Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

M4 gubi zasięg

gubi zasięg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE wmarekw

wmarekw

Bywalec

• Reputacja: 3
  • 31 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 18 kwiecień 2017 - 08:56

Witam. Moja m4 po około 8 miesiącach szczęśliwej pracy na pexo rom (z tutejszego forum) zaczęła gubić zasięg, na początku troszkę potem coraz częściej i na dłużej czasami pomaga reset ale lepsze jest dłuzsze wyłączenie. Ostatnio padła po 45 rozmowy, czasami przy resetach łapie niebieski ekran (podobnie do komputerów ale bez napisów), czasami aby uruchomić po takim ekranie trzeba użyć resetu pod zaślepką. Powrót do normalnego funkcjonowania następuję najczęściej dopiero po przywróceniu kopii TWRP, a czasami dopiero po fabrycznym resecie - moje przypuszczenia to zbyt wysoka temperatura powoduje wariowanie zasięgu i trochę przeszkadza xposed - jak mam goły pexo to chyba okres normalnego użytkowania jest dłuższy.

Oddałbym na gwarancję i nie zawracał głowy ale mam odblokowany bootloader (nieznaną mi metodą) a w kopii pozostałej po tej robocie mam dwa obrazy recovery, su i pusty plik tekstowy, który w nazwie ma ciąg literowo-cyfrowy. Przypuszczam że ten plik tekstowy ma coś wspólnego z kopią kluczy - tylko co z nim zrobić. Proszę o jakieś sugestie  

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1462
  • 16157 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:AICP 7.0 (20141119)
  • Kernel:GreatDevs (1 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:04

Jaka nazwa tego pliku tekstowego? Bo wydaje mi się, że to pliczek powstały przy odblokowaniu bootloadera Flashtoolem, a kod to nazwa urządzenia dla Flashtoola.

Niestety ten pliczek nie pozwoli on na zablokowanie bootloadera z przywróceniem kluczy.

Kopia TA ma postać pliku TA.img (i zwykle jeszcze kliku, ale ten jest najważniejszy).

A tak, to próbowałeś może na czystym oficjalnym systemie, jak to będzie działać?

• 0

#3 OFFLINE wmarekw

wmarekw

Bywalec

• Autor tematu
  • 31 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:36

67BF57F!F i jeszcze kilka znaków (mam to spakowane i pisze z pamięci) jeśli chodzi o nazwę pliku, nie nie próbowałem na oficjalnym systemie - nie chcę pozbawiać się roota bo wtedy ten telefon nadaje się tylko jako podkładka pod stolik z nierównymi nogami - dwie aplikacje i dwie aktualizacje systemowe i po pamięci, ale jak nie będzie wyjscia

• 0

#4 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 16157 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:02

Ale dla testów?

Zrób kopię w TWRP (bo chyba masz?), wgraj stocka i korzystaj jakiś czas (nie wiem co ile ten problem się objawia).

Jeśli problem będzie się objawiał dalej, to jest sprzętowy. Jeśli nie to coś z obecnym softem (źle się wgrało?).

Mając kopię, przywrócisz to co masz teraz - nie będzie żadnej różnicy co do momentu tworzenia kopii.

A dodatkowo mając odblokowany bootloader, Root to pikuś :)

• 0

#5 OFFLINE wmarekw

wmarekw

Bywalec

• Autor tematu
  • 31 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:37

Na razie xposed mi się chyba sam wyłączył (jest zainstalowany ma zaznaczone moduły gravity i mm sd fix), bo nie ma funkcjonalności wynikającej z gravity i zasięg faluje ale cały czas jest. Ręcznie dałem wcdma zeby mieć w miarę przyzwoity transfer i pogodzić to z wykorzystaniem baterii (zresztą na lte w m4aqua połączenia głosowe nie działają i tel musi się przełączać na inne pasmo, a chcę to przełączanie jak najbardziej ograniczyć) zobaczę za parę dni czy będą sytuacje, że uwali zasięg na wszystkich rodzajach sieci a ręczne wyniki wyszukiwania będą dawały efekt zerowy.

mam 2 pytania 

1 jak wgram stocka to potem twrp muszę wgrac od nowa? wydaje mi się ze tak bo miałem chyba z tym zabawę ale nie pamiętam do końca jak to było?

2 z tym bootloaderem raczej na 100% pewne że gwarancji nie przywrócę?

• 0

#6 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 16157 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:23

A0. M4 nie wspiera VoLTE, a więc nie dziwne, że przełącza na 2G dla rozmów, przy 3G nie musi.

A1. Musisz. Wystarczy jedna komenda oraz odpowiednie pliki. Wszystko (poza Fastbootem) podane w temacie TWRP dla M4.

A2. To jest tak, że możesz zablokować bez kluczy (o ile ta opcja zadziała, czasem nie działa, czasem dopiero za n-tym razem) Flashtoolem. Wtedy jak trafisz na technika, który nie przetestuje nic lub jedynie działanie komend Fastboota, a obecności kluczy DRM nie, to Ci naprawią na gwarancji.

Ogólnie poza czasem nic nie tracisz, bo jak odrzucą gwarancję, to nie musisz się zgadzać na płatną, a zwrot urządzenia.

No chyba, że bez papierów na Xperia Care oddajesz, bo tam przy braku gwarancji zwracają dopiero po opłacie 67zł (czy coś koło tego). A przynajmniej tak na stronce jest.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gubi, zasięg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.