Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sony Xperia Z2 brak uruchomienia telefonu tzw "nagła śmierć"

sony xperia brak uruchomienia telefonu nagła śmierć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Iglasty1996

Iglasty1996

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 16 listopad 2017 - 19:09

Witam mam problem z moim telefonem Sony Xperia Z2 a dokładnie dwa dni temu przy naładowaniu baterii blisko 50 % telefon się nagle wyłączył. Po jego próbie uruchomienia telefon zawiesza się na logo Sony i tak wieczność... Próbowałem go naprawić wciskając ten mały przycisk reset u boku telefonu obok wejścia do ładowania telefon wibruje trzy razy po czym włącza się i znów staje na logu telefonu. Próbowałem wejść do menu recovery klikając kilkakrotnie przycisk vol + lecz to też bezskuteczne. Na komputer ściągnąłem sobie PC Compation pod Sony lecz próbując naprawić oprogramowanie komputer nie szuka mi telefonu na wyłączonym oraz w momencie gdy jest telefon w fazie zacięcia na logu. Pragnę też zaznaczyć o tym, że ładując telefon przez całą noc więc telefon był blisko 10 godzin pod ładowarką rano wyskoczył komunikat na telefonie, że bateria nie naładowana lecz dioda czerwona oznaczająca ładowanie świeciła. W ostatnim czasie nic takiego mu się nie działo, żeby nie chciał się ładować normalnie telefon trzymał baterię i dał się ładować. Telefon kupiłem od znajomego i on mi mówił, że kilka miesięcy temu też miał taki problem, lecz po zresetowaniu go przyciskiem reset jak wspomniałem wyżej mu zadziałał. Mam więc pytanie co może  być nie tak z tym telefonem? W załączniku dołączam też Wam zdjęcie tylnej klapki która mi się też ubiła i czy ona mogła by mieć jakiś wpływ na tą sytuację. Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :/

Załączony plik  z2 sony.jpg   71,95 KB   4 Ilość pobrań

Dodano: 16 listopad 2017 - 19:09

​W kilku wątkach przeczytałem jak przetestować baterię i ściągnąłem klapkę po czym odpiąłem baterię i telefon podłączony do ładowarki wskazuje komunikat, że bateria rozładowana co może być W kilku wątkach przeczytałem jak przetestować baterię i ściągnąłem klapkę po czym odpiąłem baterię i telefon podłączony do ładowarki wskazuje komunikat, że bateria rozładowana co może być powodem takiej sytuacji? Pisali inni w watkach, że jeśli się telefon uruchomi to znaczy, że winna będzie bateria więc co może być nie tak?powodem takiej sytuacji? Pisali inni w watkach, że jeśli się telefon uruchomi to znaczy, że winna będzie bateria więc co może być nie tak?

• 0

#2 ONLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 81
  • 1089 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5 (S3)
  • Kernel:RR Kernel

Napisano 16 listopad 2017 - 19:26

no jesli trzymałes go tyle pod ładowarką to moze jednak bateria... 

• 0

#3 OFFLINE Iglasty1996

Iglasty1996

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 20:14

Dobrze jutro zamawiam baterię po jej montażu napiszę co się dzieje :) Także do usłyszenia.

• 0

#4 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1747
  • 18015 postów
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 16 listopad 2017 - 20:42

A jesteś pewien, że żaden płyn się do środka nie dostał? Czerwona dioda to brak zasilania, a więc i może to być bateria, jak i problem z płytą główną - po zalaniu też jest czerwona dioda (o ile w ogóle reaguje).

• 0

#5 OFFLINE Iglasty1996

Iglasty1996

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 21:07

Nie zalać się nie zalał ponieważ on mi się wyłączył nagle w rękach tak od siebie bez upadku bez kontaktu z wodą 

• 0

#6 OFFLINE Iglasty1996

Iglasty1996

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 21:10

Dziś byłem w serwisie i bateria jest dobra gniazdo ładowania też problem leży w płycie głównej. Telefon podpięty pod box'a nie uruchamia się tryb download mode tylko jakiś inni już nie pamiętam jaki i przez to nie ma możliwości wgrania softu. Pan od serwisu mówił, że będzie jeszcze coś robić boi dał mi wstępną diagnozę ;/ Także się pochwalę jak będzie coś wiadomo. Pozdrawiam.

• 0

#7 OFFLINE Andrzej Kowalski

Andrzej Kowalski

Nowicjusz

• 1 postów
  • Android:Lollipop (5.1)

Napisano 05 grudzień 2017 - 19:14

Witam mam problem telefon Xperia Z2 android 5.4.0 tego dnia zdarzyło się tak że jechałem autobusem słuchałem muzyki za nim wysiadłem z niego schowałem telelefon i słuchawki gdy wszedłem do budynku gdzie pracuje telefon padł chociaż miałem 100% uruchomił sie ponownie potem wygasiłem wyświetlacz myśląc że będzie ok ale gdy chciałem odpalić wyświetlacz to się nie dało podgłaśnianie działało był charakterystyczny dźwięk lecz potem zaczął się grzać ale nie bardzo potem ustało lecz od tego momentu gdy ustało nie słychać było dźwięku podgłaśniania ani wibracji jedyne na co reaguje na podłączenie do ładowania po podłączeniu pali sie czerwona lampka a po odłączeniu nic się nie pali.Próbowałem używać przycisku do resetu ale żaden przycisk jakby nie działał . Napewno na 100% ani kropla wody się  nie dostała.Pomocy??!!

• 0

#8 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1747
  • 18015 postów
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 05 grudzień 2017 - 19:43

Przy czerwonej diodzie warto potrzymać telefon pod ładowarką kilka godzin. Choć tutaj nie wiem, czy to coś pomoże.

ZUK Z2 Pro ✓ᵛᵉʳᶦᶠᶦᵉᵈ
  • 0

#9 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 600
  • 5144 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51

Napisano 08 grudzień 2017 - 21:17

Witam mam problem telefon Xperia Z2 android 5.4.0 tego dnia zdarzyło się tak że jechałem autobusem słuchałem muzyki za nim wysiadłem z niego schowałem telelefon i słuchawki gdy wszedłem do budynku gdzie pracuje telefon padł chociaż miałem 100% uruchomił sie ponownie potem wygasiłem wyświetlacz myśląc że będzie ok ale gdy chciałem odpalić wyświetlacz to się nie dało podgłaśnianie działało był charakterystyczny dźwięk lecz potem zaczął się grzać ale nie bardzo potem ustało lecz od tego momentu gdy ustało nie słychać było dźwięku podgłaśniania ani wibracji jedyne na co reaguje na podłączenie do ładowania po podłączeniu pali sie czerwona lampka a po odłączeniu nic się nie pali.Próbowałem używać przycisku do resetu ale żaden przycisk jakby nie działał . Napewno na 100% ani kropla wody się nie dostała.Pomocy??!!

Grzanie się czasem może oznaczać pojawienie się zwarcia w telefonie. Może być również oznaką maksymalnego wykorzystywania procesora przez długi czas.
Jeśli telefon jest na gwarancji/można go reklamować to nie kombinować tylko go wysyłać. Jeżeli nie, to sugeruje podpiąć kablem usb pod Xperia Companion i spróbować skorzystać z opcji naprawiania w programie.
Obawiam się jednak, że problem jest poważniejszy, sam podobnego doswiadczylem. Na początek sprawdźmy jednak czy jest wykrywalny przez Xperia Companion.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, xperia, brak, uruchomienia, telefonu, nagła, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.