Jump to content

Pavel74

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Pavel74

 1. Dodam jeszcze, że używałem kiedyś Puffin Web Browser jako alternatywną przeglądarkę i byłem wcale zadowolony. Wypróbowałem też Dolphin, podobnie niezła.
 2. Chrome, z przyzwyczajenia. Zaś siłą rzeczy co raz częściej korzystam z Edge.
 3. U mnie raczej niewiele, jeżeli brać pod uwagę tylko zużycie płatnego przesyłu, a więc z pominięciem wifi domowego lub dostępu do sieci w miejscu pracy, w miejscu pobierania nauki, gdziekolwiek. Kiedyś starałem się skrupulatnie kontrolować ilość zużycia danych przy posługiwaniu się urządzeniem mobilnym. I nie były to wielkie liczby. Jeszcze z dobrych pięć lat temu, zużycie nie wykraczało poza 10 GB. Teraz rzecz nie wygląda dużo inaczej. Chyba nie "wykręcam" więcej niż 15 GB. Niemal zawsze korzystam z internetu mobilnego w Plusie. Dodatkowo w rezerwie trzymam kartę Aero2 z umiarkowanie "szybkim"
 4. Tutaj rzekłbym, że szanse interesanta wynoszą mniej więcej 50/50. Można trafić na człowieka z pasją i rzeczowego w każdym calu, kiedy indziej na linii znajduje się dramat zagubiony w każdym możliwym temacie.
 5. Telefon kupowałem poza siecią, więc nie zwróciłem większej uwagi na możliwości Plusa. Tym bardziej, że na co dzień pozostaję poza obecnym pokryciem 5G. Niemniej muszę skontaktować się z BOK-iem operatora sieci i zapytać dlaczego wcześniej potwierdzał zgodność urządzenia z dobrodziejstwem technologii mobilnej piątej generacji. Poza tym, nie byłoby większym problemem, ponieważ posiadam więcej niż jeden numer, w każdej z sieci. Niestety, ten w Plusie użytkuję najczęściej i przypisuję jako kontaktowy. edit: technikowi z Plusa chodziło o zawirowania wokół przetargów na dane pasmo i wcz
 6. Mam "jedendwójkę" na abonamencie w Plusie.
 7. Przez jakiś czas stosowałem tryb superżywych kolorów w użytkowaniu XZ Premium. W zasadzie tylko w trakcie poznawania gry FIFA Mobile 21, a więc zupełnie niedawno. Zaś w Xperii 1 II nie wychodzę poza tryb standardowy, może pokombinuję w trybie twórcy kiedy zajmę się choć raz poważniejszą próbą filmowania tym urządzeniem. Inna sprawa, że "jedendwójka" ma zaskakująco ubogi zakres rozjaśnienia ekranu. Szczególnie objawia się to na zewnątrz, przy świetle dziennym, w silniejszym nasłonecznieniu.
 8. A ja trafiłem tutaj znajdując jakiś link czy inny odnośnik, na stronie FB grupy Sony Xperia FanClub Polska.
 9. U mnie jeszcze nie ma pokrycia, a kiedy wyjeżdżam i znajduję się w strefach zasięgu to zapominam sprawdzić 🙂
 10. Miejsce nabiera rozpędu. Tak trzymać 👍
 11. Raczej starałem się wykonać fotografie "z ręki", co okazało się trudniejsze niż z wcześniej użytkowaną XZ Premium. Zaś wszelakie zabawy z parametryzowaniem zdjęć to nadal tylko zabawy. Ostatnio nie miałem więcej czasu na próby z nocnym niebem. Inna sprawa, że moim zamiłowaniem jest astronomia, więc sięgając po smartfon, będę łączył urządzenie z teleskopem w projekcji okularowej (ale nie tylko). Co prawda, astrofotografia smartfonem to obrzeża pełnoprawnego obrazowania nieba, ale warto próbować. Efekty są bardzo zachęcające, a niekiedy wręcz zaskakujące.
 12. Dziękuję. Mam nadzieję, że przycisk pozostanie. Po prostu, to wygodne.
 13. Rzeczony przycisk uważam za przydatny. Zaś strona mobilna to trochę inna sprawa.
 14. Ulepszenie pracy aparatu w trybie nocnym. Przede wszystkim tego oczekiwałbym od 1 III. Obecnie wykonanie zdjęcia Księżyca w koniunkcji z jakąkolwiek planetą, czy próby zobrazowania któregoś z gwiazdozbiorów (byle kilka najjaśniejszych gwiazd danej konstelacji) to naprawdę trudna sztuka.
 15. Nova Launcher daje sporo możliwości i nie upośledza pracy urządzenia, a przynajmniej tak jest u mnie.
 16. Przeglądałem jeden z tematów korzystając z laptopa. Stwierdziłem, że brakuje tutaj buttona odsyłającego do góry/do początku strony. Ot, bardzo praktyczne udogodnienie przy lekturze tasiemców.
 17. Całość jeszcze pozostaje w fazie zmian, wyborów i konceptualizacji. Wypróbowałem launcher Nova z ikonami Glass Pack (Nate Wren Design), plus eksperymenty z KWGT Kustom Widget Maker. Screenshot nie oddaje głębi lśniącej czerni, którą Sony tworzy jak nikt inny.
 18. Trochę zapomniany temat, może warto wskrzesić.
 19. W sklepie Amazon można znaleźć bardzo atrakcyjne okazje i ogólnie jest dość duży wybór. Niestety, koszty wysyłki i pakowania mogą zniechęcić polskiego klienta.
 20. Też jestem zainteresowany rzetelną opinią w danym temacie.
 21. Świetne urządzenie. Oczywiście, ma swoje plusy i minusy, a wiele z tego to nawyki z użytkowania poprzednich słuchawek. Przykładowo, jednym z "braków" jest brak możliwości głębszego personalizowania ikon, choćby wyłączanie etykiet. Drobiazg, ale staje się dość istotny dla posiadacza chcącego nieszablonowo zagospodarować ekrany. To zmusza do eksperymentowania z launcherami i tym podobnym oprogramowaniem, które bywa zawodne, kiedy indziej wywołuje niepożądane interakcje z systemem. Tak więc, Xperia 1 II jest fonem, jakim nie należy wzgardzać. A cena? Obecnie 4700 zdaje się stanowić cenę wyjś
 22. Witam! Cieszy miejsce dla miłośników Xperii. Mam nadzieję znaleźć kilka odpowiedzi w kwestii użytkowanych urządzeń, dowiedzieć się tego i owego w danej tematyce, a przede wszystkim życzę sobie i innym nieustannie narastającej kumulacji dobrego humoru 🙃 Na co dzień męczę 1 II i XZ Premium, acz nie tylko. pozdrawiam 🖐️ Paweł
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .