Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

X Performance - wrazenia,spostrzezenia,testy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE MSnet_PL

MSnet_PL

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 15 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock bez brandu
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 24 lipiec 2016 - 17:23

Witam
Watku o X Performance jeszcze nie ma,wiec czas zaczac.
Moze komus sie przyda garsc informacji ktora przytocze.
Telefon kupiony w wolnej sprzedazy z sony center 4 lipca, czyli w oficjalna sklepowa premiere. Postaram sie nie byc stronniczy, wszelkie testy robilem na pierwszej stockowej kompilacji 35.0.A.1.227.

Pominiemy kwestie estetyczne wygladu czy jest ladny czy tez nie, rzecz gustu. Szklo na ekranie w dotyku porownywalne do samsungowych czyli sliskie z dobra powloka oleofobowa. Tyl troszke sie palcuje ale nie az tyle aby sobie tym glowe zawracac.
Moim zdaniem konstrukcja troszke sliska, mozna niechacy upuscic.

Pierwsze uruchomienie:
Ukazanie sie ekranu domowego nie trwalo zbyt dlugo ale kiedy juz telefon byl gotowy do uzytku potrzebowal okolo 30-40min zanim procesor sie uspokoil i na jalowym chodzeniu korzystal 3-7% CPU bardzo rzzadkie skoki do 11% i znikome do 20+.

Ekran
Ciezko sie do czegos przyczepic, porownywalem z amoledem w nocie4 i X Performance jest duzo bardziej czytelny, do tego stopnia ze mozemy podziwiac dosyc ciemna oficjalna tapetke z roslinkami w pelnym sloncu.

Bateria:
Wylaczony tryb poprawy jakosci obrazu X-Reality. Skoro pelna oszczednosc ten tryb rozlacza, rozumiem ze pobor jako taki jest wiekszy ale nie sprawdzalem a i temu wyswietlaczowi uwazam nie sa potrzebne zbedne dopalacze. Generowany obraz jest az nad to klarowny lacznie z nasyceniem kolorow. Wlaczony pierwszy tryb staminy.
W sieci ludzie opisuja ze fon wytrzymuje okolo 5h. Jako ze mialem sporo czasu zrobilem wlasny test.
Fon naladowany do pelna o godz 13tej, od tego momentu z doslownie mala przerwa siedzialem nonstop w sieci wifi. Przegladanie stron, youtube, troche filmow, gora 15min w grze (troche nie ten rozmiar dla mnie do grania), okolo 30min rozmow telefonicznych.
O godzinie 12tej w nocy lekko zmeczony ale zostalo 16% baterii - jak dla mnie rewelacja.
Niestety byla aktualizacja systemu 35.0.A.1.238. Jak na moje oko fon juz tyle nie wytrzyma. Nie zaglebialem sie w szczegoly z braku czasu ale jest odrobine gorzej.

WiFi - transfer na moim laczu 170/18
2.4GHz - 89,75 - 18,27
5 GHz - 165,88 - 18,23
Potwierdzenie filmem -
Znajmomy byl ciekawy wiec robilem, mozecie uzyskiwac inne wyniki w zaleznosci od routera. Moj juz ma swoje lata ale nadal daje rade.

Zdjecia:
Mozna zobaczyc w sieci ale jednego nie mozna doczytac.
W zwyklym trybie automatu jest lepsza ostrosc niz kiedy robimy zdjecie z wlaczonym sledzeniem. Bez wzgledu czy obiekt sledzony jest statyczny czy nie, ostrosc minimalnie gorsza.

Temperatura
Fon w zasadzie nie lapie wysokich temperatur, fakt ze jest troche cieplejszy w stresie niz te 36 stopni ale niewiele.
Znow niestety po aktualizacji 35.0.A.1.238 mam wrazenie ze cieplota minimalnie wzrosla choc nadal nie jest warta uwagi.

Moze jakis plus odnosnie tej aktualizacji bo do tej pory same minusy.
Ram
Stock ...227 raczej kiepskie zarzadzanie (niby cos zostalo w pamieci ale nie do konca), wolnego okolo 750-800Mb
update ...238 zarzadzanie wydaje sie lepsze, wolnego okolo 1.1-1.2Gb

Czytnik linii papilarnych
W zasadzie mozna napisac jedno, dziala jak powinien.
Jedna rzecz ktora mnie sie nie podoba i zrezygnowalemz tej funkcji.
Ekran mozemy wylaczyc podwojnym tapnieciem jak i go wzbudzic. Jesli wylaczym ekran tapnieciem i bedziemy chcieli wzbudzic plus korzystac z fonu ponownie, nie wystarczy docisniecie klawisza z czytnikiem, bedzie prosil o potwierdzenie kodem lub znakiem (zalezne co ustawimy).
Czyli albo tapniecie albo linia papilarna,inaczej robi sie troche zbyt wiele zabezpieczen.

Glosniki stereo
Powiedzmy gorny nad logiem Sony gra odrobine glosniej i ma wiecej basu niz dolny.
Wyczuwalne drzenie pleckow.
Glosniczki graja owszem ladnie ale gdyby mialy dwa takie jak w LG v10 (jeden) to by byl prawdziwy powod do dumy.

Testy wydajnosciowe
Kazdy test w zblizonej temperaturze pokojowej telefonu ze sprawdzeniem czy cos nie dziala w tle (CPU spokojny 3-7%). Odstepy po okolo 20min dla wyrownania temperatury.

Geekbench3 - kilka wynikow
2321-5526
2326-5623
2330-5616 - ciezko wiecej wyciagnac

lekko podgrzany
2229-5457 - reszta bardzo podobna do tego wyniku, wpada 5500 na multi

3D Mark - test Sling Shot using ES.3.1
2534 - najwyzszy uzyskany wynik, zrzut gdyby bylo potrzebne potwierdzenie
reszta wynikow miedzy 2478 a 2494 (stabilnie)

Antutu 6.1.4 - benchmark zagadka
cztery testy a jakie rozbieznosci
138.415
126.231
138.820
131.972
Z moich spostrzezen wynika ze te znaczne spadki w ogolnym wyniku biora sie z malego spadku w wyniku procesora. Tyle ze spadek o niecaly 1tys na procesorze nie powinien skutkowac spadkiem ladnych paru tysiecy w wyniku ogolnym...

Disk Speed test
Internal storage 195MB/s odczyt i 94MB/s zapis
external storage 192 na 93
secondary - pomijamy bo to karta

To by bylo na tyle co tak z grubsza mozna powiedziec, o ile czegos nie pominalem.
Fon nie ma problemow doslownie z niczym, 3Gb ramu tez mu wystarcza nie generuje zadnych objawow aby potrzebowal 1Gb wiecej.

Jest jedna rzecz ktora mnie ciekawi ale to by musial sie wypowiedziec ktos kto tez ma ten fon. Moje odczucie moze byc mylne poniewaz najpierw chodzilem z Z1 pozniej chwile z notem4 i sporo z Z ultra (glownie o rozmiar wyswietlacza chodzi i jego obsluge)
Mam wrazenie ze to szklo 2.5d lekko przeszkadza na rantach, uwazniej i dokladniej trzeba klikac w konkretne miejsce. Moze mi sie tylko wydaje a moze to przesiadka z 6.4 cala ponownie na 5.

Gdyby ktos sie czegos ciekawego dopatrzyl z uzytkownikow tego telefonu chetnie poczytam.

Użytkownik MSnet_PL edytował ten post 24 lipiec 2016 - 17:43

• 1

#2 OFFLINE miau

miau

• Reputacja: 17
  • 154 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Nougat (7.0)
  • Kernel:stock

Napisano 04 listopad 2016 - 08:52

Gdyby ktos sie czegos ciekawego dopatrzyl z uzytkownikow tego telefonu chetnie poczytam.

Nic tu nowego nie dodam  ale potwierdzam Twoje spostrzeżenia co do czytelności Xperia X Performance.

Mam sporą wadę wzroku (wszystko widzę jak za mgłą) i czytanie czy pisanie  w telefonach jest dla mnie mordęgą, X Performance jest pierwszym telefonem z którego czytam bez problemu, więc czytelność w niej jest na wysokim poziomie.

• 0

#3 OFFLINE miau

miau

• Reputacja: 17
  • 154 postów
  • Telefon:Xperia XZ

Napisano 15 listopad 2016 - 07:52

Niebawem miną dwa tygodnie odkąd używam X Performance, ten czas pozwolił mi na ocenę tego urządzenia.

Zgadzam się z zaletami tego telefonu które wyżej opisał kolega.

Mam zawsze wyciszony telefon więc by wiedzieć o powiadomieniu  korzystam z wibracji i diody powiadamiającej.

X Performance wibruje pięknie, wyraźnie czuć tą wibrację, lekko słychać a dioda świeci delikatnie, prawie niezauważalnie, miałam już do czynienia z wieloma telefonami z diodami powiadamiającymi i przyznam że pierwszy raz spotykam tak delikatnie świecącą.

Z jednej strony można by to uznać za wadę bo bardzo słabo ją widać, z drugiej strony to ogromna zaleta bo jest bardzo delikatna, dyskretna, choć jestem osobą niedowidzącą podoba mi się tak delikatnie widoczna świecąca dioda.

Dopiero wczoraj przetestowałam wybudzanie ekranu podwójnym stuknięciem w niego, działa bardzo dobrze ale tylko przy wyłączonych wszystkich blokad ekranu nawet blokady przesunięciem i to uznaję za wadę bo takie  wybudzanie powinno działać zawsze, przy każdej blokadzie.

Dźwięk z tego smartfona jest czysty, kupiłam nawet słuchawki Sony tłumiące hałasy z zewnątrz i faktycznie tłumią zewnętrzne dźwięki odcinając słuchającego od świata, przyjemne doznanie. :)

Na koniec chcę coś pokazać , gdy jest włączony 'Tryb rękawiczek' nawet przy wyłączonej opcji 'Pokaż dotknięcia', pokazuje je, tak być powinno? 

Spoiler

• 0

#4 OFFLINE Jakub

Jakub

Jakub

• Reputacja: 156
  • 1114 postów
  • Telefon:Xperia XA1 Dual
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 15 listopad 2016 - 12:03

Z tym trybem rękawiczek to tak powinno być :)
  • 1

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 595
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51

Napisano 15 listopad 2016 - 12:06

Dodaje od siebie :)

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 1

#6 OFFLINE try.seb94

try.seb94

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia X Performance

Napisano 01 listopad 2017 - 00:53

Witam. Mam ten telefon na androidzie 7 i mam pytanko. Czy da sie jakos dodac na glowny ekran widget krokomierza?

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 595
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51

Napisano 01 listopad 2017 - 09:12

Jakiego krokomierza? Podaj pelna nazwę aplikacji

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 OFFLINE try.seb94

try.seb94

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:27

Chodzi mi o lifelog

• 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1724
  • 18108 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 02 listopad 2017 - 19:24

Widgety w aplikacji Liferlog zostały usunięte i to tak w wersji z okolic maja/czerwca. Tak więc nie ma opcji ich dodania. Dlatego dziwne, że wcześniej (rozumiem, że jeszcze kilka dni temu?) mogłeś je mieć.

• 0

#10 OFFLINE try.seb94

try.seb94

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 09:50

Tak ale jak kupilem telefon mial chyba androida 6 i wtedy widgety byly a teraz zaktualizowalem do 7 i juz nie widze. Szkoda

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1724
  • 18108 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 03 listopad 2017 - 14:14

Czy Lifelog jest aplikacją systemową? Czy dogrywaną ze Sklepu? Jak to drugie, to wejdź na apkmirror i wyszukaj jakiejś starszej wersji aplikacji (z maja albo starszej) i sprawdź, czy widget będzie dostępny i czy w ogóle starsza wersja aplikacji będzie poprawnie działać, bo widget to nie wszystko.

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Optimus Kernel
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.