Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kopia TA/Odblokowywanie/Zablokowanie Bootloadera

PORADNIK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • Reputacja: 1726
  • 18127 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix 5.8.5
  • Kernel:RR N
  • Operator:Orange

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:11

Ja już nie wiem za bardzo czego Ty chcesz - nie pisałem, że w folderze windows ma być backup/restore, a że tam jest ADB (i jest), a więc Minimal JEST ZBĘDNY.

Skrypt ma wszystko czego potrzeba do jego działania, wszystko poza sterownikami i kopią (te instaluje się i tworzy na własną rękę).

I powinien on pozwolić na stworzenie i/lub przywrócenie kopii na M4 z Androidem 5.0 lub 6.0 bez żadnego większego problemu.

Tylko musisz mieć włączone debugowanie, wgrane sterowniki i aktywowane połączenie.

• 0

#102 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Reputacja: 4
  • 362 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:3.10.49

Napisano 12 wrzesień 2017 - 16:43

Ja już nie wiem za bardzo czego Ty chcesz - nie pisałem, że w folderze windows ma być backup/restore, a że tam jest ADB (i jest), a więc Minimal JEST ZBĘDNY.
Skrypt ma wszystko czego potrzeba do jego działania, wszystko poza sterownikami i kopią (te instaluje się i tworzy na własną rękę).

I powinien on pozwolić na stworzenie i/lub przywrócenie kopii na M4 z Androidem 5.0 lub 6.0 bez żadnego większego problemu.

Tylko musisz mieć włączone debugowanie, wgrane sterowniki i aktywowane połączenie.

Dzięki serdeczne za odpowiedź czyli plik z rozszerzeniem IMG gdzie mam skopiować Do którego folderu Uprzejmie proszę o odpowiedź
  • 0

#103 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 18127 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 17:47

Nie wiem po co jest ten plik restore.bat, ale na ile wiem, to przywrócić można jedynie Fastbootem.

Jak masz w poście #11.

• 0

#104 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 13:14

Czy poprawnie wpisuję komendę ?

Proszę o pomoc

Załączone pliki

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 24 wrzesień 2017 - 13:15

• 0

#105 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 596
  • 5399 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 24 wrzesień 2017 - 15:25

Dobrze wpisujesz. Ale masz to, co ch3mn3y opisał w pierwszym poście:

Dodatkowo jeśli posiadasz urządzenie z wgranym systemem w wersji 5.0 lub nowszym (nie licząc Xperii Z, Z1, Z1 Compact, Z Ultra i, prawdopodobnie, M2), to najprawdopodobniej masz uruchomioną blokadę Odblokowania Bootloadera, którą trzeba wyłączyć.

Jeśli zapomnimy o jej włączeniu to objawi się to nam takim błędem podczas wpisywania komendy odblokowującej Bootloader:

Command not allowed

lub trochę dłuższą jej wersją:

FAILED (remote: Command not allowed)

Aby ją wyłączyć:

1. Przejdź do Ustawienia->O telefonie (tablecie) i 7 razy wciśnij Numer kompilacji.
    Spowoduje to dodanie nowego menu w Ustawieniach - Opcje programistyczne.
  2. Wróć do głównego menu i wejdź do tego nowego menu.
  3. Wyszukaj w nim opcję Włącz zdjęcie blokady OEM.
    Oryginalnie jest ona wyłączona, ale jeśli chcemy odblokować Bootloader to musimy ją włączyć.
  4. Po tym możesz bezpiecznie kontynuować proces odblokowywania.

Okazuje się, że część modeli, które wyszły już z Androidem 5.0 lub nowszym (np. Xperia Z3+) nie posiada opcji Włącz zdjęcie blokady OEM na starszych wersjach systemu Android. W takim wypadku, jeśli pojawi się nam powyższy błąd, musimy wgrać nowszą wersję, która tę opcję posiada.

• 1

#106 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 16:20

Dobrze wpisujesz. Ale masz to, co ch3mn3y

opisał w pierwszym poście:

Dzięki juggler za wsparcie

Powiedz czy lepiej odblokować z softu E3203.1.A.1.100 czy z E3203 26.1.A.2.167? Prawdopodobnie w softach poniżej E2303.1.A.3.111 nie da zdjąć blokady OEM.

Szukałem tej opcji w Firmware z końcówką 100 oraz 167 i przynajmniej u mnie w menu nie ma tej opcji, włącz zdjęcie blokady OEM w opcjach programistycznych.

Chciałbym wesprzeć użytkowników Xperii M4 Aqua E2303 i udostępnić Kit Kat Firmware 4.4.4. Szanowny Adminie wierzę że do tego Smartphone, jakim jest m4 da się

wgrać Kit Kat 4.4.4.

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Może by tak stworzyć Firmware w stylu Custom Roma ? Wierzę że Ty Szanowny Adminie Masz lepsze pomysły dotyczące tego Firmware i udzielisz nam wszystkim

posiadaczom m4 Aqua E2303 znakomite wsparcie techniczne. Skoro Xperia model M może dostać Androida N tutaj video

Na YouTube jest kilka video dotyczących instalacji Android N na Xperii M. Podałem tylko jednego linka jako video poglądowe. Proszę Ciebie o wsparcie, w i mieniu

wszystkich posiadaczy Xperii E2303. Masz wysoką widzę programistyczną, proszę pomóż z tym Firmware >

Przydały by się screeny które opcje zaznaczyć do

wyczyszczenia prze Flash-owaniem tego Firmware do m4. Pamiętam jak wgrałem Firmware w wersji 16 GB do m4, smartphone się uruchomił poprawnie i nic mu nie

było. Wierzę że znajdzie się na forum osoba która z Twoim wsparciem Szanowny Adminie wspomoże

prace nad przerobieniem tego Firmware. Dlatego proszę o odpłatne wsparcie dla tego Firmware, czas zrobić coś dobrego dla smartphone Xperia M4 Aqua E2303. Ja

od siebie oferuję płatne wsparcie forum oraz proszę o płatną pomoc programisty systemu Androida OS. Myślę że system Android w wersji Kit Kat 4.4.4 zadowolił by

wszystkich posiadaczy Xperii M4 Aqua E2303. Pozdrowienia dla Wszystkich na forum :)

Za ewętualne błędy pisaniu postu z góry wszystkich przepraszam, post pisałem ze smartphone.

whitewolf1608

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 24 wrzesień 2017 - 18:34

• 0

#107 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 18127 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 20:59

Z tym, że softu dla M nie wgrasz na M4. To że litera ta sama, to nie zmienia faktu, że model całkowicie inny.

Jedyne 7.1 dla M4 to te:

Download

Download

A mają one (zwłaszcza ten drugi) troszkę błędów.

• 1

#108 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 07:47

Z tym, że softu dla M nie wgrasz na M4. To że litera ta sama, to nie zmienia faktu, że model całkowicie inny.

Jedyne 7.1 dla M4 to te:

Download

Download

A mają one (zwłaszcza ten drugi) troszkę błędów.

Ok a ten pierwszy da się ponaprawiać z tamtych błędów, pomożesz mi zapłacę za pomoc, Masz wiedzę programisty Tobie zapłacę oraz udzielę wsparcia płatnego dla forum. 

Proszę o wsparcie.

Dla osoby która usunie błędy z Nugata oraz doda obsługę podmiany pamięci z Flash na SD, może inną metodą nie koniecznie tą z Kitkata gdzie wystarczyło linijkę podmienić, 100 zł 

Oraz drugie 100 zł jako wsparcie forum.

Przy próbie wgrania tego Firmware 18.3.1.C.1.16 FTF [KitKat] z tego linku > 

mam kłopot taki jak na screenie z FlashToll, pomimo tego że dziś zdjąłem blokadę z bootladera. 

Komunikat na screenie taki sam we FlashToll jak przy zablokowanym bootladerze.

Obecnie Roota nie ma ten Soft, przy zablokowanym Bootladerze z Roootem tak samo we FlashToll.

W Wipe zaznaczony tylko USERDATA, reszta pozostawiona domyślnie - nie zaznaczałem ponieważ reszta jest w Exclude, tłumacząc na Polski Exclude znaczy 

wykluczyć, ja to zinterpretowałem że jeśli zaznaczył bym Cache, oraz system to wykluczyło by i FlashToll nie wziął by tego pod uwagę dlatego że Cache i system są 

w zakładce Exclude.

Proszę o wsparcie 

Pozdrawiam whitewolf1608

Załączone pliki

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 25 wrzesień 2017 - 08:29

• 0

#109 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 18127 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:49

Poprawić się pewnie da, ale trzeba umieć. Ja nie umie.

Co do zamiany pamięci, to do KitKata, punkty montowania były zapisane w pliku voild.fstab. Obecnie znajdują się one zapisane w kernelu, a więc trzeba edytować (a właściwie zbudować go od zera) kernel.

Co do softu, to jest on dla M2, a nie M4. Na M4 są jedynie 5.0 i 6.0 (z oficjalnych), starszych, ani nowszych NIE MA i nie będzie.

• 1

#110 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 14:50

Co do zamiany pamięci, to do KitKata, punkty montowania były zapisane w pliku voild.fstab. Obecnie znajdują się one zapisane w kernelu, a więc trzeba edytować (a właściwie zbudować go od zera) kernel.

Co do softu, to jest on dla M2, a nie M4. Na M4 są jedynie 5.0 i 6.0 (z oficjalnych), starszych, ani nowszych NIE MA i nie będzie.

Rozumiem 

Dodano: 25 wrzesień 2017 - 15:50

Szanowny ch3mn3y obiecuję że nie będę do Ciebie już pisał na Priv wiadomości. 

Czy Mógłbyś w wolnej chwili zdjąć blokadę ?

Jesteś osobom która udziela mi wsparcia w sposób szczególny. 

Przepraszam za swoje niestosowane zachowanie, że zbyt wiele wiadomości Ci wysyłałem.

Pozdrawiam whitewolf1608

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PORADNIK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.