Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • RejestracjaOdpowiadanie w temacie: Sony rozważało wypuszczenie na rynek smartfona z serii VAIO


Opcje wiadomości

  • Antyspam: wykonaj zadanie
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Portal XperiaSite.pl

Napisano 15 listopad 2020 - 14:28

Znacie serie VAIO? Jeśli nie, to śpieszymy z wyjaśnieniami, że pod taką nazwą Sony sprzedawało kiedyś swoje laptopy. Okazuje się, że producent w przeszłości rozważał wydanie pod tym szyldem również smartfona.

Laptopy VAIO od zawsze charakteryzowały się oryginalną i piękną stylistyką. Sony produkowało taki sprzęt komputerowy do roku 2014, a później zdecydowano się sprzedać tą markę. Producent zostawił sobie wtedy zaledwie 5% udziałów, a VAIO wpadło w inne ręce. Główny właściciel Vaio Corp. powrócił co prawda z produkcją laptopów w 2019 roku, lecz póki co nie udało mu się przywrócić czasów świetności marki. A ta swego czasu zbierała bardzo pozytywne opinie i traktowana była w kategoriach premium. Podobnego charakteru Sony swego czasu chciało nadać nowemu smartfonowi. O niewykonanym do końca projekcie dowiadujemy się z XDA, gdzie opublikowano zdjęcia prototypu urządzenia.

Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-back-1-1024x768-1 Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-keyboard-close-up-Android-buttons-1024x768-1 Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-keyboard-close-up-1024x768-2 Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-side-hinge-fully-open Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-side-hinge-half-open Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-Android-buttons-close-up-1024x768-1 Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-front-hinge-fully-open-featured Sony-Ericsson-VAIO-prototyle-front-hinge-half-open-1-1024x768-1

 

Wypuszczenie takiego modelu rozważane było około 9 lat temu, kiedy jeszcze nieznana była marka urządzeń Xperia. Świadczy o tym między innymi Android w wersji 2.1, który pełnił tu rolę systemu operacyjnego. Produkt miał wtedy dosyć sporą jak na tamte czasy przekątną ekranu (5.5. cala) i dodatkowo wyposażony był w klawiaturę fizyczną. Ciekawe czy okazałby się wtedy sukcesem :)

Powyższy wpis Sony rozważało wypuszczenie na rynek smartfona z serii VAIO pochodzi z portalu XperiaSite.pl.


Powyższa treść jest automatycznie importowana i może odbiegać swoim układem od oryginału. Kliknij tutaj by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.