Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Telefon często się wyłącza bez powodu, stan baterii wariuje

xperia bateria wylacza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE koza600

koza600

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Nie podano
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 23 kwiecień 2017 - 09:24

Witam, postaram się jak najdokładniej opisać mój problem. 

Problem występuje od momentu gdy pewnego dnia słuchając muzyki telefon po prostu się wyłączy . Zdarzało mu się wcześniej ale to były tak rzadkie odstępy czasu że po prostu ignorowałem to. Ale wracając, to po włączeniu telefony był czarny ekran, widać było że jest podświetlony a po przyciśnięciu przycisku "power" wyskakiwało okienko z opcjami "wyłącz" "włącz ponownie" i "zrób zrzut ekranu" . Oczywiście po paru próbach to samo. Przyjechałem do domu i użyłem programu "Xperia companion" i użyłem opcji "Naprawa oprogramowania", i tu chyba popełniłem błąd bo nie sprawdziłem stanu baterii, po całym zabiegu świeciła się czerwona dioda, ale podłączyłem do ładowarki i odpaliłem telefon, i od tego czasu bateria skacze jak głupia , nie do 0% ale np 90% i spadnie nagle do 83% i nagle 92% i po czym telefon się wyłącza, czasami wyświetla się komunikat że "zbyt wysoka temperatura", gdzie telefon jest chłodny.. Wykonałem druga naprawę oprogramowania ale tym razem z baterią naładowaną do 100%, ale nie pomogło. Pilnie proszę o pomoc bo włączanie go czasami co 5min jest strasznie uciążliwe. Myślę nad wgraniem nowego softa, może nawet "custom roma", ale czy to pomoże?. A i android 5.1.1

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1652
  • 17557 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:51

Wgranie systemu nie powinno mieć wpływu na baterię. A na pewno nie wgranie oficjalnego systemu.

Jedyne co (bateria vs system) mogło wpłynąć w trakcie reflashu, to rozładowanie telefonu.

Jedyne co tu może być problemem, to stan baterii, którego aż tak nie było widać wcześniej, a po wgraniu i wyczyszczeniu statystyk baterii "zaczęła" ona "wariować".

Warto wgrać jak najstarszy oficjalny soft, bo one są zazwyczaj niezabezpieczone, ale to nie powinno wpłynąć na baterię, a więc tylko taka sugestia z mojej strony.

Nie postawiłbym nawet na baterię (choć może być ona powodem), ale na jej czujnik (moduł ładowania), który to nie tylko wskazuje jesj poziom naładowania, ale też temperaturę i jeśli został uszkodzony, to mogłoby to wyglądać jak u Ciebie.

• 1

#3 OFFLINE koza600

koza600

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Nie podano
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 23 kwiecień 2017 - 16:46

Spróbuję z tym softem jeszcze a jak nie to oddam telefon do serwisu . Ale czekam również na inne propozycję rozwiązania problemu ;)

Dodano: 23 kwiecień 2017 - 17:46

Spróbuję z tym softem jeszcze a jak nie to oddam telefon do serwisu . Ale czekam również na inne propozycję rozwiązania problemu ;)

Pomogło ale takim stopniu że telefon się nie wyłącza, stan bateri nadal wariuje. No i starszy system trochę ogranicza możliwości telefonu więc chciałbym się zapytać jeszcze jaki koszt naprawy tego modułu? 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.