Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • RejestracjaOdpowiadanie w temacie: Gaśnięcie Ekranu podczas dzwonienia E4 E2105


Opcje wiadomości

  • Antyspam: wykonaj zadanie
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

gregg

Napisano 26 październik 2020 - 10:13

nie działa na xperiaE4. Toweltoolv3 -this phone isn't currently supported. SuperSU - root undetected.

I co dalej?


ch3mn3y

Napisano 08 listopad 2017 - 22:09

  1. Kliknij pomarańczową lambdę, aby pobrać plik .apk. Możesz od razu na telefon.
  2. Następnie zainstaluj aplikację.
  3. Włącz Debugowanie USB (Ustawienia-Dla programistów, jak nie ma takiego menu, to Ustawienia->O telefonie i 7 razy wciśnij Numer kompilacji).
  4. Włącz apkę i wciśnij Make it Ra1n.
  5. Urządzenie chyba się zrestaruje (jak nie to sam to zrób), a po uruchomieniu będzie aplikacja SuperSU (a więc i Root).
  6. Wtedy edytuj plik build.prop (znajdziesz go w folderze /system, jest to po prostu plik tekstowy) poprzez dodanie (na końcu) linijki gsm.proximity.enable=false.
  7. Zapisz plik i zrestartuj urządzenie.

Dobry (bo polski) Menedżer Plików z edytorem tekstu to Solid Explorer - jest płatny, ale 7 lub 14 dni można korzystać za darmo, nie pamiętam, ale chyba nie pozwala na wklejenie tekstu, więc jakbyś z niego korzystał, to musiałbyś wpisać tę linijkę ręcznie. O ile się nie mylę, to Root Browser lub Root Explorer też mają wbudowany edytor testu i pozwalają na wklejenie tekstu.


krystianq1984

Napisano 08 listopad 2017 - 21:36

a jak zrobić tego roota ??


ch3mn3y

Napisano 08 listopad 2017 - 21:19

Mając Roota, tak. Bez, chyba nie, ale możliwe, że czegoś nie wiem. Chyba, że Sony coś pozmieniało w stosunku do innych urządzeń (wliczając w to nowsze Soniacze i znany przeze mnie sposób nie zadziała).

 

Tylko, że wtedy można się rozłączyć twarzą - chyba, że ręcznie wyłączymy ekran przyciskiem.

 

PS. Root na tej wersji systemu to nie problem.


krystianq1984

Napisano 08 listopad 2017 - 21:14

Szkło hartowane jest tak założone ,że nie nachodzi na sensor wokół jest luz 3 mm

Zadzwoniłem widoczna zielona słuchawka, odbieram i ekran czarny , słychać wszystko , odblokować przyciskiem nie mogę , zakrywanie i odkrywanie sensora nic nie daje

 

jak pech to pech bo sprzedałem go szwagrowi i nie działa kiszka jak nic :(Dodano: 08 listopad 2017 - 21:14

a czy ten sensor da się jakoś wyłączyć ??


ch3mn3y

Napisano 08 listopad 2017 - 21:07

Tak, to to. Z tego wynika, że działa i to nie jest problemem... Wciśnięcie włącznika też nic nie daje? Masz może założoną folię/szkło na ekran? Nie mam pojęcia jak to wpływa na test, ale źle założona/e może powodować problem z wybudzeniem ekranu po odsunięciu telefonu od ucha (sam się o tym przekonałem kiedyś).

 

Ale sprawdź, czy, gdy po połączeniu się i wyłączeniu ekranu, przesunięcie palcem nad sensorem coś pomoże?


krystianq1984

Napisano 08 listopad 2017 - 20:58

czy jest to Proximity switch ?? po wejsciu w to jest napis cross talk i jest wartość ok. 24 tys po zakryciu robi sie ok 47 tys


ch3mn3y

Napisano 08 listopad 2017 - 20:53

Nie powiem gdzie dokładnie (nie pamiętam już, a jestem zbyt leniwy, aby zajrzeć do Google Grafika), ale jak wejdziesz w Service Menu (*#*#7378423#*#*), to tam masz opcję testów i jest też test Proximity sensor. Jak go włączysz i zaczniesz zasłaniać czujnik zbliżeniowy (nad ekranem), to dane się zmieniają (dawno się tym nie, ale chyba dochodzi do zmian wartości przy zasłonięciu).


krystianq1984

Napisano 08 listopad 2017 - 20:43

Mam problem z telefonem Sony E4 E2105

 

Odkupiłem telefon , miał pęknięty dotyk , wymieniałem go na nowego

 

Teraz mam problem a mianowicie : podczas dzwonienia z niego na jakiś numer ekran gaśnie - robi się czarny i nie można go odblokować tak samo jest jak ktoś dzwoni do mnie robi się to samo

 

Więc wgrałem na nowo oprogramowanie programem FlashTool64 : XPERIASITE.PL_Xperia_E4_4.4.4_E2105_24.0.A.5.14_T-Mobile PL.ftf

 

Nic nie dało, co może być przyczyną ??


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.