Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Telefon nie chce się włączyć, ciągle się wyłącza

telefon chce włączyć ciągle wyłącza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Stalkerss

Stalkerss

Niejedno już umie

• Reputacja: 0
  • 69 postów
  • Telefon:Xperia Z
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Heyah

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:53

Witam, mam taki dość chyba poważny problem który zaczął się od wczoraj. Włączając jakąś tam aplikację chyba Heyah konto, zawiesiła się, po czym telefon się wyłączył. Pomyślałem może się zresetował, no ale nie włączył się, więc przytrzymałem power i wszystko ładnie zaczyna się wyświetlać, pierwszy ekran Sony Xperia i telefon gaśnie. Więc znowu i znowu włączam i włączam i to samo. Podłączyłem do ładowarki bo może jakimś cudem bateria wyładowana choć raczej nie możliwe ponieważ było 75%. Więc po podłączeniu ładowarki wyświetliło napisy, po czym pokazała się duża ikona baterii z animacją ładowania, więc wziąłem nacisnąłem power i telefon zaczyna się uruchamiać. Wszystko ładnie do momentu przejścia fioletowej animacji, ponieważ wyskoczyło "Android optymalizuje aplikacje ileś tam z 200" co trwa pół godziny. Po tej optymalizacji telefon się włączył, tyle że zamiast 75% baterii zostało 1%. No więc zostawiam aby się naładował do 100%. Gdy już jest 100% odłączam ładowarkę i nie ujdzie 5 minut jak telefon sam się od tak bez komunikatu wyłącza. Po próbie włączenia znów to co na początku, czyli początkowe napisy i gaśnie. Dopiero pomaga podłączenie ładowarki tyle że znowu optymalizacja aplikacji się pojawia która trwa pół godziny. I tak koło się zamyka, na ładowarce telefon działa, ale nie świeci żadna dioda po podłączeniu. Gdy odłączę telefon to znów wyłącza się i znów optymalizacja jak z ładowarką uruchamiam. Bez ładowarki nie jest możliwe aby go włączyć. Dodatkowo za pierwszym razem jak już zrobi optymalizację z ładowarką, to i tak się wyłączy i przy ponownym uruchomieniu znowu optymalizacja, tak do dwóch razy max a później działa do momentu odłączenia ładowarki.

Nawet jak telefon naładuję na 100% i się wyłączy, to po włączeniu z ładowarką robi się ze 100% na jakieś 18%.

Ma ktoś pomysł co mogło się stać?  Android 5.1.1 bez roota.

• 0

#2 OFFLINE uremytoy

uremytoy

Mod emeryt

• Reputacja: 37
  • 2344 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Rom:MX ROM v8.5.0
  • Operator:Play

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:08

Spróbuj użyć sony companion w trybie napraw telefon, jak dla mnie bootloop i nic innego ci nie pozostaje

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Użytkownik uremytoy edytował ten post 02 sierpień 2017 - 08:09

• 0

#3 OFFLINE Stalkerss

Stalkerss

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 69 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:10

Przy bootloopie telefon by działał na ładowarce? Bo myślałem że ogólnie jak boota się złapie to nie będzie nic reagowało.

No i jeszcze czy po tej naprawie zostanie coś na telefonie, czy wszystko zostanie wykasowane?

Ogólnie nie wiem czy to ma znaczenie, ale kilka razy robiłem roota i unroota w kingroot, tak dwa tygodnie temu. Czy to by mogło namieszać w systemie?

I czy może być wina tego że bardzo często ładowałem telefon? Nawet po 2-3 razy dziennie jak bateria siadła bo długim graniu itd. W nocy zostawiałem na ładowarce do samego rana. Tak przez 2 lata może. Lecz Aida64 wskazuje zdrowie baterii an stan Dobry.

Użytkownik Stalkerss edytował ten post 02 sierpień 2017 - 10:21

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1606
  • 17191 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 02 sierpień 2017 - 12:57

Jeśli problemem jest bateria, a dokładniej prawdopodobnie padła (może doszło do dostarczenia prądu o zbyt wysokim napięciu?), to system może się nie uruchomić. Tym bardziej, że na to wskazuje ta część Twojego posta:

wszystko ładnie zaczyna się wyświetlać, pierwszy ekran Sony Xperia i telefon gaśnie

Telefon normalnie się włącza, ale bateria jest za słaba i się wyłącza. Bootloop to jakby przez długi czas stał na bootanimacji (15 minut, czy więcej). Pod ładowarką bateria jest jedynie "przewodem", więc energii jest wystarczająco, aby urządzenie się włączyło.

Im częściej ładujesz, tym szybciej padnie bateria. Co do tych stanów baterii, to mam taką chyba po wizycie w wodzie, telefon się włącza, działa na niej max 10 minut (zwykle 5), a jej stan jest Dobry :P

• 0

#5 OFFLINE Stalkerss

Stalkerss

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 69 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:07

No to w takim razie nie mam bootloopa, bo telefon pod ładowarką normalnie "pracuje", ale gdy tylko odłączę to za chwilę się wyłączy i bez ładowarki nie ma zmiłuj, nie ruszy dalej jak do pierwszego ekranu. Oczywiście mój telefon nie miał nigdy styczności z wodą, więc ja bym obstawiał że winne są te częste ładowania, dodatkowo bez przerwy od dwóch lat. A ile było ładowania od nowości telefonu to nie wiem, bo wcześniej był brata :P.

Ogólnie to znalazłem na jakiejś stronie gościa co miał dokładnie ten sam problem ale z Xperia x10, no i jemu pomogła zmiana baterii.

Tylko co do samej wymiany baterii to nie wiem czy musi być oryginalna koniecznie, czy może być o takim samym napięciu czy jak to tam się zwie.

Użytkownik Stalkerss edytował ten post 02 sierpień 2017 - 13:10

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17191 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:59

Napięcie nie jest stałe (spada wraz ze spadkiem poziomu baterii), ale ogólnie to wszystkie baterie mają to samo.

Co do oryginalności baterii, to o zamienniki ciężko (cóż, bateria łatwa do wymiany nie jest), a od podróbek lepiej trzymać się z daleka. Tak więc zostają oryginały.

• 0

#7 OFFLINE Stalkerss

Stalkerss

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 69 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 14:09

Czyli lepiej nie bawić się samemu w zmianę baterii, tylko kupić w jakimś serwisie i powiedzieć im żeby oni zmienili, tak? Bo coś tam czytałem że w Xperiach problematyczna jest wymiana baterii ze względu na to że są fabrycznie klejone tam z tyłu. Na YT niby są filmiki jak to zrobić, ale tam jakieś podgrzewacze mają czy coś takiego i dmuchają na tył telefonu.

I jeszcze jedno, jak cenowo stoją oryginalne baterie do zetki? Bo na necie patrzę to wszędzie inne ceny, jedna 20 inna 30 jeszcze inna 100zł.

Użytkownik Stalkerss edytował ten post 02 sierpień 2017 - 14:11

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17191 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 14:31

Nie o to mi chodziło. Wymiana bardzo trudna nie jest, ale w porównaniu z jedynie zdjęciem klapki, to jednak kosmos. Stąd nikt "normalny" się tym nie zajmie w domu, a więc i przychód z takich baterii jest mniejszy i nie opłacalna jest ich produkcja.

Ja bym szukał takiej w okolicach 50zł. Chociaż możesz przeszukać takiej co ma faktyczne zdjęcia (a nie jakieś od Sony, czy z Google) i wygląda jak ta, która obecnie posiadasz.

• 0

#9 OFFLINE Stalkerss

Stalkerss

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 69 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 06:51

Nie o to mi chodziło. Wymiana bardzo trudna nie jest, ale w porównaniu z jedynie zdjęciem klapki, to jednak kosmos. Stąd nikt "normalny" się tym nie zajmie w domu, a więc i przychód z takich baterii jest mniejszy i nie opłacalna jest ich produkcja.

Ja bym szukał takiej w okolicach 50zł. Chociaż możesz przeszukać takiej co ma faktyczne zdjęcia (a nie jakieś od Sony, czy z Google) i wygląda jak ta, która obecnie posiadasz.

A nie wiesz może czy po wymianie baterii i zamykaniu tej tylnej klapy, trzeba ją czymś dokleić, czy będzie samo siedziało? Bo na YT widziałem że tam jakaś jakby uszczelka jest na bokach i przy zdejmowaniu się odrywa.

• 0

#10 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 17191 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 08:16

Niby da się przykleić ponownie na to co tam zostaje, ale jakość tego połączenia będzie niska. Ale to można dokupić.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: telefon, chce, włączyć, ciągle, wyłącza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.