Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

XPERIA XA 1 Plus - brak opcji "potwierdzenie doręczenia" SMSa

brak opcji potwierdzenie doręczenia smsa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 7 postów
  • Telefon:Xperia XA1 Plus
  • Android:Nougat (7.0)
  • Operator:Plus

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:27

Witam. Mam prośbę do użytkowników modelu XPERIA XA 1 plus. Wejdzcie proszę w Wiadomości-ustawienia (czyli te trzy kropki z prawej strony wyświetlacza)-zaawansowane i zobaczcie czy macie taką opcję jak w tytule - "potwierdzenie doręczenia" Dla nie zorientowanych - jest to opcja , po wybraniu której i po wysłaniu do kogokolwiek wiadomości pokazuje się taki zielony "ptaszek" - "odfajkowane" jeśli wiadomość dotrze do adresata. Otóż co innego opisuje instrukcja na stronie SONY , co innego wygadują konsultanci na infolinii SONY,  i co innego wypisują mi ludzie z supportu SONY. Instrukcja (z małymi różnicami) wskazuje na ścieżkę jak podałem na początku, na infolinii mówią że te modele już nie mają tej opcji, a support Sony po wysyłaniu im screenshotów z menu serwisowego, próby naprawy spod Xperia Campanion w końcu każe mi wysłać telefon do serwisu celem wgrania innego oprogramowania! (mimo że mam najnowsze).No ręce opadają, już się nawysyłałem poprzednich modeli które miałem, naprawiałem, przywracałem ustawienia fabryczne, więc zanim cokolwiek znów zrobię chciałem podpytać kogoś , kto ma ten model. Czy ja nie mam szczęścia, czy to SONY odwala takie fuszerki, to już trzeci kolejny model SONEgo z którym mam kłopoty. Pozostaję czujny na odpowiedzi....

Użytkownik Danziger edytował ten post 04 styczeń 2018 - 22:29

• 0

#2 OFFLINE robwas12

robwas12

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 1
  • 16 postów
  • Telefon:Xperia XA1 Dual
  • Operator:Play

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:50

W zwykłej XA1 mam tę opcję bezpośrednio w Wiadomości -> ... -> Ustawienia. Bez żadnych zaawansowanych. Załączam zrzut.

Załączone pliki

Użytkownik robwas12 edytował ten post 04 styczeń 2018 - 22:51

• 0

#3 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1797
  • 18307 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:23

Miałbyś jeszcze wybór opcji, gdybyś miał włożone 2 karty (dla każdej oddzielne ustawienia wiadomości). Może o to autorowi chodziło jako "zaawansowane".

• 0

#4 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 00:25

Ok ,mogłem pokręcić z tymi "zaawansowanymi". Ale ogólnie chodzi m i o obecność tej opcji wogóle w ustawieniach wiadomości i tylko w XA 1 plus, żadnym innym modelu. Babka z infolinii wciskała mi ,że te telefony już nie mają tej opcji potwierdzenia, ponieważ naciskając na ten dymek symbolizujący wysłany tekst i wybierając info wiadomości ponoć pokazuje między innymi czy wiadomość doręczono co jest bzdurą ,ale chciałem skonfrontować to z innym posiadaczem tego modelu. Nadal czujny....

PS Inna konsultant wkręcała mi ,że to może być wina brandowanego oprogramowania pod PLUSa...

Użytkownik Danziger edytował ten post 05 styczeń 2018 - 00:27

• 0

#5 OFFLINE grzeh2000

grzeh2000

Nowicjusz

• 3 postów
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 05 styczeń 2018 - 17:31

Siema, u mnie też nie ma powiadomienia o dostarczeniu SMS, telefon też z plusa
  • 0

#6 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 18:11

Dzięki grzehu

• 0

#7 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18307 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 18:17

Jak macie potrzebę sprawdzenia, to wgrajcie soft niebrandowany (zwłaszcza, że jest jeden nowszy niż ten od PLUSa).

Albo napiszcie na XDA. Niestety ten model był/jest ekskluzywny dla PLUSa, a więc w Polsce możliwe, że są tylko modele z brandem PLUSa, a wtedy ciężko będzie sprawdzić dlaczego tej opcji nie ma.

• 0

#8 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:22

Hmmm, czyżby ten model był tylko dostępny w Plusie? To by mogło znaczyć, że to wina softu Plusa...

Jak macie potrzebę sprawdzenia, to wgrajcie soft niebrandowany (zwłaszcza, że jest jeden nowszy niż ten od PLUSa).
Ja nie mam pojęcia jak się to robi, nie będę grzebał w telefonie bo się pożegnam z gwarancją
  • 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18307 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:37

Tak:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Nie powoduje to utraty gwarancji, bo wgrywasz oficjalny soft od Sony.

Jedyne co się pojawia, to szansa na uszkodzenie telefonu, ale jest ona niewiele większa, jak ta przy aktualizacji urządzenia (dochodzi opcja przypadkowego (lub nie) odłączenia kabla podczas wgrywania.

• 0

#10 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 00:04

Czyli jak rozumiem , firmware Nordic i Turkey nie wchodzi w rachubę, powinno interesować mnie  G3421 48.0.A.1.99 PLUS PL

Jeśli tak , to ja właśnie takie mam wgrane

Użytkownik Danziger edytował ten post 06 styczeń 2018 - 00:06

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18307 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 11:26

Nordic i Turkey to też oprogramowanie od Sony, a więc "wchodzi w rachubę". Z tym, że Nordic jest dla modelu Dual SIM. Soft .117 dla modelu Single SIM wyszedł także dla krajów Beneluksu, Izraela i Włoch. Jednak na forum jest Turecki, jako że początkowo tylko ten był dostępny. Jak wolisz inny to możesz łatwo pobrać go programem XperiFirm.

• 0

#12 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 08:50

Dziwny jest ten telefon, dostępny tylko w sieci Plusa ,żadnej innej, nie ma go również w żadnym sklepie (oprócz dual sima). Czyli jeśli urządzenie jest z Plusa, to i soft musi być Plusowy. A zatem o jaki nowszym oprogramowaniu pisali mi z supportu, skoro najnowsze "Plusowe" jest to które mam zainstalowane.Czy jest możliwe, że modyfikując oprogramowanie dla operatora Plus, ta opcja została w jakiś sposób pominięta czy zablokowana? Postanowiłem zatem załatwić sprawę oficjalnie przez support Sony i  nic nie grzebać w telefonie, w końcu mam gwarancję.

• 0

#13 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18307 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:44

Jest to możliwe. Czasem oficjalne oprogramowanie nie zawiera czegoś (np. VoLTE), a czasem zawiera czegoś czego brandowane nie ma (tutaj pewni nie jesteśmy, ale tak było z usuwaniem polskich znaków z wiadomości, tego w niektórych brandach, chyba Playa, nie było, a w oficjalnym, czy T-Mobile - było).

Co od informacji od konsultanta, to nie są oni pracownikami Sony i mają tylko suche dane. A te dane wskazują, że na XA1 Plus już wyszła kolejna aktualizacja, której Plus nie raczył jeszcze wydać.

• 0

#14 OFFLINE Danziger

Danziger

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:18

Enigmatyczna odpowiedź, która przed chwilą przyszła na emila:

"W odniesieniu do Pana zapytania chcielibyśmy poinformować, iż zostały przeprowadzone ustalenia z naszym Autoryzowanym Centrum Serwisowym w celu wgrania oprogramowania które udostępni Panu opcję potwierdzenia dostarczenia wiadomości."

Oprogramowania? Czyżby mowa o aktualizacji , o której piszesz ,czy "wstawią" kawałek oprogramowania odpowiedzialny za tą opcję, jak myślisz?

• 0

#15 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18307 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:42

Ciężko powiedzieć.

Są trzy opcje:

• to Sony o tym zapomniało i dodadzą w następnej aktualizacji (wtedy te niebrandowane softy też nie będą miały tej opcji) - możliwe,,
  • w sofcie PLUSa tego nie ma (w niebrandowanych jest), ale po Twoim mailu Sony uznało, że następnym razem dodadzą - mała szansa, bo jeśli w nibrandowanym jest, a u PLUSa nie, to był wybór operatora, a Sony samo z siebie nie będzie zmieniać jego ustawień indywidualnych,
  • w niebrandowanym jest, więc dadzą Ci jakiś niebrandowany soft i sposób jak go wgrać - bez szans, chyba że to nieoficjalna pomoc i dadzą link do softu i Flashtoola, Sony nie ma programu, który pozwala zmienić brand.

Za dużo niewiadomych aby gdybać.

Może się okazać, że ta osoba, która Ci odpisała, nie wie o czym pisze. Niestety konsultanci często znają nazwę marki, którą reprezentują oraz ich reklamy, jeśli trafili na nie w telewizji.

A że nie wiem jaką ma wiedzę osoba, która Ci odpisała, to nie mogę powiedzieć co miała na myśli.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brak, opcji, potwierdzenie, doręczenia, smsa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.