie Bootloadera

5. Najpierw potrzebujemy sterownika S1 boot dla fastboot, niestety ten ze strony sony, nie działa dla Windowsa 7 64bit, więc ściągamy tą paczkę rozpakowujemy.
6. Podłączamy telefon do komputera kablem usb, uprzednio trzymając przycisk głośności do góry (ten od zwiększania głośności) w ten sposób wchodzimy w tryb fastboot. Objawem poprawnego włączenia jest zapalenie się niebieskiej diody po lewo.
7. Wyskoczy nam próba zainstalowania sterownika, co się nie powiedzie a dioda niebieska w tel prawdopodobnie po kilku sekundach zgaśnie, co oznacza wyjście z trybu fastboot, musicie w takim razie otworzyć menedżera urządzeń i jeszcze raz wykonać krok 6, pojawi się nam nieznane urządzenie, klikamy szybko (cóż ja tak miałem bo po chwili mi znikało z menedżera) na właściwości i teraz wybieramy aktualizację sterownika, wybieramy Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika oraz Pozwól mi wybrać z listy sterowników na moim komputerze -> Pokaż Wszystkie urządzenia -> Z dysku -> Przeglądaj teraz idziemy do naszej rozpakowanej paczki sterowników wybieramy wersje x64 -> usbwin -> android_winusb KLIKAMY OK, instalujemy Android ADB Iterface

Wyskoczy nam powiadomienie o braku możliwości weryfikacji wydawcy, więc klikamy Zainstaluj mimi to.

Podłączamy telefon ponownie, wykonując krok 6, tym razem system windows znowu zacznie instalować sterownik, poczekajmy chwilę tym razem go poprawie zainstaluje, odłączamy i podłączamy znowu telefon (krok 6), teraz już powinien działać tryb fastboot, czyli powinna non stop palić się niebieska dioda po lewo.

8. Teraz jeśli wszystko działa to otwieramy interpretera poleceń, na pasku windowsa klikamy ikonę windowsa i w wyszukaj wpisujemy cmd i enter.
9. Wpisujemy w wiersz poleceń
C:Usersnazwa naszego konta windowsowego>cd (spacja między cd a resztą) AppDataLocalAndroidandroid-sdkplatform-tools i enter,

teraz wpisujemy fastboot.exe -i 0x0fce getvar version powinno nam to dać numer wersji, jeśli wyskoczy <waiting for device> to nie działają nam sterowniki.

OSTATNI KROK w odblokowaniu bootloadera

10. Robimy to co w kroku 9 ale wpisujemy
fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0x22222222
gdzie zamiast liczb 2, wpisujemy nasz kod odblokowujący z emaila, enter i robota SKOŃCZONA

Po tej operacji, stracimy już nasze wszystkie dane, kontakty, sms-y, dodatkowe aplikacje itp.

ROOTOWANIE NASZEJ XPERII U
1. Włączamy telefon, wpisujemy *#*#7378423#*#* , idziemy do software info i sprawadzamy jaką mamy wersje tak jak na załączonym obrazku, phone i file system powinny byc takie same Obrazekja miałem 6.0.B.3.184
ale po root-cie zmieniło mi na 6.0.B.1.564, nie wiem czemu tak jest. Jeśli jest jakaś inna niż te dwa, to spróbujcie zaktualizować telefon, w innym przypadku nie znam rozwiązania.
Wiem, że inne kernele można znaleźć na xdadevelopers.

Informacje o kernelach:
The 1.564 kernel is made by DoomLord
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1688147
The 3.184 kernel is made by KeiranFTW
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1766892

2. Pobieramy paczke z tej strony

rozpakowujemy i z folderu kernel, wybieramy kernel według naszego software, jeśli jest to 6.0.B.3.184 to kopiujemy 3_184_kernel.elf do C:UsersNazwaAppDataLocalAndroidandroid-sdkplatform-tools
Jeśli zainstalujemy złą wersje, zniszczy to nasze oprogramowanie(telefon).

3. Włączamy znowu tryb fastboot ( wiecie już kabel usb+głośność)
4. Otwieramy znowu cmd i wpisujemy C:Usersnazwa >cd AppDataLocalAndroidandroid-sdkplatform-tools ( dla pewności, możecie znowu wpisać fastboot.exe -i 0x0fce getvar version, dla sprwadzenia stabilności połączenia)
5. Wpisujemy tym razem fastboot flash boot 222_kernel.elf
222 to nazwa odpowiedniego kernela np. 3_184 enter

I KONIEC! Z ULGĄ MOŻESZ KRZYKNĄĆ, MAMO ZROOTOWAŁEM XPERIĘ w CO GRAMY?! :D :P

Po zrootowaniu w aplikacjach powinieneś mieć superuser-a.

PS: Ostatnią rzeczą, może być zainstalowanie busybox z google marketu, podobno jest potrzebny do niektórych aplikacji.

UWAGA!!
Nie biorę odpowiedzialności, za żadne uszkodzenia spowodowane użyciem tego poradnika!

Metoda zadziała na mojej xperii U z androidem 2.3.7, przepraszam, też jeśli są jakieś braki lub niedociągnięcia w poradniku, jestem amatorem, więc możecie poprawiać mój poradnik.

Autor postu otrzymał pochwałę

michal9o90
User

Online: 1d 3h 28m 32s
Pochwały: 4
Telefon: Xperia U
ROM: 6.0.B.3.184
Kernel: 2.6.35.7+
Karta pamięci: Wbudowana 4GB

[U] Root na 4.0.4 bez odblokowywania bootloadera

Postprzez kornflejks » 4 sty 2014, o 12:45

Root dla Xperii U na androidzie w wersji 4.0.4 bez odblokowywania bootloadera

Sposób 1:

Potwierdzone działanie na firmware o numerze 6.1.1.B.1.10.

1. Wejdź w Ustawienia ► Opcje programistyczne ► Debugowanie USB (zaznacz)
2. Podłącz telefon do komputera i ściągnij w międzyczasie plik do roota (link podany niżej)
3. Uruchom plik RunMe, wyskoczy okienko
4. Wpisz 1 (Normal) i zatwierdź enterem
5. Jeśli twój telefon został wykryty, zacznie się proces root'owania
6. Po chwili powinna włączyć się aplikacja "Utwórz i przywróć", nie odpinaj kabla USB
7. Kliknij Przywróć i potwierdź chęć przywrócenia danych
8. Czekaj aż telefon sam uruchomi się ponownie, czasem może włączać się 2 razy
9. Gdy w okienku wyskoczy press any key to continue, kliknij cokolwiek

Jeżeli root udał się powinniśmy posiadać aplikację SuperSU.

Sposób 2:
Ten sposób działa z każdą wersją firmware.

1. Pobierz odpowiednie kernele* i wrzuć je do folderu firmwares w katalogu z Flashtoolem
2. Uruchom Flashtoola
3. Kliknij na ikonkę pioruna i wybierz tryb Flashmode
4. Wybierz kernel o nazwie 6.1.1.B.1.10 i kliknij OK
5. Wyłącz telefon
6. Gdy Flashtool przygotuje instalację (pojawi się okienko z prośbą podłączenia telefonu) podłącz telefon do komputera w trybie flashmode (przytrzymując przycisk ściszania volume -)
7. Gdy Flashtool wgra kernel odłącz telefon od komputera i uruchom go
8. Następnie wykonaj wszystko tak jak w 1 sposobie
9. Jeżeli proces root'owania powiódł się wyłącz telefon i uruchom flashtoola
10. Powtarzamy kolejno punkty 3,4,5,6,7. UWAGA! Zamiast wgrywać kernel 6.1.1.B.1.10 wgrywamy kernel zależnie od naszej wersji firmware**
11. Jeżeli flashtool wgrał wyznaczony kernel możesz się cieszyć z roota

* - jako 1 musisz ściągnąć kernel 6.1.1.B.1.10 ponieważ tylko na tym da się wykonać root metodą bin4ry.
jako 2 kernel musisz ściągnąć ten który pasuje do twojej wersji firmware.
** - jak sprawdzić wersję firmware? Wchodzisz w Ustawienia -> Informacje o telefonie i patrzysz na numer kompilacji. Zatem jeżeli mamy numer kompilacji 6.1.1.B.1.100 to ściągamy kernel o tej samej nazwie.

Download:
Stock kernele ICS dla Xperii U

Plik do roota (Root with restore by Bin4ry v18)

Pochwały przyznane za posta: 3
Obrazek
kornflejks
Super Mod

Online: 72d 15h 3m 14s
Pochwały: 483
Telefon: Xperia Z1 LTE
Wersja Androida: KitKat (4.4.4)
ROM: KitSlim_AMG [Evo 9]
Sieć: Play
Dodatkowo: Odblokowany BL

[U] Root na 2.3.7 bez odblokowywania bootloadera

Postprzez Reporteer » 26 lut 2014, o 12:14

Root dla Xperii U na androidzie 2.3.7 bez odblokowywania bootloadera

Ten sposób działa również na Xperii:
P, Sola, Go
Przy pracy z innym modelem trzeba zastosować odpowiednie oprogramowanie (pkt. 1, 2, 6)

Potrzebne Ci będą:
• telefon,
• kabel USB, komputer, flashtool

Instrukcja:
1. W pierwszej kolejności wgrywamy Flashtoolem firmware Ice Cream Sandwich (4.0.4) o numerze 6.1.1.B.1.10 (patrz: Dodatkowe poradniki)
2. Robimy root sposobem 1 (patrz: Dodatkowe poradniki)
3. Jeżeli udało nam się zrobić root ściągamy pliki potrzebne do dalszej pracy (patrz: Download)
4. Rozpakowujemy archiwum i mając podłączony telefon do komputera w trybie debugowania uruchamiamy plik 01-local-prop
5. Postępujemy według wskazówek w oknie poleceń
6. Gdy wykonaliśmy backup plików (pkt. 4 i 5) wgrywamy obojętnie z jakim numerem kompilacji, androida w wersji 2.3.7 odznaczając WIPE DATA
[+] SPOILER
Obrazek

7. Po włączeniu telefonu telefon zasypie Cię dużą ilością informacji o zatrzymaniu pracy aplikacji, tapaj w Wymuś zatrzymanie i próbuj włączyć Debugowanie USB
8. Jeżeli włączyłeś debugowanie odczekaj minutę, telefon powinien się wyłączyć i włączyć ponownie jeżeli tego nie robi przejdź do następnego punktu
9. Podłącz telefon do komputera i przywróć backup włączając plik 02-push-root-files, postępuj według wskazówek w okienku
10. Telefon powinien się zrestartować jeżeli tego nie zrobił to zrób to za niego
11. Wejdź kolejno w Ustawienia ► Dane użytkownika ► Ustawienia fabryczne ► Resetuj telefon
12. No i powinieneś mieć aplikację SuperUser wraz z rootem na Xperii U z androidem 2.3.7 i zablokowanym bootloaderem ;)

Dodatkowe poradniki:
Wgrywanie androida przez program Flashtool ▼

Root dla androida w wersji 4.0.4 o numerze 6.1.1.B.1.10 (sposób 1) ▼

Download:
• Dropbox

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomogłem? Podziękuj :hi
Obrazek
Reporteer
Moderator

Online: 38d 16h 31m 28s
Pochwały: 152