Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Czy można wgrać europejski soft na Xperia Z1 Compact model SO-02F

można wgrać europejski soft xperia compact model

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Hirgor

Hirgor

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:KitKat (4.4.2)
  • Operator:Orange

Napisano 16 marzec 2017 - 17:02

Witam. Jak w temacie, mianowicie jakiś czas temu zaktualizowałem telefon programem Sony Xperia Companion i po aktualizacji pojawiło się DOCOMO i wiele aplikacji w języku "krzak". Ponad to zauważyłem obniżenie wydajności baterii i częste problemy z WiFi. Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem? Model telefonu to SO-02f.

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1747
  • 18018 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 16 marzec 2017 - 17:33

Możesz. Z tym, że stracisz dostęp do NFC oraz tunera TV, a także dostaniesz aplikację Radia, która nie będzie działać.

Oczywiście nie zyskasz też wsparcia dla wcześniej niewspieranych częstotliwości (choć tu nie mam pewności, bo to jednak jest limitacja po stronie oprogramowania), a nawet stracisz dostęp do tych, które SO-02F wspiera a D5503 nie (tu na pewno).

Możesz także wgrać soft z modelu Xperia J1 Compact, czyli niebrandowanej wersji Xperii A2, która jest wariacją Xperii Z1f.

Tutaj jest szansa, że NFC (felica) będzie działać (choć są problemy, nie wiem, czy Sony to naprawił), no i nie wiem, czy jest na nią nowszy Android.

• 1

#3 OFFLINE Hirgor

Hirgor

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:KitKat (4.4.2)
  • Operator:Orange

Napisano 16 marzec 2017 - 17:46

Czyli jeśli chcę mieć wszystko sprawne, lepiej zostawić tak jak jest... a do krzaków się przyzwyczaić... kiszka ale dzięki.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1747
  • 18018 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 16 marzec 2017 - 18:00

Nom. Język możesz zmienić, ale wiadomo, że nie wszystkiego. Zbędne apki - wywalić (po Roocie), ale nie wszystko co wydaje się zbędne takowym jest.

Ale możesz (o ile masz czas) przetestować najnowszy soft dla J1 Compact. Jeśli NFC już w nim działa, to jedynie tuner stracisz (a ten u nas i tak nie działa), ale jeśli nie działa, to i NFC, i tuner.

Nie wiem jak z softami od A2 - tutaj niby wszystko co trzeba jest (wraz z brandem DoCoMo), no i na A2 tez można wgrać soft z J1c, więc czemu nie ten z A2 na Z1f?

Niestety nigdy o tym nie czytałem, więc nie wiem na ile to możliwe i bezpieczne.

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: można, wgrać, europejski, soft, xperia, compact, model

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.