Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kilka pytan dot urządzenia, podstawowych aplikacji i dzialania softu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE me_how

me_how

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 9 postów
  • Telefon:Xperia X Compact
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 02 marzec 2017 - 20:48

Witam

pod koniec roku przesiadłem się na xperię x compact i jest kilka rzeczy, z którymi nie mogę sobie poradzić, a które sprawiają że usability telefonu/systemu jest coraż gorsze:

1) Jak wyłączyć powiadomienie o ograniczeniu transferu z sieci? Na wcześniejszym telefonie i na androidzie 6 miałem u góry ikonkę szybkiego uruchamiania internetu, którą jak kliknąłem to uruchamiał się internet. Teraz jak klikam tą ikonę to uruchamia mi się info o ograniczeniu sieci i dopiero tam mogę uruchomić internet. Czyli dwa kliki zamiast jednego...

2) Apka 'poczta' nie chce wysyłać większych niż 10mb mimo że nie widzę nigdzie w ustawieniach limitu załącznika... nie chce załączników bo to moja sprawa czy wysyłam maila pół dnia czy kilka minut.... Jak to zmienić?

3) Aparat miał być szybki jak żyleta żadnych rozmazań super zdjęcia w nocy itd... na stronie sonymobile jest taka porada jak zrobić takie zdjęcia jednak kompletnie mi się to nie udaje, a zdjęcia w ruchu są z rozmazaniem.... czy ktoś osiągnął efekt ostrego zdjęcia w ruchu? Jak to zrobić?

4) W ustawieniach / aplikacje / aplikacje działające jak kliknę w jakąś apkę i dam żeby ją zatrzymać to zatrzymywanie trwa w nieskończoność i mam wrażenie że nigdy się nie udaje.... czy ma ktoś taki problem?

Póki co tyle przychodzi mi na myśl jak by ktoś znał odpowiedzi to chętnie wysłucham.

ch3mn3y (02 marzec 2017 - 21:04):
Przeniosłem to odpowiedniego poddziału. Zmieniłem też odrobinę tytuł tematu.

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1651
  • 17549 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 02 marzec 2017 - 21:01

A1. Takie jest chyba podstawowe ustawienie na 6.0. Choć w sumie Sony miało podobnie w każdej wersji. Spróbuj czy przytrzymanie na przełączniku zmieni ustawienie, czy włączy odpowiednie Ustawienia.

A2. Oryginalnie chyba się nie da. Jest modyfikacja Xposed, ale to jednak trzeba mieć Roota. 10 to i tak sporo jak na tę apkę. Pół roku temu było to 5 MB :)

Myślałeś nad zmianą aplikacji? Na Gmaila, czy cokolwiek innego (w Sklepie jest ich sporo).

A3. ---

A4. Część aplikacji nie tyle nie daje się zatrzymać, ale nie zatrzymywane są ich procesy działające w tle, a nawet jeśli, to zaraz się uruchamiają (tak jest np. z FB, G+). Sprawdzałeś, czy po zatrzymaniu, jak się cofniesz i ponownie wejdziesz w dane aplikacji, to jest aktywna, czy nie?

PS. Masz Z3 Compact, czy X Compact? Bo nie wiem, czy odpowiedni jest wybrany przez Ciebie dział, czy to co podałeś w profilu.

• 0

#3 OFFLINE me_how

me_how

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów
  • Telefon:Xperia X Compact
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 02 marzec 2017 - 21:14

Posiadam X compact. Android 7.0

Jak przytrzymam ikonę transmisji danych to wchodzę w ustawienia, w których mogę zmienić próg ostrzeżenia o limicie danych ale nie mogę go usunąć tak by ta ikonka działała jako szybka(1 kliknięcie), a nie 2 na dwóch różnych widokach.... IDIOTYZM!

aaaa i kolejny idiotyzm, który pojawił się w androidzie 7. Jak chce zamknąć wszystkie aplikację jednocześnie to napis 'zamknij wszystko' pojawia się na górze ekranu. Co zrobić żeby był jak poprzednio na dole? Przecież na górze jest nie wygodnie bo paluchem trzeba machnąć przez cały telefon, a na dole był 'pod ręką'. Naciskałem kwadrat i zaraz nad nim były 'schodki' a teraz może być nieszczęsny nie raz niewidoczny napis ALE NIE U GÓRY.

Android lub twórcy kolejnych nakładek jak tu sony zaczyna przypominać nokię i jej soft. Jak coś działa jak jest ok i szybko to skomplikujmy....

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1651
  • 17549 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 02 marzec 2017 - 22:23

Co do przełącznika to jego działanie jest ustawione przez Google.

Nie liczyłbym na oficjalną zmianę.

Jednak przycisk już może być ustawiony w tym miejscu przez Sony, choć także Google to mogło wprowadzić i wymusić na producentach.

To może przywrócą w nowszych wersjach.

Nieoficjalnie z Xposed może będzie się dało, ale Xposed wymaga Roota i jeszcze go dla Androida 7 nie ma. Możliwe, że wyjdzie modyfikacja, ale to znowu wymaga Roota...

Co do komplikowania to jest to normalne, choć bezsensowne. Nawet z takimi duperelami...

• 0

#5 OFFLINE Sylosis

Sylosis

Nowicjusz

• 9 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:58

Witam, podpinam sie do pytania o aparat. Rozważam kupno x compact i widziałem wzmianki o robieniu zdjec obiektom w ruchu, natomiast ciężko jest znalezc jakiekolwiek informacje w internecie na ten temat. Czy aparat rozni się duzo od tego z5 compact? Następne pytanie to czy warto instalowac nougata na tym urządzeniu?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.