Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Po wgraniu softu dziwnie działa dotyk

soft wyświetlacz dotyk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE no_name

no_name

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:28

Cześć wszystkim,

Mój problem polega na tym, że sam chciałem za instalować soft, bo ten na którym pracowałem strasznie zamulał i potrafił zawieszać nawet pisanie smsów. Poczytałem, na oglądałem się na YT więc do dzieła. Ściągnąłem Flash toola (obecnie 0.9.14.0) pobrałem soft i tu problem bo do Xperi Z1 compact :banghead: moje niedopatrzenie. Wersja androida zgadzała się więc go zainstalowałem w efekcie czego  smartfon odpalał się, ale tylko podświetlał wyświetlacz. Po zgłębieniu tematu bardziej, pobrałem softy 4.4.4 , 4.4.2 i 4.2.2 już pewne do mojego modelu. Teraz wszystkie softy śmigają tylko dotyk ekranu stał się mega czuły, przy próbie pisania sms-a celując w jedną literkę - on wstawia inną będącą obok, wyżej albo nawet dwie, nawet przesuwanie menu jest kłopotliwe, a o usunięciu widżetów z głównego pulpitu nie wspomnę.Instalowałem też najnowszego przez narzędzie Xperia Companion. I teraz pytanie: czy ubiłem telefon instalując na nim soft z Z1 Compact czy to tylko zbieg okoliczności? Czy da się to jakoś naprawić? Przed podjęciem instalacji dotyk działał dobrze.

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1797
  • 18307 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:33

Reflash softu dla Xperii Z1 powinien pomóc. Dziwne, że problem dalej jest obecny.

Jedyny pomysł to wgrać najnowszy 5.1.1 - zawiera on nowy bootloader, albo, wręcz odwrotnie, najstarszy dostępny 4.2.2 - są one "niezabezpieczone" i wgrywany jest cały soft, a n ie jedynie coś na obraz aktualizacji danych.

• 0

#3 OFFLINE no_name

no_name

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:36

Po wgraniu 5.1.1 programem od SONY, jak i 4.2.2 problem nadal jest.

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1048
  • 9346 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:HatsunePlus N2 v1.3
  • Kernel:blu_spark r83

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:26

Jeśli nadal po pełnym wipe masz takie problemy to proponuję zrobić roota, kopię TA, odblokować bootloader... Potem wgrać recovery (no jakiekolwiek) i zrobić wipe data. cache, dalvik, system, boot, internal storage i wgrać ten sam soft na którym odblokowales bootloader. Przywrócić kopię TA blokując wtedy bootloader no i wgrać jeszcze raz soft flashtoolem za każdym razem zaznaczając wszystko pod wipe. Robisz to wszystko bez uruchamiania urządzenia - jeśli urządzenie chce się uruchomić przed ostatnim wgraniem softu (w jakimś kroku) to resetuj power i vol- przez kilka sekund.

Nadal nie ma gwarancji, że to pomoże ale skoro już wiesz jak to robić to czemu nie spróbować?

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1797
  • 18307 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.4
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:11

Nie pomoże. A wystarczyłby Root+DualRecovery. Na Z1 TWRP można mieć bez odblokowywania bootloadera.

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1048
  • 9346 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:HatsunePlus N2 v1.3
  • Kernel:blu_spark r83

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:28

Tak ale chodzi mi tutaj o kwestię bootloadera a nie samego softu stąd pomysł. Popsuć nie popsuje a czy pomoże to do końca nie jest wiadomo.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE no_name

no_name

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:15

Nie mam już nerwów do klikania po tym ekranie. Chyba to odpuszczę i ..... kupie kolejny telefon.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: soft, wyświetlacz, dotyk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.