Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Edycja (odchudzanie) aplikacji [RAM]

Android edycja gra ram lagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE ZYLA1

ZYLA1

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 7 postów
  • Telefon:Xperia M2
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 08 styczeń 2017 - 19:53

Witam.

Piszę temat gdyż szukam sposobu na zmniejszenie apetytu aplikacji czy gier na pamięć ram naszego androida. Tak się zastanawiałem czy nie ma programu który "rozbebeszył by" nam plik .apk i  potrafił podmienić zawarte w nim detale na mniej pamięciożerne kosztem np. gorszej grafiki czy dzwięku, a nawet wyłączył (usunął) detale nam zbędne. Może coś na zasadzie pecetowych ustawien grafiki w grze, gdzie kosztem jakości grafiki walczymy o fps'y.

Wiem że są programy typu APK Editor, ale zabieg podmiany, czy usunięcia plików gry przyniesie efekt? Jak to zrobić?

Czy może znacie inne sposoby zmniejszenia apetytu na ram aplikacji? Bo lagów, czy w końcu crash'y nikt nie lubi.

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 917
  • 8888 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android O Developer Preview
  • Operator:Plus

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:04

Jest taka możliwość ale jak Ty chcesz to zrobić nie posiadając wiedzy o programowaniu?

• 0

#3 OFFLINE ZYLA1

ZYLA1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:09

Gdybym potrafił programować to nie pisał bym takiego tematu tylko stworzył aplikację jakiej potrzebuję, bez zbędnych (dla mnie) pierdół. Nie potrafię więc szukam innych sposobów.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 8888 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:13

No to inne sposoby - szukać zamienników ale ogółem M2 dobrze śmiga nawet mając walkmana, gg, chrome i tapatalka w tle ;o.

• 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1465
  • 16168 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:AICP 7.0 (20141119)
  • Kernel:GreatDevs (1 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:38

Jak masz Roota to aplikacją Disable Service możesz wyłączyć część usług aplikacji (np. tych związanych z Widgetami, jeśli nie używasz, czy telemetrią).

Co do podmiany grafik, to za dużo z tym zabawy - pliki mimo rozszerzenia .png są w większości plikami .9.png, a, wierz mi, zabawy z tym co nie miara, a nawet więcej.

Polecam sprawdzić aplikację GLTools, w niej powinna być opcja wymuszenia tekstur 16 bitowych, ale dawno nie korzystałem więc nie wiem, czy można dać ogólną zasadę dla całego systemu, czy każdej aplikacji trzeba zmienić ustawienie ręcznie.

Aplikacja dawno nie aktualizowana (w sumie nawet nie sprawdzałem od jakiegoś czasu), więc nie wiem, czy przy 5.1.1 się nie wykrzaczy (na 4.4.4 działała).

• 1

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 8888 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:31

Dobry pomysł z tym 16bit. Spróbuję zrobić apke albo chociaż skrypt wymuszający to.

Wysłane przez Project A.N.I.M.E
  • 0

#7 OFFLINE ZYLA1

ZYLA1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 13:52

Polecam sprawdzić aplikację GLTools, w niej powinna być opcja wymuszenia tekstur 16 bitowych, ale dawno nie korzystałem więc nie wiem, czy można dać ogólną zasadę dla całego systemu, czy każdej aplikacji trzeba zmienić ustawienie ręcznie.
Aplikacja dawno nie aktualizowana (w sumie nawet nie sprawdzałem od jakiegoś czasu), więc nie wiem, czy przy 5.1.1 się nie wykrzaczy (na 4.4.4 działała).

Długo nie odpisywałem bo prawdę mówiąc nie miałem nic do dodania. Idąc za radami powyżej zacytowanego człeka rozpocząłem zabawę z GlTools. Aplikacja jak najbardziej działa na (w moim przypadku) Lolipop'ie. Parametry, ktorych nie brakuje, ustawiamy dla wybranej przez nas aplikacji. Oczywiście GlTools wymaga dostępu do roota.
  • 0

#8 OFFLINE Jakub

Jakub

Jakub

• Reputacja: 108
  • 955 postów
  • Telefon:Xperia M
  • Android:Jelly Bean (4.3)
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock

Napisano 22 styczeń 2017 - 14:07

Ale GLTools jeśli chodzi o RAM to nic nie zdziała niestety

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 OFFLINE ZYLA1

ZYLA1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 15:36

Jak nie. Nwm jaka jest mechanika programu, ale obniżenie niektórych parametrów modyfikowanej aplikacji poskutkowało zmniejszeniem jej apetytu na ram. Mniejsza jakość, mniej detali, mniej do zapelnienia ramu.

Użytkownik ZYLA1 edytował ten post 22 styczeń 2017 - 15:57

• 0

#10 OFFLINE Jakub

Jakub

Jakub

• Reputacja: 108
  • 955 postów
  • Telefon:Xperia M
  • Android:Jelly Bean (4.3)
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:36

Program zajmuje się grafiką. Pomaga w uruchomieniu wymagających gier, zmuszeniu ich do działania w wysokiej lub niskiej grafice itp.
Sprawdziłem wpływ GLTools na RAM przy różnych ustawieniach. Nie zauważyłem żadnej różnicy.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Android, edycja, gra, ram, lagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.