Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie działa główny mikrofon podczas rozmów

dolny mikrofon xa ultra problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Gruby71

Gruby71

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA Ultra
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:Plus

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:15

Witam.

Jestem nowy na forum. Mam mały problem z Xperia XA Ultra. Telefon ma może miesiąc, a już mam z nim lekkie problemy. Otóż, podczas rozmowy zamiast dolnego mikrofonu działa tylko górny przez co słabo mnie słychać. Pomaga przywrócenie fabrycznych ustawień, lecz tylko na 2-3 dni.Dodam jeszcze, że jak sprawdzam w diagnostyce telefonu mikrofon działą bez zarzutów. Wiecie co to może być? Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Użytkownik Gruby71 edytował ten post 01 grudzień 2016 - 15:17

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1548
  • 16818 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.3
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:46

Zawsze dogrywasz te same aplikacje? Możliwe, że jedna z nich powoduje przełączanie mikrofonów. Zwłaszcza, że sam mikrofon jest OK.

• 0

#3 OFFLINE Gruby71

Gruby71

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 15:56

Tak przeważnie instaluje te same. Spróbuje go zresetować na nowo i sprawdzać po każdej zainstalowanej aplikacji czy się zmienia ten mikrofon. Ale wydaje mi się że to będzie wina gdzieś indziej bo teraz zauważyłem że nie zawsze się on zmienia. Dzwoniłem do znajomego i działał prawidłowo a 5 minut później działał już ten górny.

• 0

#4 OFFLINE aga72

aga72

Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 14:27

Dzień dobry

Xperię XA Ultra posiadam od 6 miesięcy i mam ten sam problem. 4 razy w serwisie problem to oczywiście przełączanie się na górny mikrofon i co za tym idzie fatalna jakość połączenia. Problem występuje co kilka połączeń. Usterka występuje również bez instalowania jakiejkolwiek aplikacji na różnych kartach sim. Serwis wymienił płytę główną, baterię, jakieś akcesoria a w końcu dostałem nowy telefon i wada występuje nadal. Po ostatniej 4 wizycie gdy zażądałem zwrotu pieniędzy serwis Sony nie stwierdził występowania problemu. A tu widzę  że wada występuje również u innych. Co na to Firma SONY !!?

• 0

#5 OFFLINE Puklerz

Puklerz

Nowicjusz

• 5 postów
  • Rom:stock
  • Operator:Play

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:04

Witam wszystkich,

Problem już zidentyfikowałem, ale nie znalazłem rozwiązania.

System Android lub jakaś aplikacja przełącza sobie korzystanie z jednego z dwóch mikrofonów (Proszę pamiętać, że większośc Xperii posiadają dwa: jeden na górze, drugi na dole).

Problem jest w tym, że po przełączeniu, nie wraca ustawienie mikrofonu dolnego jako głównego - działa ten górny jak główny.

Zablokowałem już dostęp do mikrofonu aplikacji google - będę stopniowo wyłączał dostęp do mikrofonu pozostałym aplikacjom.

PS: Mikrofon dolny cały czas działa według testów urządzenia.

(proszę zerknąć na post: 
http://www.xperiasit...-jakość-rozmów/ )

• 0

#6 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Uzależniony od forum

• Reputacja: 40
  • 817 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Rom:Resurrection Remix v5.8.3
  • Kernel:Remix v5.8.3

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:12

mikrofon dolny jest używany gdy rozmawia sie na słuchawce.. a góry redukuje szumy, a gdy przełączamy na tryb głośno mówiący (głośnik) to główny jest mikrofon górny a dolny redukuje szumy :)

Użytkownik Jagusio edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 15:13

• 0

#7 OFFLINE Puklerz

Puklerz

Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:19

Zgadza się, tak to powinno działać poprawnie.

Tylko podczas zwykłej rozmowy na słuchawce, nie działa mikrofon dolny, tylko właśnie górny.

Z stąd pojawiają się informacje od ludzi, że w Xperia XA Ultra nasi rozmówcy mówią, ze nas kiepsko słysza (jakby z 2-3 pokoju), a powodem jest to, że włącza się górny mikrofon podczas zwykłej rozmowy zamiast ten dolny.

Po restarcie telefonu, ustawienia mikrofonu wracają do poprawnych i już jest ok.

Nie wiem tylko, co powoduje włączenie się mikrofonu górnego jako głównego, podczas normalnej rozmowy.

• 0

#8 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Uzależniony od forum

• Reputacja: 40
  • 817 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Rom:Resurrection Remix v5.8.3
  • Kernel:Remix v5.8.3

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:09

najnowszy soft wgrany ?

• 0

#9 OFFLINE Puklerz

Puklerz

Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 12:46

Pewnie, że tak.

Aktualnie przeczesując głębiny internetu, razem z forum sony ten sam błąd pojawia się także innym.

Aktualnie brak rozwiązania na chwilę obecną.

Narazie minęły 24h od kiedy wyłączyłem prawa do obśługi mikrofonu części aplikacji - narazie jest ok.

• 0

#10 OFFLINE Szymon Szczurek Strużyński

Szymon Szczurek Strużyński

Nowicjusz

• 1 postów
  • Telefon:Xperia Z5
  • Android:Marshmallow (6.0.1)

Napisano 14 maj 2017 - 18:02

Witam, czy ktoś już znalazł rozwiązanie tego problemu ? Niestety na dłuższą metę strasznie to denerwuje...

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dolny, mikrofon, xa ultra, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.