Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
 • Log In with Google      Logowanie »   
 • RejestracjaOgłoszenie: Instalacja sterowników Flashmode i Fastboot


Napisane przez juggler


juggler

  Administrator

 • Reputacja: 697
 • 5695 postów
 • Skąd:Warszawa
 • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
 • Android:Pie (9.0)
 • Rom:47.2.A.2.33
 • Kernel:stock
 • Operator:Play
Jest to uniwersalny sposób na zainstalowanie sterowników Flashmode i Fastboot dla smartfonów z serii Xperia. To nie są te same sterowniki, które wykorzystywane są przy podpinaniu włączonego urządzenia do komputera. Służą do komunikacji podczas wgrywania oprogramowania i kerneli. Możesz skorzystać z dowolnej metody. Zalecam jednak zacząć od pierwszej, bowiem program Flashtool to jedno z podstawowych narzędzi do którego odwołujemy się na tym forum - może Ci się ten program przydać.METODA I


Przygotuj się:

1. Pobierz program Flashtool i go zainstaluj.Uwaga dla posiadaczy systemu Windows 8/8.1/10
1. Przed rozpoczęciem należy wyłączyć sprawdzanie podpisów cyfrowych sterowników. Jeżeli tego nie zrobisz, system odrzuci próbę instalacji. W jaki sposób wyłączyć sprawdzanie podpisów można znaleźć np. tu lub po prostu wpisać w wyszukiwarkę frazę "wyłączenie podpisów cyfrowych windows 8".

Instalujemy sterowniki:


1. W folderze Flashtool, który pojawił się po zainstalowaniu programu (poszukaj w "Program Files", jeśli nie zmieniłeś/aś ścieżki podczas instalacji) znajduje się inny folder o nazwie drivers.
Dołączona grafika


2. W wyżej wymieniony folder należy wejść. Znajduje się w nim jeden plik o nazwie "Flashtool-drivers.exe". Jest to instalator, który należy uruchomić dwukrotnie na niego klikając.

3. W oknie które nam się pojawi klikamy na "Next", a następnie kiedy jesteśmy już na ekranie podobnym do tego który przedstawiam poniżej wybieramy stamtąd przynajmniej dwie zaznaczone opcje. Można również sprawdzić czy program zawiera dedykowane sterowniki dla naszego urządzenia i je również zaznaczyć. Mogą się w końcu nam kiedyś przydać :) Na koniec klikamy na "Install".

Dołączona grafika


4. Po chwili nasze sterowniki zaczną być instalowane. Oprócz postępującego paska zauważycie nowe okno, które pojawi się gdzieś w połowie instalacji. Tam zgadzamy się na wszystko, jeżeli wyskoczy monit na temat braku podpisu cyfrowego - akceptujemy. Po chwili powinniście ujrzeć takie okna.

Dołączona grafika


5. I o dziwo dobrnęliście już do końca tego poradnika :) Sterowniki zainstalowane.
METODA II


Przygotuj się:
1. Pobierz program PC Companion


Instalujemy sterowniki:

1. Zainstaluj program PC Companion.
2. Sterowniki powinny być zainstalowane automatycznie razem z programem.
3. Jeżeli istnieje jakiś problem przejdź do metody I.

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.