Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sony Ericsson MT27i Instalacja custom rom

sony ericsson mt27i instalacja custom

Najlepsza odpowiedź mieciunorge, 06 maj 2016 - 23:11

Temat do zamknięcia, przyszedł mi z naprawy iphone więc już koniec zabawy z androidem. Dziękuje wam wszystkim za pomoc! Teraz mam inny problem bo nie mogę zaktualizować ios 8.4 do 9.3.1 ale z tym już sobie poradzę, temat do zamknięcia.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 6 postów
  • Telefon:Xperia Sola
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:Minimal os
  • Kernel:Linux 3.4.x
  • Operator:Inny

Napisano 01 maj 2016 - 21:48

Witam serdecznie, to jest pierwszy telefon z androidem którego używam. Mój telefon jest w naprawie i czekam już 2 miesiąc... Ale mniejsza z tym.

Mam problem ponieważ posiadam obecnie ten model xperii z zainstalowanym stockowym softem 4.0.4. Potrzebuje zainstalować na nim system 4.1 lub nowszy ponieważ potrzebuje zainstalować pewną norweską aplikacje. Bootloader mam odblokowany, telefon jest też zrootowany. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki soft będzie zjadał mało ramu i będzie najlepiej działał? 4.1, 4.4, 5.1? 

Jakiego poradnika mam użyć? Jakich programów? Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuje.

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1606
  • 17206 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 01 maj 2016 - 21:56

Wg mnie najlepszy będzie 4.4. Choć 5+ też nie ma aż takiego zużycia RAMu.

Jak nikt nie odpisze i nie zapomnę to jutro wieczorem lub we wtorek Ci napiszę coś więcej (jutro grilla mam więc pewnie jak wejdę na forum to tylko na telefonie, a to trochę trudniej linkować jest).

• 0

#3 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2016 - 09:28

Udało się, zainstalowałem mininimal os 5.1 Działa płynnie. Zabawie się nim jutro i zobacze czy są jakieś błędy. Troche grafika zamazana jest, nie ostra. Nie wiem co z tym zrobić.

Jak korzystać ze sklepu google play? Da się? Wywala mi Google Play oraz Google Play Services

Dodano: 02 maj 2016 - 10:28

Podczas korzystania z tego systemu odkrylem pare rzeczy ktore mnie irytuja.

- Google play jak i Google Play Service nie dzialaja.

- Brak aplikacji do odczytywania i pisania sms.

- Brak aplikacji do robienia zdjec.

- Rozmyte ikony launchera.

Co mozna z tym zrobic?

Użytkownik mieciunorge edytował ten post 02 maj 2016 - 00:11

• 0

#4 ONLINE Jakub

Jakub

Jakub

• Reputacja: 146
  • 1037 postów
  • Telefon:Xperia XA1 Dual
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 02 maj 2016 - 10:12

Jak nie działa google play to możesz czyścić cache, backupowac, usuwać, instalować ale możliwe że nie będzie działać i koniec.
Aplikacje do sms i aparatu możesz pobrać z apkmirror (np. messenger i aparat od google) ale możliwe że te funkcje nie będą działać i koniec. Więc jeśli te funkcje mimo wszystko nie działają w tym romie to działać nie będą a jak ci na nich zależy to będziesz musiał wrócić do stocka. A jeszcze rozmazane ikony to możesz załatwić instalując inny launcher. Prawda jest taka że każdy custom jest mniej lub bardziej zbugowany a jeśli nie tolerujesz żadnych bugów to musisz siedzieć na stocku.
  • 0

#5 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2016 - 16:45

Stock niestety odpada. Musze mieć 4.1 lub nowszy. Spróbuje dzisiaj kitkata i zobaczymy co z tego będzie. Zauważyłem jeszcze że gdy telefon podłączony jest do ładowarki dotyk świruje. Fajnie chodzi ten system itp ale na chwile obecną na kit kacie chodzą wszystkie te aplikacje które chodzą na lolipopie. A i tak za miesiąc mi przyjdzie iphone z naprawy. Lubie się bawić a że mi się trafił taki telefon z androidem to spróbowałem :D

Dodano: 02 maj 2016 - 17:45

Stock niestety odpada. Musze mieć 4.1 lub nowszy. Spróbuje dzisiaj kitkata i zobaczymy co z tego będzie. Zauważyłem jeszcze że gdy telefon podłączony jest do ładowarki dotyk świruje. Fajnie chodzi ten system itp ale na chwile obecną na kit kacie chodzą wszystkie te aplikacje które chodzą na lolipopie. A i tak za miesiąc mi przyjdzie iphone z naprawy. Lubie się bawić a że mi się trafił taki telefon z androidem to spróbowałem :D

Zainstalowałem androida 4.4.2 z tąd http://www.xperiasit...a-aosx-rom-442/wszystko działa tylko od czasu do czasu wywali Google Play Service. Macie może wersje 4.4.4? Bo na forum nie widziałem a na xda są linki na hubdroida z wersjami systemów ale ani jednego z nich z tamtąd nie mogę pobrać nie wiem dlaczego. Gdyby ktoś znalazł 4.4.4 byłbym bardzo wdzięczny. I już bym nic nie ruszał więcej :D

• 0

#6 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17206 postów

Napisano 02 maj 2016 - 16:49

Kiedy wgrałeś GAppsy? Najlepiej zaraz po Romie, przed restartem systemu.

I spróbuj wgrać jak najmniejszą paczkę (nano lub jeszcze lepiej pico) z tej strony:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Pamiętaj, że Twój telefon ma procesor arm.

• 0

#7 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2016 - 17:40

Działa! Dzięki. A co można zrobić z tym dotykiem? Musi to tak wszystko latać jak jest podłączony do ładowarki?

• 0

#8 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17206 postów

Napisano 02 maj 2016 - 18:11

Na forum są paczki z GAppsami, ale i tak polecamy te z tamtej strony, bo są wydawane codziennie lub co 2 dni.

Co od dotyku to, czy ekran się nagrzewa?

Spróbuj go przetrzeć ściereczką z mikrofibry i przetrzeć czymś z alkoholem (nie perfumami, ja używam chusteczek do ekranów lub, jak nic innego nie mam, spirytus salicylowy - ale uważaj, aby nie zalać urządzenia.

• 0

#9 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2016 - 21:03

Nie nagrzewa się. Tylko przy podłączonej ładowarce dotyk zaczyna świrować. Klika po pare liter na raz itp. Gdy odłączę wszystko wraca do normy.
  • 0

#10 OFFLINE mieciunorge

mieciunorge

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 06 maj 2016 - 23:11   Najlepsza odpowiedź

Temat do zamknięcia, przyszedł mi z naprawy iphone więc już koniec zabawy z androidem. Dziękuje wam wszystkim za pomoc! Teraz mam inny problem bo nie mogę zaktualizować ios 8.4 do 9.3.1 ale z tym już sobie poradzę, temat do zamknięcia.

• 0

#11 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 850
  • 5904 postów
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Red Bull Mobile

Napisano 07 maj 2016 - 11:06

[rozw]

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, ericsson, mt27i, instalacja, custom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.