Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wersja Demo - czy bedzie normalnie dzialac?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Nie podano
  • Operator:Inny

Napisano 11 marzec 2017 - 08:37

Taka informacja widnieje na pudełku. Czy można taki telefon użytkować bez ryzyka, że może być w jakiś sposób ograniczony programowo czy nawet sprzętowo?

M.
  • 0

#2 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 179
  • 1641 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 11 marzec 2017 - 08:44

Zawsze można wgrać soft flashtoolem

• 0

#3 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1673
  • 17843 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N

Napisano 11 marzec 2017 - 09:58

Jeśli działa (włącza się i można z niego normalnie korzystać, a więc nie jest atrapą) oraz nie jest to wersja typowo pokazowa (brak modemu), to nie ma żadnych różnic w stosunku do wersji dostępnych w sklepach i u operatorów.

• 0

#4 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 179
  • 1641 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock

Napisano 11 marzec 2017 - 10:15

To zapewne normalny egzemplarz z aktywnym trybem demo.

• 0

#5 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17843 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 10:20

Też tak myślę. No ale to musimy poczekać na odpowiedź autora. Teraz już chyba nie ma modeli typowo wystawowych.

• 0

#6 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:00

Nie mogę odpowiedzieć jak działa telefon, bo musiałbym go kupić :-) A czy tryb demo można wyłączyć? Pracownik infolinii SONY potwierdził po IMEI że telefon jest z polskiej dystrybucji, nie kradziony, jednak na pytanie o demo version, zaczął się plątać w zeznaniach, że może nie działać prawidłowo, bo to egzemplarz na wystawy sklepów... I że zastosowanie kodu wyłączającego demo może nie zadziałać... A oprócz demo ma napisane: not for sale :-) Czyli telefon powinien być pełnowartościowy i w 100% sprawny, rozumiem...

Użytkownik Farstone edytował ten post 11 marzec 2017 - 21:02

• 0

#7 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17843 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:04

O telefon jest "zwykły" i są problemy trybu demo (np. filmik jako wygaszacz ekranu, jak w sklepach) to wgranie softu na inny region niż Promoter, czy StoreFront (np. oficjalny na nasz region) powinno pomóc. A jak nie to to zadziała:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#8 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:08

Czyli z pełną 100% odpowiedzialnością twierdzisz, że można nabyć ten telefon i bez problemu wyłączyć demo? A może to egzemplarz na jakiś konkurs po prostu? Skoro nie na sprzedaż...

• 0

#9 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 991
  • 9239 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:HatsunePlus v8
  • Operator:Plus

Napisano 11 marzec 2017 - 21:12

Tak, można nabyć.

• 0

#10 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:15

A jeszcze jedno, na stronie 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

po wpisaniu jego IMEI, pokazuje koniec gwarancji:  2018-12-12, skąd taka data, skoro telefon nigdy nie był aktywowany?

• 0

#11 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17843 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:15

Nie wiem co jest z tym telefonem. Tak do 2012 roku Xperie wychodziły w wersji "sklepowej/wystawowej". Takie modele albo były atrapami albo nie posiadały działającego modułu GSM (aby nie było warto ich kraść).

Teraz jednak wszystkie (3 albo 4, w tym Xperia Z5 Compact) wystawowe które widziałem i się nimi bawiłem (za zgodą pracowników wkładałem do nich karty SIM i SD) miały działający moduł GSM.

W takim wypadku wydaje mi się, że nie ma już czegoś takiego jak wersja wystawowa, a jest to zwykłe urządzenie ze zmodyfikowanym softem. A więc reflash lub metoda z tego poradnika powinny zadziałać.

Co do wygranej w konkursie, to tam zawsze dają "normalne" wersję, bo nikt by wyjątkowych wersji nie wydawał (nie warto), a takie z brakami to tylko zaszkodziłyby producentowi (no bo jak to dawać zepsuty?). No i nie byłaby to wersja Demo, bo też nie zbyt to dobry ruch.

Nie na sprzedaż są te wystawowe, ale i tak po roku - 1,5 po wyjściu danego modelu na rynek znajdziesz je na Allegro jako używane/powystawowe :P

Jeśli model wystawowy, to był aktywowany wraz z pierwszym uruchomieniem i połączeniem z serwerem Sony. Dziwię się, że w ogóle ma gwarancje i nie zaskoczyli by mnie, jakby strona się myliła, tzn. po IMEI doszli do daty "zakupu" i od tego liczyli gwarancję, której na wystawowy model na 99% nie ma.

• 0

#12 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:18

To dziwne, skoro pracownik SONY na infolinii stwierdził, że telefon nie był aktywowany, czyli jest nieścisłość. Zakładając, że strona którą podałem jest wiarygodna?

• 0

#13 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17843 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:21

Jak napisałem: wg mnie on nie ma gwarancji, a strona tylko podała datę odległą o 2 lata od momentu wydania/"zakupu"/połączenia z serwerem, która byłaby zgodna, gdyby IMEI był "dołączony" do urządzenia wydanego na sprzedaż, a nie jako wersja pokazowa.

Te telefony nie są wydane na sprzedaż, a więc wydaje mi się, że producent nie musi ich serwisować (na swój koszt).

Ale tu najlepiej zapytać kogoś kto zna się na tej odnodze prawa.

• 0

#14 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:22

Zaraz, teraz to wszystko zmienia postać rzeczy, jak nie ma gwarancji? Telefon ma aktywny tryb demo, który jak piszesz można wyłączyć, to dlaczego nie ma podlegać on gwarancji? W życiu bym nie kupił, wiedząc, że nie będzie miał gwarancji...

IMEI jest na pudełku i w szufladce na SIM, zgadzają się ze sobą, hmm... To już nic nie rozumiem...

Użytkownik Farstone edytował ten post 11 marzec 2017 - 21:23

• 0

#15 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17843 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:31

No bo to model wystawowy? Wydany nie na sprzedaż, a na pokaz. Takie urządzenie nie musi podlegać prawu jak każde urządzenie elektroniczne.

Nie znam się aż tak dokładnie na prawie (szczerze to prawie w ogóle), ale wg mnie producent nie musi wydawać na takie gwarancji, bo:

1. Nie jest ono na sprzedaż, przynajmniej tej między sklepem/operatorem a konsumentem, a więc oficjalnie nie może dojść do zawarcia umowy zakupu.
  2. Są one prawdopodobnie rozdawane za darmo (cóż jest to też promocja dla samego producenta, bo jednak czego konsument nie widzi tego nie kupi), a więc w ogóle może nie być umowy kupna/sprzedaży nawet między producentem, a elementem sprzedaży bezpośredniej (sklep, operator), a prawnie jest to wymagane, aby udowodnić legalne zakupienie produktu*
  3. Nawet jeśli gwarancja jest, to umowa serwisowania tego typu sprzętu pomiędzy osobą z niego korzystającą (sprzedawcą) a serwisem (producentem) może wyglądać całkiem inaczej niż z konsumenetm i ta umowa wcale nie musi przechodzić na kolejnego użytkownika lub może być krótsza niż 2 lata (albo i wyższa, ale nie liczyłbym na to).

*Sony już tego nie wymaga, wystarczy numer IMEI, ale tutaj właśnie przydałaby się informacja prosto od Sony, jak to jest u nich z serwisowaniem tego typu sprzętu.

Sam sprzęt wg mnie jest w 100% identyczny jak te, które możesz kupić w sklepie, czy wziąć wraz z Abonamentem, jednak gwarancji mieć nie musi, bo oficjalnie nie powinno go na rynku być.

• 0

#16 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 584
  • 5358 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:45.0.A.5.1
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 12 marzec 2017 - 21:55

To może i ja się włączę. Prawie wszystkie modele Xperia mają swoje wersje demo. Na pudełkach pojawia się wtedy informacja DEMO ONLY NOT FOR SALE. Takie produkty np. przychodzą do mnie na testy i na ich podstawie są recenzje. Pod względem specyfikacji i wyglądu nie różnią się niczym od tych sklepowych. Różnią się regionem, numerem CN który zdradza że telefon przeznaczony jest do dziennikarzy i do promocji. Wersje demo nie powinny być sprzedawane, ale mogą być np. rozdawane.
Co do gwarancji, to zauwazylem, że te telefony podlegają jej, a przynajmniej tak twierdzi Xperia Care. Aktywowane są po uruchomieniu.
Oczywiscie występują również prototypy telefonów, ale tam z kolei czegoś brakuje :) to jest to o czym wspominał ch3mn3y. Teraz jakoś tego się już nie spotyka.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Dodano: 12 marzec 2017 - 21:55
Jeszcze jedno: nie przejmuj się :) tak, ten telefon nie powinien być sprzedawany, ale wiem, że np. Sony Mobile takie urządzenia wydaje jako nagrody w konkursach :) Być może jesteś w posiadaniu takiej sztuki. Możesz go uzywac i niczym się on nie będzie roznil od innych urzadzen. Jak Ci bardzo przeszkadza, wgraj tylko soft pod inny region, bo pod ten Commercial and Journalist (taki pewnie masz) to może aktualizacji nie być. I sprawdź w Xperia Care do kiedy masz gwarancję.
Czy masz jeszcze jakieś pytania?

• 0

#17 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 23:00

Ten telefon jest do kupienia, jednak mam opory... Tak jak pisałem, rzekomo nigdy nie był aktywowany ale na jednej ze stron pokazuje że gwarancja jest do 12-12-2018 i to mi nie daje spokoju... Xperia Care, trzeba zadzwonić czy można to zrobić via www?

• 0

#18 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5358 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 22:02

Więc jeżeli ktoś sprzedaje, to być może jest to telefon z konkursu. Nie sądzę aby ten telefon był nie aktywowany. Nie wiem skąd ta strona, którą wcześniej podlinkowales ma dane, ale o dziwo ja sprawdziłem tam mój telefon i podało mi prawdziwe informacje.

Dodano: 13 marzec 2017 - 22:02
Możesz zadzwonić. Ale jestem niemal pewny że 12.12.18 to koniec twojej gwarancji

• 0

#19 OFFLINE Farstone

Farstone

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 23:32

Wolę dopłacić parę stówek i mieć gwarancję pełne dwa lata, fakturę VAT 23% i się nie zastanawiać jak będzie działał :-)

• 0

#20 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5358 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 14:38

Jeżeli taką decyzję podjąłeś, to temat zamykamy :) W razie potrzeby kontynuowania go - daj znać poprzez wiadomość prywatną.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.