Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • RejestracjaOdpowiadanie w temacie: Live streaming za pomocą telefonu


Opcje wiadomości

  • Antyspam: wykonaj zadanie
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

juggler

Napisano 25 marzec 2020 - 10:39

Piotrze, musiałem wydzielić Twoje zapytanie do osobnego tematu i przenieś go do odpowiedniego działu. Takie mamy zasady, by pisać w odpowiednim miejscu. 

 

Co do Twojego pytania - telefon może posłużyć jako urządzenie rejestrujące, ale Xperia sama w sobie nie ma takich możliwości od producenta. Potrzebne Ci będzie narzędzie, które zainstalujesz. Niestety wydaje mi się, że w grę wchodzi tylko płatne rozwiązanie. 

 

Domyślam się, że uczniowie będą w domach i wymagane będzie połączenie z wieloma stronami. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest Zoom Meeting. Do 100 osób usługa jest bezpłatna, ale ma ograniczenia - np. 40 minut trwania połączenia. 

https://zoom.us/

Z pokazaniem tablicy problemu być nie powinno, kwestia ustawienia aparatu. Jeśli dodatkowo zdecydowałbyś się na tworzenie na komputerze i jest to możliwe (nie znam charakteru pracy), to można taki ekran udostępnić innym osobom. 

Wprowadzanie zmian na rysunkach też wchodzi w grę, choć to może być najtrudniejsze, aż tak dobrze tej usługi nie znam. Jest tam coś co nazwano wirtualną tablicą, więc przypuszczam, że wszyscy mogą na niej pisać :) 


Napisano 24 marzec 2020 - 20:27

Witam, proszę o pomoc, chciałbym prowadzić wykład live streaming dla moich uczniów na telefonie XPERIA XA2. Wizja i fonia. Widok na kartkę papieru, na której rysuję, czasami muszę się sam pokazać uczniom. Czy jest możliwość interakcji z innymi użytkownikami? Wprowadzenie korekty na ich rysunkach, uwag?

Pozdrawiam

Piotr Dembicki


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.