Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Gaśnięcie Ekranu podczas dzwonienia E4 E2105

Gaśnięcie E4 E2105

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE krystianq1984

krystianq1984

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia E4
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 08 listopad 2017 - 20:43

Mam problem z telefonem Sony E4 E2105

Odkupiłem telefon , miał pęknięty dotyk , wymieniałem go na nowego

Teraz mam problem a mianowicie : podczas dzwonienia z niego na jakiś numer ekran gaśnie - robi się czarny i nie można go odblokować tak samo jest jak ktoś dzwoni do mnie robi się to samo

Więc wgrałem na nowo oprogramowanie programem FlashTool64 : XPERIASITE.PL_Xperia_E4_4.4.4_E2105_24.0.A.5.14_T-Mobile PL.ftf

Nic nie dało, co może być przyczyną ??

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1724
  • 18108 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 08 listopad 2017 - 20:53

Nie powiem gdzie dokładnie (nie pamiętam już, a jestem zbyt leniwy, aby zajrzeć do Google Grafika), ale jak wejdziesz w Service Menu (*#*#7378423#*#*), to tam masz opcję testów i jest też test Proximity sensor. Jak go włączysz i zaczniesz zasłaniać czujnik zbliżeniowy (nad ekranem), to dane się zmieniają (dawno się tym nie, ale chyba dochodzi do zmian wartości przy zasłonięciu).

• 0

#3 OFFLINE krystianq1984

krystianq1984

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 20:58

czy jest to Proximity switch ?? po wejsciu w to jest napis cross talk i jest wartość ok. 24 tys po zakryciu robi sie ok 47 tys

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18108 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 21:07

Tak, to to. Z tego wynika, że działa i to nie jest problemem... Wciśnięcie włącznika też nic nie daje? Masz może założoną folię/szkło na ekran? Nie mam pojęcia jak to wpływa na test, ale źle założona/e może powodować problem z wybudzeniem ekranu po odsunięciu telefonu od ucha (sam się o tym przekonałem kiedyś).

Ale sprawdź, czy, gdy po połączeniu się i wyłączeniu ekranu, przesunięcie palcem nad sensorem coś pomoże?

• 0

#5 OFFLINE krystianq1984

krystianq1984

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 21:14

Szkło hartowane jest tak założone ,że nie nachodzi na sensor wokół jest luz 3 mm

Zadzwoniłem widoczna zielona słuchawka, odbieram i ekran czarny , słychać wszystko , odblokować przyciskiem nie mogę , zakrywanie i odkrywanie sensora nic nie daje

jak pech to pech bo sprzedałem go szwagrowi i nie działa kiszka jak nic :(

Dodano: 08 listopad 2017 - 21:14

a czy ten sensor da się jakoś wyłączyć ??

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18108 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 21:19

Mając Roota, tak. Bez, chyba nie, ale możliwe, że czegoś nie wiem. Chyba, że Sony coś pozmieniało w stosunku do innych urządzeń (wliczając w to nowsze Soniacze i znany przeze mnie sposób nie zadziała).

Tylko, że wtedy można się rozłączyć twarzą - chyba, że ręcznie wyłączymy ekran przyciskiem.

PS. Root na tej wersji systemu to nie problem.

• 0

#7 OFFLINE krystianq1984

krystianq1984

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 21:36

a jak zrobić tego roota ??

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18108 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 22:09

1. Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Kliknij pomarańczową lambdę, aby pobrać plik .apk. Możesz od razu na telefon.
  2. Następnie zainstaluj aplikację.
  3. Włącz Debugowanie USB (Ustawienia-Dla programistów, jak nie ma takiego menu, to Ustawienia->O telefonie i 7 razy wciśnij Numer kompilacji).
  4. Włącz apkę i wciśnij Make it Ra1n.
  5. Urządzenie chyba się zrestaruje (jak nie to sam to zrób), a po uruchomieniu będzie aplikacja SuperSU (a więc i Root).
  6. Wtedy edytuj plik build.prop (znajdziesz go w folderze /system, jest to po prostu plik tekstowy) poprzez dodanie (na końcu) linijki gsm.proximity.enable=false.
  7. Zapisz plik i zrestartuj urządzenie.

Dobry (bo polski) Menedżer Plików z edytorem tekstu to Solid Explorer - jest płatny, ale 7 lub 14 dni można korzystać za darmo, nie pamiętam, ale chyba nie pozwala na wklejenie tekstu, więc jakbyś z niego korzystał, to musiałbyś wpisać tę linijkę ręcznie. O ile się nie mylę, to Root Browser lub Root Explorer też mają wbudowany edytor testu i pozwalają na wklejenie tekstu.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.