Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia rozładowuje się gdy smartfon jest wyłączony.

xperia rozładowuje smartfon jest wyłączony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 6 postów
  • Telefon:Xperia T3
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 06 styczeń 2018 - 12:15

Czesc. Wczoraj otrzymałem zakupiony, używany telefon z allegro Xperia T3 (na który była gwarancja rozruchowa 24 godziny) po otwarciu pudełka i włączeniu wyglądało na to że wszystko ok, telefon kilka razy wyłączyłem włączałem w ciągu kilku godzin a nawet doładowałem do 100% i dalej użytkowałem. Nie wiem czy to jest przyczyną problemu ale zrobiłem mu ustawienia fabryczne z poziomu ustawień androida Ustawienia/Kopia zapasowa i resetowanie. No i teraz nie jestem pewien czy od tej pory czy po włożeniu karty sim (już ją wyciągnąłem) i micro sd (jej nie wyciągałem) telefon zaczął się psuć... Wyłączyłem go i po godzinie chciałem ponownie uruchomić i zero reakcji, na ładowarkę, na podłączenie do komputera (komunikat że urządzenie nierozpoznane lub ma awarie) kompletnie jakby padnięty. Pomogło wciśniecie igłą (bo tylko tym się dało) przycisku OFF (chyba to pomogło) bo telefon się uruchomił po jakims czasie, tzn po 10 minutach spróbowałem go znowu uruchomic. Następnie telefon wyłączyłem i dzisiaj załączam i podobny problem jedynie z tym że zareagował na ładowarkę, ale zdziwienie moje bo 0% baterii a była prawie pełna jak wyłączałem go, więc co mu zjadło tą baterię? Bateria według mnie dobrze trzyma bo testowałem ten telefon kilka godzin i praktycznie stał w miejscu licznik zużycia, po godzinie zabawy może 5% ubyło.

Dodam że to ma być prezent na urodziny, ale chyba nic z tego prezentu nie będzie...

Co myślicie, bateria czy co innego? Bo jak bateria się zużyła skoro telefon był wyłączony?

Dziękuję z góry.

Użytkownik Wozniak982 edytował ten post 06 styczeń 2018 - 12:17

• 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1800
  • 18313 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Kernel:stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 06 styczeń 2018 - 12:43

To wygląda jakby telefon się zawiesił, a nie wyłączył, a więc bateria dalej schodziła.

Poleciłbym wgrać soft na nowo (Xperia Companion, Flashtool), bo to wygląda na problem z systemem, którego Ustawienia Fabryczne nie ruszają.

A dlaczego tak szybko zeszła bateria? Podczas wyłączania, wszystkie procesy muszą zostać zamknięte, aby stało się to szybciej, to procesor pracuje na prawie pełnej mocy, a to zużywa baterię. Zazwyczaj trwa to kilka sekund, a więc spadek wynosi maksymalnie 1%, jednak po zacięciu się, telefon mógł tak pracować przez ten czas, aż nie wcisnąłeś przycisku OFF. Godzina na wysokich obrotach mogła nadwyrężyć poziom baterii.

• 0

#3 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 23:25

ch3mn3y dziękuję :) za jakieś pół godziny skorzystam z twojej porady i wgram soft na nowo. Muszę jeszcze chwile odczekać bo ładuje się ta bateria, jest obecnie 95% naładowane.

Dodano: 06 styczeń 2018 - 16:53

ch3mn3y jestem po dwóch godzinach zmieniania systemu (długo się pobierał ponieważ mam internet mobilny) i muszę powiedzieć że chyba się udało :) dziękuję raz jeszcze.

Dodano: 06 styczeń 2018 - 23:25

ch3mn3y no niestety problem powrócił, testowałem go kilka godzin, wyłączałem i uruchamiałem ponownie i wszystko było ok aż gdy wyłączyłem go niecałą godzinkę temu i teraz próbowałem załączyć i to samo, nie chce się włączyć, wdusiłem na 10 sekund przycisk OFF i ponownie przycisk power i odpalił (bez tego wciśnięcia przycisku OFF nic nie da rady zrobić) czyli wychodzi na to że nie można go wyłączyć i pozostawić na dłuższy czas, tylko jak on się włącza sam i do tego zawiesza? Jedyne rozwiązanie jakie ja widzę to pilnować baterie, jakąś apke zainstalować by powiadamiała o tym czy bateria ma 40 albo 50% tak żeby telefon był non stop załączony. ch3mn3y czy może masz jeszcze jakiegoś asa w rękawie którego można by wypróbować?

• 0

#4 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:07

Jak cos wymyślę, to napiszę.

Ale na chwilę obecną, to wydaje mi się, że kontroler baterii jest zepsuty - bateria jest już słabsza, a on dalej informuje o nieodpowiednim jej poziomie. Stąd telefon próbuje działać, ale jest za mało energii i procesor "nie ma sił" uruchomić urządzenia (a tym bardziej ekranu) przy uśnięciu,  gdy poziom baterii wynosi te "50%).

• 0

#5 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:08

ch3mn3y a jak myślisz ile by wziął (tak żeby się to opłacało) gość w jakimś serwisie gdzie naprawiają taki sprzęt? Bo zastanawiam się czy dać to do naprawy komuś.

• 0

#6 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:11

Nie mam pojęcia. Pewnie między 50 a 100 zł.

Ja bym poradził wymienić samemu. Zdjęcie tyłu nie jest takie trudne: 

• 0

#7 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:38

No tak tył zdjąć nie jest ciężko, ale na innym dłuższym filmie widzę że baterie wyciągnąć nie jest aż tak łatwo, bateria nie dosyć że małymi śrubkami przykręcona to jeszcze klejem potraktowana, śrubokręty torx mam, więc w sumie tylko nowa bateria potrzebna, ale coś się nie widzę w tym zadaniu. Nigdy jeszcze nie rozkręcałem żadnego takiego telefonu.

Użytkownik Wozniak982 edytował ten post 07 styczeń 2018 - 20:39

• 0

#8 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:56

Zawsze jest ten pierwszy raz. Ale jak nie chcesz to myślę, że wtedy te dodatkowe (max) 50 zł do ceny baterii za robociznę wyjdzie. Czyli 50-100 w zależności od serwisu.

• 0

#9 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 21:07

ch3mn3y a te baterie na allegro co idą po 10zł, niby 100% oryginalne nadadzą się? Domyślam się że nie, ale problem w tym taki że mogą mnie oszukać nawet jak będzie droższa bo ja nie wiem czym się kierować przy zakupie.

• 0

#10 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 21:42

Ta za 9,99 jest oryginalna lub to idealna podróbka. Jeśli chodzi o baterie, to nawet Chińczycy nie bawią się w idealne podrabianie, gdy sprzedaż zamienników nie robi problemów.

Stąd ja bym kupował taką.

Oczywiście jeśli mówimy o tej: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

I jeśli dostaniesz to co na zdjęciach.

Tu masz oryginalną baterię do porównania:

Download

Jedynie można się zastanawiać, czy bateria jest na pewno nowa: 

A nawet jeśli, to nie będzie jak nówka sztuka, bo leżakowanie w magazynach dobrze baterii nie służy. Nie oznacza, że będzie do czterech liter, ale pełnej pojemności, jak po wyjściu z fabryki, mieć nie będzie.

• 0

#11 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 118 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock
  • Operator:Inny

Napisano 07 styczeń 2018 - 23:36

Oddaj fona sprzedawcy.
Niech zwróci kase. Możesz tak zrobić, a nie ludzie łykają te "24 godziny gwarancji rozruchowej".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#12 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 02:07

Jak używany i kupiony od osoby prywatnej, to prawa pochodzące z ustaw chroniących konsumenta oraz zaleceń UOKiK nie działają.

ZUK Z2 Pro ✓ᵛᵉʳᶦᶠᶦᵉᵈ
  • 0

#13 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 11:27

Loock7 smartfon kupiony w "LOOMBARD" tych co dużo ich na allegro. Więc mógłbym go jeszcze zwrócić? Bo tak jak pisze ch3mn3y zależy to od tego czy osoba prywatna sprzedała a jak firma to chyba 7 dni?

Użytkownik Wozniak982 edytował ten post 08 styczeń 2018 - 11:27

• 0

#14 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 118 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock
  • Operator:Inny

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:31

Loock7 smartfon kupiony w "LOOMBARD" tych co dużo ich na allegro. Więc mógłbym go jeszcze zwrócić? Bo tak jak pisze ch3mn3y zależy to od tego czy osoba prywatna sprzedała a jak firma to chyba 7 dni?

Na allegro?
Transakcja nie odbyła się osobiście?
Sprzedaje jako firma czy osoba prywatna?
Sprawdź w Moje konto-> kupione-> szczegóły czy masz czas na zwrot.

• 0

#15 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18313 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:45

Loombard to na pewno firma. Jednak jako, że to używane, to jednak lepiej zajrzeć do ich wewnętrznych regulaminów i zasad, tak jak @up wspomniał.

• 0

#16 ONLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 87
  • 1135 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:MIUI 9
  • Kernel:Stock

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:50

ale to chyba kazdy lombard ma to no co wspomniał Wozniak, czy nie ? 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, rozładowuje, smartfon, jest, wyłączony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.