Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie
5.1.1

[STOCK] C6903 14.6.A.0.368 Customized TW - PRE-ROOTED

xperia z1 d6903 stock android 5.1.1 14.6.A.0.368 prerooted flashable zip xperiasite.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 854
  • 5778 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Red Bull Mobile

Napisano 14 wrzesień 2015 - 17:34

ZAKAZ WYNOSZENIA / KOPIOWANIA / CYTOWANIA ITD. NA INNE FORA

Witam, przedstawiam wam stock rom 5.1.1 dla Xperii Z1. Jest to tzw. PRE-ROOTED, czyli rom już zrootowany i zawierający recovery. 

Jest on wykonany przeze mnie

INFORMACJE      

Model: C6903

Wersja androida: 5.1.1

Kompilacja: 14.6.A.0.368

Region: Customized TW (Taiwan)

Zawiera: root & XZDualRecovery v2.8.21  (CWM/TWRP/PhliZ Touch)

NIE ODPOWIADAM ZA EWENTUALNE USZKODZENIA  TELEFONU, CZY INNE BŁĘDY, INSTALUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

INSTALACJA     

1. Wejdź w recovery 

2. Zrób WIPE CACHE & DALVIK CACHE a jeśli możesz to również DATA

3. Sflashuj system z zipa (link na końcu posta)

4. Uruchom telefon ponownie - Reboot 

5. Gotowe. 

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Użytkownik rt1 edytował ten post 01 październik 2015 - 16:17

• 1

#2 OFFLINE Centek_15

Centek_15

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 27 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Inny

Napisano 11 październik 2015 - 16:00

Właśnie instaluję... .

Długi czas nie interesowalem się telefonem ale miałem system 4.4.4 i mody aparatau, dźwięku, dual recovery i niestety ale aktualizacji nie dało się zrobić bez flashtoola, do tego dźwięk był niemożliwy do słuchania na słuchawkach i aparat często się nie włączał lub lagował telefon. Wgrywam Twój ROM, żeby to wszystko usunąć i mieć tylko recovery i root :)

PS: ten soft jest brandowany czy nie bo nie wiem jak to jest z softem z Taiwanu :)

• 0

#3 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1021
  • 9207 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Oreo (8.1)
  • Rom:iosEm3a AOSP
  • Operator:Plus

Napisano 11 październik 2015 - 16:04

Nie jest brandowany ale dziwi mnie fakt, ze na KK miałeś słaby dźwięk. To teraz zobaczysz, jaka słaba jakość dxwięku i słaby czas aktywności na baterii będziesz mieć na lollipopie.

Dodano: 11 październik 2015 - 17:04

rt1 Popraw nazwę. Z1 to C69XX

• 0

#4 OFFLINE Centek_15

Centek_15

Zaczyna się uczyć

• 27 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Inny

Napisano 11 październik 2015 - 16:11

Dźwięk u mnie był OK ale słuchawkach była masakra bo miałem jakiś zrąbany mod. Na najmniejszym volume dawało po uszach.

PS: system zainstalowany i działa elegancko jak na razie :)

• 0

#5 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5778 postów

Napisano 11 październik 2015 - 17:39

@Centek_15 no i będzie dobrze bo to stock tyle że prerooted. 

@Mojzesz  jest dobrze,  a napisałem dokładnie model C6903 bo taki soft pobrałem i z takiego zrobiłem prerooted i na tym będzie działać,  a nie będę pisał że pod różne wersje skoro dla jednego telefonu.  ewentualnie mogę zrobić wersję na inne odmiany ale nie widzę sensu bo ta przecież jest w Polsce. 

EDIT: - by nie spamować

@ch3mn3y to może źle napisałem bo jak softy i prerooted robiłem osobno i na spokojnie aby nie pomylić czegoś,  tak wątki na forum na raz wszystkie.  ale dzięki za poprawienie.  na przyszłość to może zostaw albo poinformuj.  

ch3mn3y (11 październik 2015 - 18:33):
Był błąd w tytule tematu (D6903), ale poprawiłem. Może za bardzo się pospieszyłem.

Użytkownik rt1 edytował ten post 11 październik 2015 - 19:26

• 0

#6 OFFLINE Mareek1980

Mareek1980

Nowicjusz

• 2 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano

Napisano 01 listopad 2015 - 11:51

Czy jest gdzieś poradnik jak wgrać ten rom?

• 0

#7 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5778 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 14:11

Czy jest gdzieś poradnik jak wgrać ten rom?

no masz w pierwszym poście.  tak ciężko przeczytać?  jak byk pisze INSTALACJA

• 0

#8 OFFLINE Mareek1980

Mareek1980

Nowicjusz

• 2 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano

Napisano 03 listopad 2015 - 17:39

Tak jest napisane „INSTALACJA”, ale nie ma tam szczegółów dotyczących tego w jaki sposób wejść w recovery, jak zrobić WIPE CACHE & DALVIK CACHE, czy w jaki sposób sflashować system. Nie wiem czy trzeba mieć do tego jakiś program, czy może wystarczy wrzucić pobrane pliki do jakiegoś folderu w pamięci telefonu. Nie wiem, bo jestem laikiem w tej dziedzinie. Nigdy wcześniej niczego takiego nie robiłem. To tak jakby komuś kto kompletnie nie zna się na mechanice napisać, że aby wymienić uszczelkę pod głowicą, najpierw musi zdjąć głowicę, następnie wymienić uszczelkę i zamontować głowicę z powrotem, nie pisząc mu szczegółów jak ma to zrobić. Ja rozumiem, że rt1 wstawił instrukcję z myślą o osobach, które już wcześniej robiły podmianę romu i nie rozpisywał się, jak krok po kroku to zrobić, dlatego zapytałem na forum, czy jest jakiś poradnik który mi w tym pomoże. Wydaje mi się, że nikogo tym nie uraziłem. Kupiłem telefon i po aktualizacji oprogramowania do 14.6.A.0.368 zaczął się zawieszać, bateria wytrzymuje max. 1 dzień, a zestaw bluetooth, co 5 min. rozłącza się z zestawem samochodowym, więc chciałem podmienić w nim rom, mając na dzieję, że zabieg ten przywróci go do stanu pierwotnego.

• 0

#9 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1021
  • 9207 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Oreo (8.1)
  • Rom:iosEm3a AOSP

Napisano 03 listopad 2015 - 18:26

Jeżeli tutaj ktoś trafia znaczy, że jest zainteresowany rootem a jest napisane, ze recovery to znaczy, że też musi mieć. Jeżeli się nie mylę na forum poradniki na roota są uniwersalne jak i dla niektórych modeli osobno w odpowiednich działach. Sorry bro ale obecnie nie poszukam Ci tego tym bardziej, że nie podałeś żadnych szczegółów jaki masz system. Komputer do roota nie jest koniecznie potrzebny ale do recovery raczej tak (nie bić ale są jakieś tam metody bez używania komputera). Uprzedzam, że wgranie roota (recovery wymaga roota) skutkuje utraconą gwarancję, którą można przywrócić wygrywając oprogramowanie Flashtoolem.

Wysłane z Xperii Z1 przez Tapatalk 5.3.0 VIP
  • 0

#10 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5778 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 01:08

Tak jest napisane „INSTALACJA”, ale nie ma tam szczegółów dotyczących tego w jaki sposób wejść w recovery, jak zrobić WIPE CACHE & DALVIK CACHE, czy w jaki sposób sflashować system. Nie wiem czy trzeba mieć do tego jakiś program, czy może wystarczy wrzucić pobrane pliki do jakiegoś folderu w pamięci telefonu. Nie wiem, bo jestem laikiem w tej dziedzinie. Nigdy wcześniej niczego takiego nie robiłem. To tak jakby komuś kto kompletnie nie zna się na mechanice napisać, że aby wymienić uszczelkę pod głowicą, najpierw musi zdjąć głowicę, następnie wymienić uszczelkę i zamontować głowicę z powrotem, nie pisząc mu szczegółów jak ma to zrobić. Ja rozumiem, że rt1 wstawił instrukcję z myślą o osobach, które już wcześniej robiły podmianę romu i nie rozpisywał się, jak krok po kroku to zrobić, dlatego zapytałem na forum, czy jest jakiś poradnik który mi w tym pomoże. Wydaje mi się, że nikogo tym nie uraziłem. Kupiłem telefon i po aktualizacji oprogramowania do 14.6.A.0.368 zaczął się zawieszać, bateria wytrzymuje max. 1 dzień, a zestaw bluetooth, co 5 min. rozłącza się z zestawem samochodowym, więc chciałem podmienić w nim rom, mając na dzieję, że zabieg ten przywróci go do stanu pierwotnego.

ja nie będę pisał dokładnie co gdzie i jak bo w zależności od recovery w jakim będziesz to robił może wyglądać trochę inaczej,  np w twrp aby zrobić wipe trzeba przeciągnąć pasek a w cwm potwierdzić klikając yes, a ponadto liczą się tutaj czynności a nie ich opis i nie pisałem tu o osobach które to robiły tylko jak wgrać bo układ recovery nie robi różnicy a jak nie wiesz jak coś zrobić to się za to nie bierz bo popsujesz telefon,  bo widzę że ty nie bardzo wiesz co i dlaczego chcesz robić.  najpierw doczytaj,  doucz się i dopiero majstruj.  poradników itd na forum jak i ogólnie w internecie nie brakuje.  

jeśli chodzi o samo wgranie to aby to zrobić musisz najpierw wgrać androida 4.4.4 albo 5.0.2 zrootować go i wgrać recovery z którego potem możesz to zflashować.  

co do samego problemu to posiadanie samego roota i recovery nie naprawi problemu,  choć to zależy od przyczyny i dlatego na początek radzę zrobić ustawiania fabryczne albo wgrać soft we flashtoolu,  a jak nie zda się to na nic to wgraj Kitkata 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5.1.1, xperia z1, d6903, stock, android 5.1.1, 14.6.A.0.368, prerooted, flashable zip, xperiasite.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.