Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Z5 compact nie startuje android

z5 compact

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE misiek1823

misiek1823

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 14 czerwiec 2017 - 15:29

Witam

Mam problem z moim z 5 compact tel startuje a po wyświetleniu logo androida na telefonie pokazują się "fale" w pewnym momencie telefon przygasa dalej pokazują się fale a następnie 3 razy zaświeca się czerwona dioda po czym restart i tak w kółko

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1652
  • 17557 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 14 czerwiec 2017 - 15:39

Restart brzmi trochę niepokojąco - powinny być fale, fale i jeszcze raz fale, czyli bootloop.

Wciąż (jak prawie zawsze) obstawiam, że to system i trzeba wgrać soft na nowo - możesz wgrać sam system Flashtoolem (wtedy jest szansa, że "wstanie" a ty nie stracisz danych) albo całość Flashtoolem lub Xperia Companion (ale wtedy dane zostaną nadpisane).

Niepokoi mnie to restartowanie i dioda, bo wygląda to jak problem z uruchomieniem jakiegoś podzespoły, z tym, że jedynym nie uruchomionym (w trakcie uruchamiania) jest pamięć ROM.

• 0

#3 OFFLINE misiek1823

misiek1823

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 16:34

Dodano: 14 czerwiec 2017 - 17:34

Restart brzmi trochę niepokojąco - powinny być fale, fale i jeszcze raz fale, czyli bootloop.

Wciąż (jak prawie zawsze) obstawiam, że to system i trzeba wgrać soft na nowo - możesz wgrać sam system Flashtoolem (wtedy jest szansa, że "wstanie" a ty nie stracisz danych) albo całość Flashtoolem lub Xperia Companion (ale wtedy dane zostaną nadpisane).

Niepokoi mnie to restartowanie i dioda, bo wygląda to jak problem z uruchomieniem jakiegoś podzespoły, z tym, że jedynym nie uruchomionym (w trakcie uruchamiania) jest pamięć ROM.

Wgrałem zgodnie z instrukcją przez flash tool  najpierw  ten soft  E5823_6.0_32.1.A.1.163_PLUSPL.ftf  i efekt był taki że telefon odpalił nawet android po czym pokazał mi się komunikat że "system ma awarie" pod spodem były 2 opcje do wyboru poczekaj aż aplikacja zacznie działać i zamknij aplikację. wybrałem poczekaj po czym zaświeciła się 3 razy czerwona dioda i restart i pętla.Potem wgrałem ten soft XPERIASITE.PL_Z5_Compact_E5823_7.0_32.3.A.2.33_PLUSPL.ftf i było to samo . próbowałem także programu od sony XperiaCompanion i opcji napraw ale efekt był identyczny jak na pozostałych softach.

Użytkownik misiek1823 edytował ten post 14 czerwiec 2017 - 16:34

• 0

#4 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1652
  • 17557 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 14 czerwiec 2017 - 17:15

Wipe rozumiem, że zaznaczyłeś?

Znaczyłoby to, że problem leży w samej pamięci, a więc jest sprzętowy i bez wymiany płyty głównej najpewniej nic tutaj nie poradzisz.

• 0

#5 OFFLINE FasterSnapdragon576

FasterSnapdragon576

Mózg

• Reputacja: 22
  • 186 postów
  • Telefon:Xperia Z5
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:3.10.84
  • Operator:Inny

Napisano 14 czerwiec 2017 - 18:50

Wgranie softa jeszcze raz pomoże ja tak miałem :D tylko że trzeba będzie twrp wgrać i zrobić backup kluczy DRM i tu jest problem jak ci system się nie uruchamia to jak zrobisz backup :( oddaj na gwarancje albo do serwisu jakiegoś

Użytkownik FasterSnapdragon576 edytował ten post 14 czerwiec 2017 - 18:52

• 0

#6 OFFLINE misiek1823

misiek1823

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 19:26

Wgranie softa jeszcze raz pomoże ja tak miałem :D tylko że trzeba będzie twrp wgrać i zrobić backup kluczy DRM i tu jest problem jak ci system się nie uruchamia to jak zrobisz backup :( oddaj na gwarancje albo do serwisu jakiegoś

Problem w tym że mam zablokowany bootloader. Dane z tel mam bezpieczne. chyba że macie jakąś inną metodę.

• 0

#7 OFFLINE FasterSnapdragon576

FasterSnapdragon576

Mózg

• Reputacja: 22
  • 186 postów
  • Telefon:Xperia Z5
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:3.10.84
  • Operator:Inny

Napisano 14 czerwiec 2017 - 22:09

Czerwona lapmka oznacza problem z softem lub z pamięcią lub z baterią

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: z5 compact

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.