Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia Ray-Jak ją zrootwać (baseband 4.1.B.0.587)

xperia zrootwać baseband 41b0587

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE 131XIII

131XIII

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia Z
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:51

Witam, mam Xperie Ray, chcę ją zrootować i wgrać CWM by wgrać jakiegoś innego Androida (AOSP albo jakiegoś) i też przenosić z niego apki na kartę sd. Cały problem że dla tego konkretnego baseband'u/ numeru kompilacji nie mogę znaleźć działającego sposobu by go zrootować. Niby jest jeden temat na XDA poświęcony dla tego basebandu jak go zrootwać ale linki do kerneli wygasły, udało mi się je z innego źródła pobrać ale co chwila w flashtoolu są jakieś errory,w tutorialu na xda piszę by wgrać kernel z basebandem 4.1.A.0.562, lecz się nie udaje. Traktuje go innymi exploitami i dalej bez zmian. Bootloader odblokowany 
Ma ktoś jakiś pomysł??

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1439
  • 15930 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:MIUI 8 (7.1.16)
  • Kernel:Elite Kernel (3)
  • Operator:Inny

Napisano 20 kwiecień 2017 - 22:01

Bootloader odblokowany? Wgraj ten kernel:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

On ma wbudowane TWRP (Vol-) oraz CWM (Vol+) oraz dodaje sporo funkcji przyspieszających działanie telefonu.

Z nim dobry Romik (GB, ICS, czy JB (ale tu kernel dla JB)) działa bez lagów nawet przy ustawieniu taktowania 1XX/2XX-768mHz, co znacznie oszczędza baterię.

A najlepiej poszukaj czegoś bazującego na 4.1.2 lub 4.4.4.

i wgrać CWM

Wgranie samego CWM pozwoli wgrać tylko inny ICS (lub GB, jeśli wgrasz stock GB i do tego Recovery)

wgrać jakiegoś innego Androida (AOSP albo jakiegoś)

Wymaga kernela. Zwykle podstawowy jest w paczce .zip (boot.img), ale często można znaleźć coś lepszego (na pewno dla każdego 4.1 jest, z 4.4 może być ciężej znaleźć modyfikowany kernel).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, zrootwać, baseband, 41b0587

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.