Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problemy po aktualizacji do 7.0

7.0 aktualizacja ghost touch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Astral01

Astral01

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 12 październik 2017 - 10:23

Witam,

Od momentu zainstalowania aktualizacji Androida do wersji 7.0, podczas rozmowy telefonicznej, t.j. podczas korzystania z aplikacji Telefon obecny jest tzw ghost touch.

Podczas rozmowy częstym jest uruchomienie np. trybu samolotowego, co kończy rozmowę, uruchomienie innych aplikacji, samoczynne wystukiwanie cyfr, itp.

Zakończenie rozmowy prze ze mnie, tego nie przerywa. Dopiero zablokowanie i odblokowanie telefonu przeciwdziała ghost touch.

Czujnik zbliżenia działa normalnie, za każdym razem włącza i wyłącza podświetlenie. Nie mam żadnego szkła czy foli na wyświetlaczu. Przed aktualizacją do 7.0 ten problem nie występował.

Teraz podczas rozmowy, po odebraniu lub po wybraniu numeru po prostu blokuje telefon i takiego problemu nie ma.

Próbowałem korzystać z innych aplikacji do rozmowy ale ostatecznie każda testowana przełączała się do domyślnej aplikacji Telefon podczas samej rozmowy. 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i wie jak to naprawić ? 

BTW, po aktualizacji zniknęła połowa oryginalnych dzwonków, szukałem na necie ale nie znalazłem jakiegoś zbioru. Czy wiecie, gdzie mogę je znaleźć i wgrać z powrotem ?

Pozdrawiam

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1683
  • 17888 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 12 październik 2017 - 14:39

A Ustawienia Fabryczne były robione?

Bo to niekompatybilne dane są zazwyczaj problemem.

A dzwonki, to można łatwo wyjąć z pliku z oprogramowaniem. We Flashtoolu jest opcja rozpakowania pliku .sin, co daje plik .ext4, a to już obraz, który łatwo zamontować i przeglądać.

• 0

#3 OFFLINE Astral01

Astral01

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 13 październik 2017 - 13:29

Przywracałem ustawienia fabryczne dwukrotnie.

Po przywróceniu, to samo.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1683
  • 17888 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 13 październik 2017 - 13:35

To może coś się niepoprawnie wgrało. Wtedy przywrócenie ustawień nic nie zmieni i jedynie reflash pomoże.

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Albo powrót do 6.0.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 7.0, aktualizacja, ghost touch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.