Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problemy z telefonem po instalacji aplikacji Greenify

Greenify

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 2
  • 23 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Orange

Napisano 27 listopad 2017 - 20:01

Witam!

Jakiś czas temu zainstalowałem aplikację Greenify na swoim telefonie, ale zauważyłem, że od tego momentu urządzenie dziwnie się zachowuje: smsy przychodzą dopiero po podświetlaniu ekranu, a telefon w ciągu nocy się nie ładuje. Wszystko działa w miarę normalnie, gdy często wybudzam telefon odblokowując ekran. Podejrzewam, że jakieś ustawienie z owej aplikacji powoduje, że podstawowe funkcje telefonu są hibernowane w deep sleep.

Próbowałem dodawać w jej ustawieniach aplikację od sms (co nic nie pomogło), oczywiście później odinstalować aplikację, następnie robiąc wipe cache i dalvik, niestety nie rozwiązało to mojego problemu. Szukałem rozwiązania na forum, później w internecie, niestety chyba nikt nie miał dolegliwości tego typu.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Oczywiście jeszcze pozostaje opcja przywrócenia ustawień fabrycznych, ale z tym chcę się wstrzymać ze względu na potrzebę robienia kopii wszystkiego, co mam na telefonie. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie z Waszej strony.

Pozdrawiam ;)

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 600
  • 5144 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 27 listopad 2017 - 20:06

Hej :)

smsy przychodzą dopiero po podświetlaniu ekranu

Czy używasz zwykłej aplikacji do wiadomości czy jakiejś dodatkowej?

Jesteś pewien, że winowajcą jest Greenify? Jak to sprawdziłeś? Wyłączyłeś aplikacje?

Nie ma czegoś takiego jak "zabronienie" ładowania. Za to nie odpowiada żadna usługa, którą mogłoby Greenify zarządzać. Przynajmniej ja się nie spotkałem z czymś takim.

• 0

#3 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 23 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:14

Dzięki za odpowiedź ;)

Używam standardowej aplikacji sms od Xperii (android 6.0.1). Używałem jej przez kilka miesięcy od instalacji androida i nie było z tym żadnych problemów. Nie instaluję też często nowych wymyślnych aplikacji, a problem pojawił się niemal od razu (dokładnie nie pamiętam, żyję z tym problemem już dość długo :P) po instalacji Greenify, stąd wniosek, że to winowajca.

Kwestia ładowania też mnie zastanawia, szczerze nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale przykładowo dziś podłączyłem telefon na noc pod ładowarkę, rano zauważyłem wygaszoną diodę ładowania w telefonie, tak jakby ładowarka została odłączona. A była wpięta i do gniazdka i do telefonu. Po odłączeniu jej i ponownym podłączeniu wszystko działa. Przez jakiś czas i znowu tak jakby się odłącza. Nie potrafię tego wyjaśnić ;) nie jestem w stanie też dokładnie określić po jakim czasie, ale to mi podsunęło deep sleep. To tylko sugestia i mogę się oczywiście mylić :P

edit: Wyłączenie, czy odinstalowanie Greenify nie rozwiązywało problemu.

Użytkownik Nietoper edytował ten post 27 listopad 2017 - 20:15

• 0

#4 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1748
  • 18028 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 27 listopad 2017 - 20:18

Co do aplikacji, to czy przypadkiem nie włączyłeś w niej opcji Aggressive Doze (3 od góry) i czy nie dodałeś aplikacji wiadomości i/lub telefonu do hibernowanych? Jak korzystasz z Xposed to włącz opcję Telephony Wakeup (3 od góry) z Xposed-based Features (7 od góry).

• 0

#5 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 23 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:24

Tryb agresywny (chyba tak było w tłumaczeniu) włączałem, natomiast aplikacji sms i telefonu nie dodawałem ani nie było ich na liście, bo było to pierwszym krokiem, który zrobiłem. Później grzebałem w ustawieniach, wyłączałem ten tryb agresywny, przełączałem na inne. Ostatecznie usunąłem aplikację ale jakby ustawienia zostały zapamiętane? Takie odnoszę wrażenie.

I nie korzystałem z Xposed. Generalnie nawet nie wiem do czego to służy :P

edit: Odnośnie ładowania- przykładowo teraz od jakiejś godziny czy dwóch telefon ładuje się tą samą ładowarką i wszystko działa. Pozostawienie na noc chyba powoduje odłączanie ładowarki. Dziwne.

Użytkownik Nietoper edytował ten post 27 listopad 2017 - 20:26

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5144 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:47

Jeżeli odinstalowaleś aplikację, to nic, co mogłoby wpłynąć na działanie telefonu nie powinno po niej zostać. Jeżeli telefon działa nieprawidłowo po odinstalowaniu Greenify to jest to tylko zbieg okoliczności, że akurat coś z nim zaczęło się dziać po instalacji tego programu.

A co do diody nie musi być ona aktywna - u mnie rano zazwyczaj nie jest zielona, bo jakieś powiadomienie nadpisało jej ustawienie. 

Jeżeli odinstalowałeś program już, to sprawdź dziś w nocy co się będzie działo. Zainstaluj i skonfiguruj aplikację:

Google Play

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Będzie Ci ona monitorowała ładowanie i rozładowywanie (zezwól na to). Wtedy się dowiesz, jak to z tym jest.

Pytanie jeszcze jedno się nasuwa - jakiej ładowarki używasz? oryginalnej? jesteś pewny, że z nią jest wszystko ok? Czasem prosta usterka w postaci uszkodzenia kabla powoduje nieefektywne ładowanie urządzenia. 

• 0

#7 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18028 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:52

Tryb Agresywny właśnie może blokować SMSy i inne powiadomienia. Wszystko aby jak najbardziej oszczędzić energię.

• 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5144 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:55

Tryb Agresywny właśnie może blokować SMSy i inne powiadomienia

Żeby tak było, to autor musiałby zezwolić na greenifikowanie aplikacji systemowych. To jest opcja dodatkowo płatna. Autorze, czy greenifikowałeś aplikacje systemowe i kupowałeś Donation pack do Greenify? :) 

• 0

#9 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18028 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:59

Na pewno? Aggressive Doze to jedynie nakładka na zwykłe Doze, a więc wpływa na wszystkie "dozowalne" aplikacje. A tak na prawdę jedynie Usługi Google Play nie są "dozowalne" (choć da się to zmienić).

• 0

#10 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5144 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 21:16

Tak, ale jeżeli Wiadomości są systemową aplikacją jak Telefon czy Google Play to powinna to być aplikacja kompatybilna z Doze, a co za tym idzie z agresywnym/szybszym usypianiem. Ta funkcja krzaczy się głównie z aplikacjami firm trzecich, które nie współpracują dobrze z tym rozwiązaniem. 

Z resztą gdyby tak było, że systemowe Wiadomości miałyby faktycznie problem, to na Sony spłynąłby wielki hejt i nie tylko autor tego wątku miałby z tym problemy :)  Oczywiście, jak się ktoś uprze to może tak pomieszać, że i systemowe Wiadomości uśpi, ale to już trzeba się naprawdę postarać.

• 0

#11 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 23 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 22:27

Dioda to tylko jedno. Na brak ładowania wskazuje choćby...procentowy wskaźnik poziomu baterii. Przed ładowaniem było ok 20%, rano ok 23%. Plus wygaszona dioda. Nie migająca czy coś w tym stylu jak nadpisują aplikacje. Czyli jakby telefon chwilę się ładował, potem przestał minus to co zużyje w trybie czuwania. Dodam, że teraz telefon ładował się ciągle i naładował się na 100% a nie dotykałem go od ostatniego posta (czyli przyjmijmy 1,5h wtedy plus 2h od tamtego posta). Ładowarka oryginalna Sony dołączona do telefonu, przewód też. I nie było problemów z tym zestawem w postaci tego, że ruszyłem przewodem i nie ładowała.

Dalej jeśli chodzi o tryb agresywny- wspominałem, że zmieniałem te ustawienia, ten tryb był też wyłączony przez pewien czas. Czy istnieje opcja, że Greenify wpłynęła na jakąś aplikację, zmieniając jej zachowanie (ingerując np w ustawienia tejże aplikacji), które pozostało utrwalone po usunięciu Greenify? Tak, wiem, czepiam się tego Greenify ale coś podobnego miałem na poprzednim telefonie (z powiadomieniami sms), dokładnie mówię o Xperii Go, ale podejrzewałem tam, że instalacja Cyanogen Moda w połączeniu z Greenify tak krzaczyła. Stąd też moje podejrzenia.

Nie kupowałem donacji do Greenify, więc raczej tą opcję miałem wyłączoną. Chyba ponownie zainstaluję tą aplikację i przejrzę jeszcze raz tamte ustawienia, zwracając uwagę na tryb agresywny.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Greenify

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.