Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia T3 nie daje oznak życia

xperia daje oznak życia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE AzylOne

AzylOne

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów

Napisano 26 luty 2016 - 20:19

Witam. Jestem posiadaczem Xperii T3. Działa w miarę. Nagle parę dni temu się wyłączyła i przez 2 godziny nie chciała się włączyć. Zanim się udało uruchomić telefon wibrował. Parę godzin później znowu się wyłączył. Tym razem już nie wibruje. Próbowałem PC Companion to nie wykrywa. Próbowałem Flashtoolem to samo. Jedyna oznaka życia to taka że po podłączeniu do komputera wyświetla się że podłączono "Qhsusb_bulk". Na ktoś jakieś pomysły? A i w serwisie zarządali 550 zł więc odmówiłem naprawy...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 960
  • 9159 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android O Developer Preview
  • Operator:Plus

Napisano 26 luty 2016 - 20:25

No a sterowniki zainstalowane? Spróbuj naładować baterię przez noc i uderzyć ją flashtoolem jeśli nie ruszy.

• 0

#3 OFFLINE AzylOne

AzylOne

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 27 luty 2016 - 07:43

Telefon podłączyłem do ładowania. Żadna diodą się nie świeci do tej pory. Plecki są ciepłe. Sterowników nie umiałem zainstalować do t3 ze strony sony. Zainstalowałem tylko te z flashtoola

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1606
  • 17191 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 27 luty 2016 - 09:32

Uszkodzony bootloader.

Qhsusb_bulk można przełączyć w inny tryb z Qualcomm w nazwie (teraz nie pamiętam), ale i tak wtedy trzeba mieć ich flashtoola, który nie jest oficjalnie dostępny i odpowiednie oprogramowanie bootloadera do wgrania.

Dlatego też serwis tyle chciał, bo Oni się w to nie bawią i od razu chcieli wymieniać płytę główną.

• 2

#5 OFFLINE Fargo

Fargo

Coś tam skrobnął

• 12 postów
  • Telefon:Xperia T3
  • Operator:Play

Napisano 28 luty 2016 - 13:27

Moja t3 również nie reagowała na kabel, dopiero dała oznaki życia po odłączeniu baterii. Jednak po próbie wgrania kernela teraz zarówno na odłączonej bądź podłączonej baterii nic się nie dzieje, dioda w ogóle nie świeci a telefon w komputerze widziany jest jako: somc flash device. Myślicie, że też płyta do wymiany?

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 570
  • 5317 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:45.0.A.5.1
  • Kernel:stock

Napisano 28 luty 2016 - 13:55

Moja t3 również nie reagowała na kabel, dopiero dała oznaki życia po odłączeniu baterii. Jednak po próbie wgrania kernela teraz zarówno na odłączonej bądź podłączonej baterii nic się nie dzieje, dioda w ogóle nie świeci a telefon w komputerze widziany jest jako: somc flash device. Myślicie, że też płyta do wymiany?

Fargo, wygląda na to, że Twój problem to inny przypadek. Tobie urządzenie PC wykrywa w innym trybie, śmiem zaryzykować stwierdzenie że poprawnie. Załóż swój temat, będziemy próbować pomóc. 

• 0

#7 OFFLINE Fargo

Fargo

Coś tam skrobnął

• 12 postów

Napisano 28 luty 2016 - 14:20

Racja, przepraszam za spam.

• 0

#8 OFFLINE crazy991

crazy991

Nowicjusz

• 2 postów
  • Rom:stock

Napisano 16 lipiec 2017 - 06:43

Uszkodzony bootloader.

Qhsusb_bulk można przełączyć w inny tryb z Qualcomm w nazwie (teraz nie pamiętam), ale i tak wtedy trzeba mieć ich flashtoola, który nie jest oficjalnie dostępny i odpowiednie oprogramowanie bootloadera do wgrania.

Dlatego też serwis tyle chciał, bo Oni się w to nie bawią i od razu chcieli wymieniać płytę główną.

witam serdecznie chcialem sie podpiac do tej odpowiedzi moja xperia t3 ma tez ten problem tez jest wykrywana na poczatku jako QHSUSB_BULK ale po zainstalowaniu sterownikow wykrywana jest jako somc flash devices jak mozna ja przelaczyc w ten inny tryb????

• 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17191 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 06:55

Potrzebujesz program s1tool, wiedzę na temat pinów na płycie głównej (który to test point, a który to GND) oraz plików z bootloaderem (to może być najtrudniejsze, ja dla tego modelu nie znalazłem).

• 0

#10 OFFLINE crazy991

crazy991

Nowicjusz

• 2 postów
  • Rom:stock

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:44

Potrzebujesz program s1tool, wiedzę na temat pinów na płycie głównej (który to test point, a który to GND) oraz plików z bootloaderem (to może być najtrudniejsze, ja dla tego modelu nie znalazłem).

z moich informacji xperia tg3 nie posiada tespoint dlatego szukam pomocy na forum internet przekopuje juz od dluzszego czsau

Dodano: 16 lipiec 2017 - 07:47

jestem w posiadaniu riff box dwa naprawial ktos ten model tym sprzetem???

z moich informacji xperia tg3 nie posiada tespoint dlatego szukam pomocy na forum internet przekopuje juz od dluzszego

Dodano: 16 lipiec 2017 - 10:44

a wiesz moze gdzie moge otrzymac informacje co do naprawy tej xperii jakims sprzetem serwisowym?

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17191 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 11:15

Wydaje mi się, że każda Xperia ma Testpoint - tym bardziej, że poprzednia Z2 i następna Z3 też mają. Ale racja, nie ma plików bootloadera, bo tenże jest zaszyfrowany...

Co do informacji, to nie wiem. Na

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

sprawdź, a dokładnie zapytaj się.

• 0

#12 OFFLINE leukocyt111

leukocyt111

Nowicjusz

• 2 postów
  • Android:KitKat (4.4.4)

Napisano 27 lipiec 2017 - 11:45

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego. Przedłużyłem umowę w Orange, wziąłem inny telefon z kartą nano sim
Aktywowałem nową nano kartę. Karta w xperii przestała działać, wyłączyłem telefon przyciskiem power, wyciągnąłem kartę sim i micro sd. Telefon cegła, nie włącza się, po podłączeniu do ładowarki nic nie pokazuje, dioda się nie świeci, po podłączeniu do kompa tryb SOMC flash device.
Flashtoolem nic nie mogę zrobić bo miał wyłączony tryb debugowania, nie można przejść w tryb flashowania, podłączenie pod usb z wciśniętym volume down nic nie daje

Ręce mi opadły nie mam już pomysłów

• 0

#13 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Uzależniony od forum

• Reputacja: 67
  • 891 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Rom:Resurrection Remix v5.8.3
  • Kernel:Remix v5.8.3

Napisano 27 lipiec 2017 - 13:50

tryb debugowania nie jestes potrzebny do trybu flashtool 

• 0

#14 OFFLINE leukocyt111

leukocyt111

Nowicjusz

• 2 postów
  • Android:KitKat (4.4.4)

Napisano 27 lipiec 2017 - 18:34

ok tylko jak w ten tryb flash przejść skoro podłączenie pod usb z wciśniętym volume down nie działa?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, daje, oznak, życia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.