Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wymiana Baterii

wymiana baterii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Reputacja: 4
  • 48 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Inny

Napisano 17 maj 2017 - 19:05

A więc nadszedł czas w którym jestem zmuszony wymienić baterię.

Nie jestem do końca w 100% pewien czy jest to konieczne, jednak te 99% mi wystarczy, dalej nie wiem jak sprawdzić :P
Jednakże czytając wątki w internecie gdzie najmłodsze liczą sobie rok lub więcej, oprócz ciekawych informacji i porad nie mogę znaleźć żadnego zamiennika na standardową baterię.

"nowa" bateria do Z1 Compact jest nieosiągalna, nie było dopuszczonych do sprzedaży egzemplarzy, tak więc wszystkie pochodzą z rozbiórek telefonów i innego odzysku, więc kupując taką baterię trzeba się modlić by trafić na mało używany egzemplarz, choć ze względu na czas jaki minął od premiery telefonu~~ no raczej bedzie krucho.

Drugą opcją są zamienniki. Jednak wszędzie albo były one odradzane albo pomijane i właśnie zastanawia mnie ta kwestia, czemu?
W internecie nadal są dostępne zamienniki dla tej baterii, większość chińska z bajeczną pojemnością, która i tak maksymalnie pomimo zapewnień sprzedawcy osiągnie 2300mAh, jednak sa też produkty bardziej renomowanych firm jak np Blue Star.

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat baterii zamiennej do tego telefonu?
Czy pozostaje "szczelać na aukcjach" i liczyć na to że będzie dobrze?

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 939
  • 9100 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android O Developer Preview
  • Operator:Plus

Napisano 17 maj 2017 - 19:48

"Nowe" są wszędzie  i ja się dziwię, że żadnej nie możesz znaleźć, no bo nowych nie ma. Bierz coś co jest "nowa oryyginalna". Zapłacisz ze 20-30zł.

• 1

#3 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 18 maj 2017 - 11:54

"Nowe" są wszędzie  i ja się dziwię, że żadnej nie możesz znaleźć, no bo nowych nie ma. Bierz coś co jest "nowa oryyginalna". Zapłacisz ze 20-30zł.

ehh.. wiec tak jak nie chciałem :P
Najtańsza jest za 20 zł "Nowa, oryginalna, gwarancja 10 miesięcy" więc co mi tam.
Choć zastanawiałem się jeszcze nad jedną możliwością, otóż mam drugi egzemplarz tego samego telefonu z uszkodzonym ekranem (pęknięcie od ciepła w górnej części, przez co nie ma opcji rozwinąć belki czy opcji aparatu) jest całkiem mało używana, ładuję ją tylko by nie padła. Mogę wziąć od niej baterie i przełożyć, ale troche szkoda mi telefonu mimo że nie mogę go normalnie używać.

• 0

#4 OFFLINE Ivylally

Ivylally

Mózg

• Reputacja: 3
  • 153 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 18 maj 2017 - 19:04

A bateria w tej Xperii Z1 jest zamontowana na stale i wymiana jej oznacza rozkrecanie telefonu?
Pytam poniewaz rozwazam jak wyglada to w mojej Aqua-M4 z ewentualna wymiana, a poszczegolne fakty to:
- bateria jest dobra jak na razie, ale laduje ja teraz pradem 1.5A pokazywanym przez Ampere w realtime,
- Xperia Aqua-m4 jest wodoszczelna i chce zeby za jej rozkrecenie i skrecenie (i na dalsza wodoszczelnosc po tej operacji) ktos dal gwarancje, jakis serwis autoryzowany?
- telefon jest na gwarancji ktora ewentualnej wymiany barerii nie obejmuje, ale ktoremus serwisowi autoryzowanemu jakby zaplacic (ile) za sama wymiane to gwarancja obowiazywalaby nadal?

Aqua E2303, MM modded,

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Użytkownik Ivylally edytował ten post 18 maj 2017 - 19:07

• 0

#5 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9100 postów

Napisano 18 maj 2017 - 19:08

Tak

w-support da Ci gwarancję na to a reszty to pytaj osobiście

Autoryzowany to tylko w-suport, więc im możesz zapłacić

• 0

#6 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 26 maj 2017 - 10:09

Otrzymałem baterię.
Data wskazuje na produkcję gdzieś w połowie 2016r~~ no powiedzmy że wierze.
Bateria wczoraj wymieniona, po włączeniu telefon miał niby 5%, trochę mu nie wierzyłem, skoro wcześniejsza bateria miała dzikie tańce z tymi porcentami to uznałem że to tez może być przekłamane, ale podłączyłem do ładowarki.
Ładowanie trwało dość długo, jakieś 3h zanim wskaźnik pokazał 100%, ale olałem to i ładowałem dalej.
Tak jakieś 8h, 7 z minutami.
Pierwsze 10% baterii-rewelka. Godzina i dziesięć minut na ekranie przy alledrogo i fb jednocześnie, myślę sobie -git.
Telefon zostawiony na 89% przez noc spadł do 71 :| 
potem juz tylko gorzej.
No i teraz ładuje się drugi raz po tym jak o50% zaczął liczyć w dół i shut down przy 30 :|
Mam pytanie, czy może to być wina elektroniki?
Może musi się przyzwyczaic do nowej bateri?
No bo nie powiem że telefonu potrzebuję a jakiegoś potężnego powerbanka nie mam :|.

• 0

#7 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9100 postów

Napisano 26 maj 2017 - 13:59

Przy wymianie baterii polecam wgrać soft na nowo zaznaczając wszystkie wipe.
  • 0

#8 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 567
  • 5312 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:45.0.A.5.1
  • Operator:Play

Napisano 27 maj 2017 - 11:44

Jeszcze pozwolę sobie skomentować kwestie zamiennych baterii: to że są zamienne nie znaczy że są zawsze gorsze. Po prostu bardzo często kupując tani zamiennik wrzucone jest słabej jakości ogniwo, które szybko traci swoją nominalna wartość, lub nigdy takowej nie miało. Ale mówienie że każdy zamiennik jest zły też jest nieprawdą. Trzeba po prostu dobrze trafić.

Wysłane z mojego G3221 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 27 maj 2017 - 18:30

Przy wymianie baterii polecam wgrać soft na nowo zaznaczając wszystkie wipe.

Zrobiłem. Jednak wgrywając CE1 nie mam możliwości wybrania jakiegokolwiek wipe, po prostu okienko jest puste, żadnej pozycji do zaznaczenia.

Jeszcze pozwolę sobie skomentować kwestie zamiennych baterii: to że są zamienne nie znaczy że są zawsze gorsze. Po prostu bardzo często kupując tani zamiennik wrzucone jest słabej jakości ogniwo, które szybko traci swoją nominalna wartość, lub nigdy takowej nie miało. Ale mówienie że każdy zamiennik jest zły też jest nieprawdą. Trzeba po prostu dobrze trafić.

Wysłane z mojego G3221 przy użyciu Tapatalka

Właśnie zastanawiałem się na początku nad zamiennikiem z racji wieku telefonu.
Znalazłem produkt jedynie jednej firmy, w cenie 50 cebulionów.
Jednak nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o tej baterii od użytkowników, więc wybrałem oryginał.

• 0

#10 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1556
  • 16902 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.3
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 27 maj 2017 - 19:43

nie mam możliwości wybrania jakiegokolwiek wipe, po prostu okienko jest puste, żadnej pozycji do zaznaczenia.

Zdarza się. Jeśli to normalny soft, to czasem pliki z Wipe "wskakują" do Exculde. Wtedy można tak powiedzieć, że są "automatycznie" zaznaczone.

"Nienormalny", to może być edytowany przez kogoś jako OTA - usunięte USERDATA, więc zostają same SYSTEM, CACHE, KERNEL, czy BASEBAND, czyli po wgraniu mamy zmienioną wersję, acz wgranie nie usunie nam danych.

(Na Forum są jedynie "normalne" softy)

• 1

#11 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 27 maj 2017 - 21:46

Zdarza się. Jeśli to normalny soft, to czasem pliki z Wipe "wskakują" do Exculde. Wtedy można tak powiedzieć, że są "automatycznie" zaznaczone.

"Nienormalny", to może być edytowany przez kogoś jako OTA - usunięte USERDATA, więc zostają same SYSTEM, CACHE, KERNEL, czy BASEBAND, czyli po wgraniu mamy zmienioną wersję, acz wgranie nie usunie nam danych.

(Na Forum są jedynie "normalne" softy)

Zdążyłem zauważyć przeglądając zawartość softu. Dzięki za info.

Nie mam zamiaru rozstawać się z tym telefonem (bieda :| ) więc sprawdzę jeszcze miernikiem ładowarkę, oryginalną której dotąd używam oraz kabelek.
A nóż widelec może się przydać.
Jeszcze kilka dni korzystania i decyzja co dalej, przed upłynięciem 14 dni od zakupu.

• 0

#12 OFFLINE Ivylally

Ivylally

Mózg

• Reputacja: 3
  • 153 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 16 czerwiec 2017 - 16:50

Otrzymałem baterię.
Data wskazuje na produkcję gdzieś w połowie 2016r

Ale to rok, jak malo ktory komponent bateria akurat jest wrazliwa na czas, jakby zrobic zeby kupic nowsza?
Aqua E2303, MM modded,

Użytkownik Ivylally edytował ten post 16 czerwiec 2017 - 16:52

• 0

#13 OFFLINE Loock7

Loock7

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:52

Ale to rok, jak malo ktory komponent bateria akurat jest wrazliwa na czas, jakby zrobic zeby kupic nowsza?
Aqua E2303, MM modded,

Rok to mało.
Nowszych nie znajdziemy.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymiana, baterii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.