Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Poradnik Xperia Cegiełka , Metoda TestPoint ! (Reflash bootloadera w Xperii z hard brickiem)

poradnik xperia z1c6903 cegiełka metoda testpoint

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE alexxpl

alexxpl

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 1
  • 15 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:Dobrze działa ;)
  • Kernel:Tak samo ;)
  • Operator:Inny

Napisano 12 sierpień 2017 - 17:06

Siemanko , poszperałem na forum i zauważyłem że nie ma żadnego poradnika Dla Naprawdę Uceglonych Xperi z1 C6903 ;)
Wiem że inne modele Xperi też da się postawić na nogi , lecz trzeba by poszukać gdzie leży Testpoint w danym modelu , właściwy plik firmware APPSW do danego modelu . 

Jeżeli Twoja Xperka nie daje oznak życia , zawiesza się na logu , podczas wgrywania Systemu coś poszło nie tak  , czy co chwilę resetuje . Albo nie możesz wgrać Systemu Flashtoolem  , lub naprawić systemu programem Xperia Companion . 

Myślisz że nie da rady już nic zrobić i trzeba zacząć szukać nowego Telefonu . 

Nic a nic nie chce ruszyć ? Jest możliwość spróbowania bardziej drastycznych kroków ( i nie mówie tu o łamaniu Fona czy innych drastycznych metodach ) . Otóż z próbą uratowania pojawia się Metoda z TestPoint.

Tym sposobem tracisz wodoszczelność , więc chcę żebyś zdał sobie z tego sprawę :)

Otóż jeżeli nie chcesz wyrzucać telefonu , a chcesz spróbować go Ożywić Czytaj dalej i wykonuj dokładnie Polecenia które piszą niżej ;)

Co będzie nam potrzebne ??
1. Śrubokręcik  torx5
2. Sterowniki Gordon's Gate Flash Driver

3. Program  s1tool  - tu macie wszystko z pkt. 2 i 3(

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

4.Plik firmware APPSW dla naszej Xperi z1 c6903  (

)

5. Cierpliwość i wyrozumiałość bo coś może pójść nie tak ;)
6. Metalowy spinacz , Agrafka , coś metalowego a zarazem małego żeby połączyć TestPoint z Czymś metalowym na płycie głównej .

Gotowiii ?? no to Jedziemy !

1. To będzie najtrudniejsze z Tego poradnika . Musisz zdjąć tylną klapkę , można podgrzewać suszarką do włosów Ranty tylniej klapki bo trzyma się ona na kleju .

Potrzebujemy dostać się do płyty głównej .
Dobra powiedzmy że sobie poradziliście , teraz Odłącz taśmę wskaźnika diody i odkręć śrubeczki (torx5) , ściągnij obudowę którą odkręciłeś , po tej czynności odłącz Baterię od płyty głównej .

Tutaj zapodam filmik instruktażowy jak Rozebrać Xperie z1 c6903 (

)

2. Zainstaluj z pobranej paczki Sterowniki Gorndon's Gate Flash Driver , oraz zlokalizuj TestPoint na płycie głównej . Na zdjęciu poniżej masz pokazane gdzie się znajduje ;)
post-1-0-42833700-1399909992.jpg

3. Za pomocą wybranego rzedmiotu(Spinacz , agrafka czy cokolwiek innego ) Połącz  TestPoint z metalową blaszką powyżej i podłącz kabel Usb . Twój komputer powinien wykryć urządzenie SEMC Flash Device w menadżerze urządzeń. Jeśli tak się stało , odłącz telefon.

.
4. Zainstaluj program s1tool (z paczki z pkt . 3)  oraz pobierz i wypakuj Plik Firmware 
APPSW (z Pkt. 4)

5. Włącz program s1tool w zakładce "Phone Type" Wybierz S1 MSM8974 emergency mode .  Wciśnij przycisk Flash  , wybierz plik APPSW który wypakowałeś i naciśnij guzik TestPoint Ready . Podłącz Telefon z odłączoną baterią , Jeżeli Xperia znajduje się w Trybie Emergency Mode to dobrze jeśli nie to Połącz TestPoint z metalową blaszką .  Jak telefon zostanie wykryty to odłącz Testpoint od Blaszki i naciśnij guzik TestPoint Ready .

post-1-0-74787500-1399853994.jpg

6. Program s1tool wgra wybrane przez nas oprogramowanie i zaktualizuje Boot .  Jeżeli wszystko przebiegło ok to odłącz telefon , podepnij baterię i ją naładuj  .

7. Teraz spróbuj wgrać System (Rom) jakimś programem np Flashtool , Xperia Companion używając opcji naprawy .
Jeśli nowy Rom się sflashował i wszystko przebiegło pomyślnie to Twoja Xperia powinna wrócić do Świata Żywych. 

6. Musisz założyć obudowę którą ściągnąłeś , podłączyć taśmę od diody led , poskręcać i założyć tylnią klapkę (Jeżeli masz taśmę dwustronną to możesz jej użyć do przyklejenia klapki , Ja tak zrobiłem poodcinałem cieniutkie paseczki , usunąłem stary klej i zamontowałem ;) Elegancko pasuje. )

Lecz jeśli w programie s1tool zobaczysz komunikat :
HARDWARE ID : XXXXXXXXXXXXXXXX not supported
Masz pecha i raczej nie będzie dało się ożywić twojej Xperi . 

Ps. Możliwe że z czasem , powrzucam podobne Instrukcje odnośnie Metody TestPoint do innych Modeli .

Pozdrawiam Alexxpl , czyli Sebastian !

Użytkownik alexxpl edytował ten post 12 sierpień 2017 - 17:23

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poradnik, xperia, z1c6903, cegiełka, metoda, testpoint

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.