Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[Z5 Premium] Zle dzialajace pisanie glosowe i slaba bateria

premium varia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Jake79

Jake79

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Premium
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 08 lipiec 2017 - 07:12

Witam i Proszę o pomoc w następujących kwestiach:

1. Edytor mowy zwłaszcza przy pisaniu esemesów dość często kasuje cały zapisany tekst bezpośrednio po tym jak zostanie on wypowiedziany. Wygląda to tak że po wypowiedzeniu kilku zdań które się zapisują zostają ale zaraz skasowany Co wymusza kolejny raz ich dyktowanie.

Czy da się skonfigurować edytor mowy tak żeby wyeliminować ten wkurzający problem?

Dodam że mój wcześniejszy Xperia Z1 nie stwarzał w tym zakresie najmniejszych problemów.

2. Edytor mowy bardzo często zapisuje tekst po angielsku z reguły jest to jakiś bełkot. Jak ustawić edytor mowy tak żeby wyeliminować możliwość wpisywania tekstu w języku angielskim?

W Xperii Z1 problem nie występował.

3. Edytor mowy czasami łapie Czasami nie łapie nie wiadomo czego to zależy. Niekiedy mimo iż jest dostęp do sieci WiFi to i tak trzeba się namęczyć żeby zapisać dany tekst.

Jest jakaś metoda konfiguracji Czy jakaś software owa nakładkę która polepsza mapy funkcjonowanie edytora mowy coś takiego prostego ale pewnego, do tak zwanych zastosowań biznesowych?

Dodam że tekst tego postu dyktuję przez tablet Xperia Z2 który działa 5 razy lepiej niż edytor mowy Xperia Z5 Premium (.sic!).

4. Bateria w Xperia Z5 bardzo kuleje; o ile Xperia Z1 Było mi bardzo ciężko rozładować ją w ciągu jednego dnia o tyle z piątką pod koniec dnia mam dość często nawet około 10%. Pomogło nieco wyłączenie wyszukiwania wifi w tle.

Proszę o wskazówki co ewentualnie można zrobić żeby te baterie nieco zoptymalizować nadmienie że Gdzie można w sposób nieco niekonsekwentne to znaczy niekiedy rozładowuje się bardzo szybko bez wyraźnego powodu innym razem chyba całkiem nieźle choć oczywiście nie wiem czy nie są to jakieś moje subiektywne odczucia.

Z góry dziękuję za wsparcie i pomoc Proszę o odpowiedzi prosto i jasno jak dla pięcioletniego dziecka:-P
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 971
  • 9196 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Andromeda OS
  • Operator:Plus

Napisano 08 lipiec 2017 - 08:03

Bateria - wyłącz lokalizację, zbędne apki
Edytor mowy - wyłącz aktualizacje tej apki albo zaktualizuj

Jak jest root to jest łatwiej.
  • 0

#3 OFFLINE Jake79

Jake79

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Premium
  • Operator:Play

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:46

Dziękuję...

Co do baterii o jakie konkretnie jeszcze aplikacje mogę wyłączyć poza z lokalizatorem i wyszukiwaniem WiFi?

Co do zamiany mowy na pismo to chodzi mi o aplikacje systemową. To ona jest źle działa jak mogę dokonać jej konfiguracji?

Z góry dziękuję za jasne i proste odpowiedzi
  • 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 971
  • 9196 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Andromeda OS
  • Operator:Plus

Napisano 08 lipiec 2017 - 12:21

Gmaila, aki od google prócz usług i sklepu oraz google serviceframework ma zostać. Android system webview lepiej niech zostanie. Takie apki jak np animowane tapety, wygaszacz ekranu, bufor wydruku itd można wyłączyć.

Konfiguracji? Raczej zapomnij. Albo jakaś aktualizacja zepsuła albo API za wysokie i coś knoci z tym.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: premium, varia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.