Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Android Pay - szybkie, proste i bezpieczne płacenie telefonem

android szybkie proste bezpieczne płacenie telefonem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Reporteer

Reporteer

• Reputacja: 203
  • 1447 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Play

Napisano 18 listopad 2016 - 16:23

8idgJpa.png

Android Pay

System został wprowadzony do Polski 16 listopada 2016 r. Pozwala na płacenie telefonem w każdym miejscu z terminalem który przyjmuje płatności zbliżeniowe czyli praktycznie wszędzie gdzie można płacić kartą. Aby móc korzystać z Android Pay należy posiadać czyste oprogramowanie bez ingerencji użytkownika (np. root'a), Androida w wersji przynajmniej 4.4, moduł NFC. Z Google'owskiego systemu płatności na chwilę obecną korzystać mogą tylko klienci 3 banków: Banku Zachodniego WBK, Alior Banku oraz banku T-Mobile Usługi Bankowe. Do wymienionych banków w niedalekiej przyszłości ma dołączyć mBank.

Jak zacząć?
1. Na początku musimy pobrać aplikację do obsługi płatności - Android Pay

Google Play

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

2. Następnie należy dodać swoją kartę kredytową/debetową (numer karty, kod CVV, potwierdzenie dodania karty kodem SMS z banku)

W moim przypadku aby można było dodać kartę BZ WBK należało mieć na koncie minimum 4 zł, w przeciwnym wypadku aplikacja informowała o niepoprawnych danych karty.

Jak płacić?
Do płacenia Android Pay musimy mieć włączony moduł NFC. Co ciekawe do sfinalizowania transakcji nie potrzebujemy połączenia z Internetem. Przy płaceniu należy poinformować sprzedawcę o płatności zbliżeniowej i przyłożyć odblokowany telefon do terminala.
Po zakupach mamy wgląd do swoich transakcji na których widnieje m.in. kwota zakupów, nazwa sklepu, mapka na której zaznaczone jest miejsce z którego dokonywaliśmy płatności.

Mnie osobiście nowy pomysł Google się podoba, nie potrzeba żadnych dodatkowych kart SIM NFC, połączenia z Internetem, wszystko przebiega szybko i sprawnie. W przyszłości Android Pay ma pozwolić na płatności Internetowe.

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1440
  • 15940 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:MIUI 8 (7.1.16)
  • Kernel:Elite Kernel (3)
  • Operator:Inny

Napisano 18 listopad 2016 - 16:52

Mnie też się podoba, jednak nie podoba mi się brak zgody aby urządzenia z Rootem nie mogły z tego korzystać. Oczywiście powoduje to zmniejszenie zabezpieczeń, ale z mojej strony i przeze mnie, a nie Google - a przecież moje urządzenie i pieniądze = mój wybór, a przynajmniej tak mi się wydawało...

Mapka pewnie wymaga włączonej lokalizacji?

I co ma bank do tego, gdy Android Pay wymaga danych karty Mastercard lub Visa, a te ma praktycznie każdy bank?

• 0

#3 OFFLINE Reporteer

Reporteer

• Autor tematu
  • Reputacja: 203
  • 1447 postów
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Play

Napisano 18 listopad 2016 - 17:32

Czy mapka wymaga włączonej lokalizacji? Nie wiem, miałem niby włączoną za pośrednictwem sieci komórkowej ale połączenia z Internetem nie miałem więc pewnie nie wymaga.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 903
  • 8760 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android O Developer Preview
  • Operator:Plus

Napisano 18 listopad 2016 - 17:35

Raiffeisen daje taką możliwość chyba od pół roku albo dłużej i działa to chociaż tak jak ma działać. Jednak nadal zrootowane nie można.

Wysłane przez Project A.N.I.M.E
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: android, szybkie, proste, bezpieczne, płacenie, telefonem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.