Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jak odblokowac My Xperia Theft Protection?

zablokowana protected my xperia

Najlepsza odpowiedź Tomasz Cong, 19 marzec 2017 - 12:47

OK  PROBLEM ROZWIĄZANY !!!! :))))   metoda z tego filmiku:

Było wiele prób i nerwów,niestety kpntakt z sprzedawca sie nie udał. Z3+ było flaszowane wiele razy moim zdaneim wgranie odpowiedniego softu dało rezultat yaki ze miałem wiecej czasu na wpisanie loginu i hasla jak na filmiku. a wiec tak flashtool załadowałęm z forum firmware  6.0.1. podłączyłem pod USB Z3+ OTG myszke PC i Klawiature aby móc szybciej wpisac dane do konta gmail.  założyłem bardzo prosty eamil który da sie bardzo szybko wpiac na klawiaturze podłączonej do OTG

i hasło  które wpisałęm przeciągnieciem po klawiaturze palcem a było one takie    `1234567  i wtedy wciskałem szybko enter az wkocu udało sie zalogowac, ale trzebało było ponownie uruchomic z3 i znowu przejsc do tego stawien/zabezpieczen i juz tylko dezaktywowac usluge My xperia. da sie to zrobic.pomoly mi trzy mocne drinki :)  filmik dokładnie wyjasni to co opisałem tutaj.

Temat do zamkniecia mam nadzieje ze cos pomogłem:)

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Tomasz Cong

Tomasz Cong

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 8 postów
  • Telefon:Xperia Z3+
  • Android:Nougat (7.0)
  • Operator:Inny

Napisano 11 marzec 2017 - 20:38

Witam. wsszystkich serdecznie jestem tu świeżakiem ale fanem xperi juz dawien dawna.:)

Juz na wstępie potrzebuje pomocy, postanowiłem od jakiegos czasu zając sie naprawa xperi z seri z3,z4 i z5 wymiana lcd itd.mam juz małe doswiadczenie  tej dziedzinie:) ale wracajac do tematu:

kupiłem xperie z3+ na ebay w uk. do wymiany okazał sie LCD i tasma, gdy juz napawiłem co trzeba postanowiłem cofnac sie do softu 6.0.1 poprzez flashtool,niestety cos poszło nie tak i musiałem naprawic z3+ poprzez XperiaCompanion naprawa opragromowania. z powodzeniem. lecz teraz z3+ uruchamia sie mogę wybrac tylko język i zaraz pokazauje czrny ekran z komunikatem

my XPERIA

PROTECTED

Authenticate

Wi-Fi Setings

Emergncy Call

IMEI............

Dorzuce screen

gdy nacisne  "Authenticate"  moge zalogowac sie na konto google ale niestety nie mogę dodac mojego konta,tzn jest wymagane chyba konto własciciela smartfonu?? probowałem skontaktowac sie z wlascicielem ale bez skutecznie jak narazie. dodam jeszcze ze po naprawie i wymianie LCD Z3+  smigało az miło byly tam zdjecia wlasciciela itd, ale postanowiłem cofnac soft i tak to dalej wyglada.

Proszę o pomoc jak moge rozwiazac tenn problem.

Dziękuje Pozdrawim

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1458
  • 16142 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:AICP 7.0 (20141119)
  • Kernel:GreatDevs (1 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 11 marzec 2017 - 20:49

Tego nie obejdziesz, bo to ochrona na poziomie bootloadera.

Bez danych konta, na które była zakładana blokada, t jedynie wymiana płyty głównej pomoże.

Gdybyś przez reflashem wyłączył MXTP, to by nie było problemu, ale teraz już za późno.

PS. Ale żeś się zakrył na zdjęciu :P

• 0

#3 OFFLINE Tomasz Cong

Tomasz Cong

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 20:57

Dzięki za odpowiedz, ok no dobra jak jakims cudem uda mi skontaktowac z poprednim wlascicielem jest opcja ze ona odblokuje mi go na stronie my xperia ??

bo zapewne nie poda mi loginu i hasła do swojego konta gmail:)

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1458
  • 16142 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:AICP 7.0 (20141119)
  • Kernel:GreatDevs (1 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 11 marzec 2017 - 21:08

Nie, dane konta MUSZĄ zostać podane na zablokowanym urządzeniu:

To unlock:

Tap Authenticate in the lockdown screen > Enter the login credentials you used for sighing up for MXTP and tap Sign in > Wait until your account is validated.

A jak Ci nie poda, a posiadasz jakiś dowód, że uzyskałeś telefon legalnie, to serwis (w-support) powinien zdjąć tę blokadę:

What happens if I forget my Google Login credentials?

[...]

If the user is still unable to recover he/she can have the device unlocked by an authorized Sony repair center, if a proof of purchase can be provided.

• 0

#5 OFFLINE Tomasz Cong

Tomasz Cong

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 13:00

Dzięki za pomoc bede probował skontaktowac sie z sprzedawca, mam potwierdzenie z ebay i email z paypal ale nawet na aukcji nie bylo podanego numeru IMEI wiec taki dowód zakupu dla serwisu sony pewnie nie wystarczy. 

jeszcze raz dziękuje wiem juz na czym stoje:) i bede wiedział na przyszłosc aby wyłączyc MXTP.:D

Pozdrawiam

• 0

#6 OFFLINE Tomasz Cong

Tomasz Cong

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 12:47   Najlepsza odpowiedź

OK  PROBLEM ROZWIĄZANY !!!! :))))   metoda z tego filmiku:

Było wiele prób i nerwów,niestety kpntakt z sprzedawca sie nie udał. Z3+ było flaszowane wiele razy moim zdaneim wgranie odpowiedniego softu dało rezultat yaki ze miałem wiecej czasu na wpisanie loginu i hasla jak na filmiku. a wiec tak flashtool załadowałęm z forum firmware  6.0.1. podłączyłem pod USB Z3+ OTG myszke PC i Klawiature aby móc szybciej wpisac dane do konta gmail.  założyłem bardzo prosty eamil który da sie bardzo szybko wpiac na klawiaturze podłączonej do OTG

i hasło  które wpisałęm przeciągnieciem po klawiaturze palcem a było one takie    `1234567  i wtedy wciskałem szybko enter az wkocu udało sie zalogowac, ale trzebało było ponownie uruchomic z3 i znowu przejsc do tego stawien/zabezpieczen i juz tylko dezaktywowac usluge My xperia. da sie to zrobic.pomoly mi trzy mocne drinki :)  filmik dokładnie wyjasni to co opisałem tutaj.

Temat do zamkniecia mam nadzieje ze cos pomogłem:)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zablokowana, protected, my xperia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.