Xperia L - wady i zalety

Chcesz coś przedyskutować? Zapraszamy!

Moderatorzy: ml13, T4E

Xperia L - wady i zalety

Postprzez T4E » 8 wrz 2013, o 12:40

Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się spostrzeżeniami na temat tego modelu, to proszę tu wyrażać swoje opinie. Fajnie by było jakby każdy wymienił przynajmniej 3 plusy i 3 minusy. Mogą pisać tutaj także osoby które nie mają tego telefonu a chcą go kupić i mają jakieś wątpliwości.
Tak więc 3 największe wady dla mnie to
- dosyć szybko rozładowująca się bateria
- trzeszcząca nieco obudowa (z tyłu) telefonu
- no i hmm długo ładująca się bateria (około 4 godzin)
Zalety
- bardzo dobra wydajność telefonu
- świetne (jak dla mnie) brzmienie muzyki
- no i ogólnie takie "drobiazgi" jak dobry aparat, telefon nie gubi zasięgu itd, innymi słowy jestem bardzo zadowolony z tego telefonu.
T4E
Super Mod

Online: 75d 20h 46m 17s
Pochwały: 996
Telefon: Xperia L
Wersja Androida: Jelly Bean (4.2.2)
ROM: 15.3.A.1.14
Kernel: 3.4.0-g74b701b-00054-gde56c65
Sieć: Orange
Dodatkowo: Full Root
Karta pamięci: ADATA Premier 64GB UHS-1

Google
Reklama
User

Xperia L - wady i zalety

Postprzez grzenek123 » 8 wrz 2013, o 14:00

A jak z grami?. W poniedziałek bede miał L już bo osobiscie po nia jade. Jak według Ciebie gry działają?.
Nie odpisuje na GG w sprawie problemów z telefonem/androidem.
grzenek123
Uploader

Online: 57d 23h 57m 48s
Pochwały: 191
Wersja Androida: KitKat (4.4.2)
Sieć: Play
Karta pamięci: 16GB class 10 SanDisk

Xperia L - wady i zalety

Postprzez Xperiagosc » 8 wrz 2013, o 14:08

A ile tak średnio ta bateria trzyma? Bo to dla jednych szybko to może być np. 12 godzin, a dla innych 1 dzień lub dłużej, wszystko zależy od intensywności używania jak wiadomo. I jeszcze jak się głośnik sprawuje, mdm na myśli dzwonki, czy dobrze słychać, czy słabo?

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Taptalkiem wysłała. :-D
Xperiagosc
Helper

Online: 23d 6h 45m 40s
Pochwały: 265
Telefon: LG L7 II
Wersja Androida: Jelly Bean (4.1.2)
ROM: Stock 10i (rooted)
Kernel: stock
Sieć: Plus
Karta pamięci: 4GB

Xperia L - wady i zalety

Postprzez Reporteer » 8 wrz 2013, o 14:25

Jak z wibracjami? Są one mocne czy słabe tak jak w U?
Pomogłem? Podziękuj :hi
Obrazek
Reporteer
Moderator

Online: 34d 3h 58m 39s
Pochwały: 134
Telefon: Xperia M
Wersja Androida: Jelly Bean (4.3)

Xperia L - wady i zalety

Postprzez T4E » 8 wrz 2013, o 15:29

grzenek123 napisał(a):A jak z grami?. W poniedziałek bede miał L już bo osobiscie po nia jade. Jak według Ciebie gry działają?.

Gram bardzo mało w gry, także nie mam wyrobionego zdania na ten temat aczkolwiek grałem wczoraj trochę w TNA Wrestling Impact i żadnych zacinek. Grało się fajnie,płynnie. Odsyłam do tego tematu http://orum.xda-developers.com/showthread.php?t=2318334 w którym użytkownicy wyrażają bardzo pozytywne opinie dotyczące wymagających gier. Są oczywiście niezadowoleni ale większość jest na plus. Niestety w grach bateria dosyć szybko leci tzn w półtorej godziny spadło 36%

Xperiagosc napisał(a):A ile tak średnio ta bateria trzyma? Bo to dla jednych szybko to może być np. 12 godzin, a dla innych 1 dzień lub dłużej, wszystko zależy od intensywności używania jak wiadomo. I jeszcze jak się głośnik sprawuje, mdm na myśli dzwonki, czy dobrze słychać, czy słabo?

Co do głośności jest to jeden z większych plusów tego telefonu. Telefon gra głośno, do tego masz opcje Clear Phase którą automatycznie dostosowuje jakość muzyki czyli w praktyce dźwięk jest "czyściejszy". Do tego xLoud które znacznie zwiększa głośność telefonu. Rzeczywiście widać różnicę. Jeśli chodzi o baterię, jak już pisałem w grach dosyć szybko spada, podejrzewam że w około 4-5 godzin można całkowicie rozładować baterię. Natomiast 1 godzina surfowania w sieci to około 15% Przez noc z włączonym trybem Stamina nic nie spada,a jak telefon będziesz używać tak średnio to pewnie na 2-3 jedno ładowanie wystarczy.

Reporteer napisał(a):Jak z wibracjami? Są one mocne czy słabe tak jak w U?

Nie wiem jak jest w U ale w L-ce wibracje są takie no jak w każdym raczej dobrym telefonie,ponadto są dosyć długie czyli zwiększają "wyczuwalność" na wibracje.
T4E
Super Mod

Xperia L - wady i zalety

Postprzez grzenek123 » 8 wrz 2013, o 15:30

T4E napisał(a):
grzenek123 napisał(a):A jak z grami?. W poniedziałek bede miał L już bo osobiscie po nia jade. Jak według Ciebie gry działają?.

Gram bardzo mało w gry, także nie mam wyrobionego zdania na ten temat aczkolwiek grałem wczoraj trochę w TNA Wrestling Impact i żadnych zacinek. Grało się fajnie,płynnie. Odsyłam do tego tematu http://orum.xda-developers.com/showthread.php?t=2318334 w którym użytkownicy wyrażają bardzo pozytywne opinie dotyczące wymagających gier. Są oczywiście niezadowoleni ale większość jest na plus. Niestety w grach bateria dosyć szybko leci tzn w półtorej godziny spadło 36%

Xperiagosc napisał(a):A ile tak średnio ta bateria trzyma? Bo to dla jednych szybko to może być np. 12 godzin, a dla innych 1 dzień lub dłużej, wszystko zależy od intensywności używania jak wiadomo. I jeszcze jak się głośnik sprawuje, mdm na myśli dzwonki, czy dobrze słychać, czy słabo?

Co do głośności jest to jeden z większych plusów tego telefonu. Telefon gra głośno, do tego masz opcje Clear Phase którą automatycznie dostosowuje jakość muzyki czyli w praktyce dźwięk jest "czyściejszy". Do tego xLoud które znacznie zwiększa głośność telefonu. Rzeczywiście widać różnicę. Jeśli chodzi o baterię, jak już pisałem w grach dosyć szybko spada, podejrzewam że w około 4-5 godzin można całkowicie rozładować baterię. Natomiast 1 godzina surfowania w sieci to około 15% Przez noc z włączonym trybem Stamina nic nie spada,a jak telefon będziesz używać tak średnio to pewnie na 2-3 jedno ładowanie wystarczy.

Reporteer napisał(a):Jak z wibracjami? Są one mocne czy słabe tak jak w U?

Nie wiem jak jest w U ale w L-ce wibracje są takie no jak w każdym raczej dobrym telefonie,ponadto są dosyć długie czyli zwiększają "wyczuwalność" na wibracje.

Jeżeli chodzi o liczbę wolnego ramu to ile taka norma jest?. 500-600?. Czy mniej.
grzenek123
Uploader

Xperia L - wady i zalety

Postprzez T4E » 8 wrz 2013, o 15:39

Łącznie do dyspozycji masz 785.6 Mb, resztę zajmuje system. Mi najwięcej udało się uzyskać 464Mb wolnej pamięci, ale po pierwsze nie usuwałem żadnych systemowych apek. Tak więc jak coś powywalasz to będzie tych megabajtów więcej, a po drugie nie wiem czy jest rzeczywiście potrzeba mieć jeszcze więcej tej pamięci, ponieważ mi to najzwyczajniej niepotrzebne.
T4E
Super Mod

Xperia L - wady i zalety

Postprzez grzenek123 » 8 wrz 2013, o 17:31

T4E napisał(a):Łącznie do dyspozycji masz 785.6 Mb, resztę zajmuje system. Mi najwięcej udało się uzyskać 464Mb wolnej pamięci, ale po pierwsze nie usuwałem żadnych systemowych apek. Tak więc jak coś powywalasz to będzie tych megabajtów więcej, a po drugie nie wiem czy jest rzeczywiście potrzeba mieć jeszcze więcej tej pamięci, ponieważ mi to najzwyczajniej niepotrzebne.

Jestem pozytywnie zaskoczony tym telefonem. Z recenzji na youtube i jestem na prawdę pod wrażeniem. Jeszcze z twoich komentarzy. Miałem kupować solę, lecz nigdzie nie znalazłem. A według Ciebie

Xperia L 2 lata gwarancji, nie używana+wszystkie rzeczy(słuchawki, ładowarka+ pudełko+etui) za 880zł?

Opłaca się?
grzenek123
Uploader

Xperia L - wady i zalety

Postprzez OceanOfShadow » 9 wrz 2013, o 01:47

Ja kupiłem za 879zł i nie żałuję. Główną wadą telefonu wg mnie jest dość powolne wczytywanie zawartości karty SD po uruchomieniu telefonu, w trybie stamina nie działa dioda powiadomień, a szkoda. Czułość wyświetlacza oraz działanie multitoucha mogła by być lepsza(chyba, że jest to spowodowane folią którą mam na wyświetlaczu), dosyć upierdliwy sposób ściągania tylnej klapki w szczególności kiedy mamy bardzo krótkie paznokcie. Co do wyżej opisanego trzeszczenia to u mnie nic takiego nie występuje i z wad to chyba tyle bo nawet na siłę nie jestem w stanie tu nic dodać, ewentualnie raczej słaba jakość przedniej kamery ale to w końcu VGA.
ZALETY:
świetny głośnik- naprawdę gra głośno i czysto, super jakość dźwięku na słuchawkach(bardzo duża paleta ustawień dźwięku), bardzo dobra wydajność(czasem coś przylaguje, ale nie istnieje chyba urządzenie w którym nie występują spadki wydajności), przeglądarka hula szybko i przeglądanie stron to przyjemność, duża fajnie działająca klawiatura, co do baterii to nie mierzyłem dokładnie ile się ładuje ale według mnie kolega wyżej przesadził z tymi 4 godzinami; przy rozsądnym użytkowaniu telefon wytrzymuje 2 dni, myślę że gdyby się postarać to wytrzyma nawet 3 dni gdyż kiedy poziom baterii jest na poziomie +- 10% to naprawdę ciężko zejść do 0%- trzeba używać gier aby doszczętnie rozładować, a nie używam trybu stamina gdyż jak wyżej wymieniłem nie działa w nim dioda. Jakość zdjęć jest bardzo dobra(jak dla mnie), co do video to się jeszcze nie bawiłem. Ogólnie telefonik jak najbardziej polecam i zdecydowanie kupiłbym ponownie. Wiadomo, że w tej cenie można kupić coś hardware'owo lepszego od marek typu huwawei lub ZTE, ale ja wolę jednak postawić na prestiż firmy sony niż kupić coś "homo nie wiadomo"
OceanOfShadow
User

Online: 4d 2h 10m 51s
ROM: 15.0.A.2.17/stock
Kernel: 3.4.0-g138bbe3-00026-gb931ad7
Karta pamięci: Sandisk 32GB class 10

Xperia L - wady i zalety

Postprzez T4E » 9 wrz 2013, o 10:32

grzenek123 napisał(a):Xperia L 2 lata gwarancji, nie używana+wszystkie rzeczy(słuchawki, ładowarka+ pudełko+etui) za 880zł?

Opłaca się?

Opłaca sie , ja swoją kupiłem za 770zł ale to pewnie dlatego nieco taniej bo telefon jest w Orange. Tak więc nici z odblokowania bootloadera, ale że mi na tym nie zależy tak więc wziąłem.

OceanOfShadow napisał(a): co do baterii to nie mierzyłem dokładnie ile się ładuje ale według mnie kolega wyżej przesadził z tymi 4 godzinami;

Nie przesadziłem, dlatego tak długo ładuje ponieważ po osiągnięciu 100% telefon dalej się ładuje aż,do osiągnięcia pełnej baterii. Możesz sobie zobaczyć w ustawieniach kiedy bateria będzie pełna. Poza tym wskazane jest nieco dłużej ładować baterie, dlatego że wydłuża to jej żywotność (patrz instrukcja obsługi).
T4E
Super Mod

Następna strona