Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
 • Log In with Google      Logowanie »   
 • RejestracjaOgłoszenie: Wgrywanie kernela programem Flashtool


Napisane przez juggler


juggler

  Administrator

 • Reputacja: 698
 • 5703 postów
 • Skąd:Warszawa
 • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
 • Android:Pie (9.0)
 • Rom:47.2.A.2.33
 • Kernel:stock
 • Operator:Play

Wgrywanie kernela


Ten poradnik przeznaczony jest dla osób zaawansowanych i biorących pod uwagę ewentualne jego skutki. Przed przystąpieniem do dalszych instrukcji dobrze się zastanów. Ta operacja może trwale uszkodzić Twoje urządzenie.Pamiętaj, że wgranie złego kernela, dla innego modelu lub źle pobranego pliku (najlepiej porównać MD5 pliku z tym z tematu z romem, a jak nie ma to przynajmniej wielkość pliku na stronie i pliku pobranego) w 99% przypadku skutkuje Hard Brickiem urządzenia!!!

Step 1.
Odblokowujemy bootloader:
Step 2.
Pobieramy plik .img, .sin lub .elf z kernelem który chcemy wgrać.
Większość custom romów ma kernel pod postacią pliku boot.img znajdującego się w pliku zip z romem i trzeba go wypakować. Obecnie istnieją też kernele, które wgrywa się używając recovery.
Step 3.
Uruchamiamy program Flashtool poprzez plik "FlashTool.exe" lub "FlashTool64.exe".
Step 4.
Klikamy ikonę pioruna.
Spoiler:
Dołączona grafika
Step 5.
Z okna wybieramy "Fastboot mode" (1) i klikamy [OK] (2).
Spoiler:
Dołączona grafika
Step 6.
W kolejnym oknie wybieramy "Select kernel to Flash" (1) (jeśli jesteśmy pewni, że chcemy wgrać kernel) lub "Select kernel to HotBoot" (2) (jest to wgranie tymczasowe kernela, w tym wypadku będzie on istniał tylko do momentu wyłączenia/restartu urządzenia):
Spoiler:
Dołączona grafika
Step 7.
W kolejnym oknie przechodzimy do folderu, w którym znajduje się nasz kernel. Następnie w menu wyboru rozszerzenia pliku (1) wybieramy takie, które ma nasz kernel (2). Pojawią nam się wszystkie pliki w folderze o tym rozszerzeniu (3) i wybieramy z nich interesujący nas kernel. Teraz wyłączamy telefon (chyba, że już to zrobiliśmy) i TRZYMAJĄC przycisk fastboota* podłączamy do komputera. Na koniec klikamy [Otwórz] (4):
Spoiler:
Dołączona grafika
*Dla Xperii Play jest to [search], dla pozostałych Xperii z fizycznymi przyciskami jest to [menu] a dla Xperii bez fizycznych przycisków pod ekranem [VOL+]
Step 8.
Program rozpocznie flashowanie kernela. Trwa ono zwykle od 2 do 5 sekund.
Step 9.
Gdy program powiadomi nas o końcu wgrywania (z informacja SUCCESS) odłączamy telefon i włączamy go.
Step 10.
Koniec.

Autorem poradnika jest ch3mn3y. Możesz mu podziękować przechodząc do TEGO postu i klikając tam strzałkę w górę.

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.