Jump to content

Pavel74

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Reputation Activity

 1. Sad
  Pavel74 reacted to Portal XperiaSite.pl in Zawieszenie działalności portalu XperiaSite.pl   
  Drodzy Xperianie,
  to już niespełna 10 lat działania serwisu XperiaSite.pl. Przez ten czas wiele się u nas zmieniało, mieliśmy swoje wzloty i upadki, podobnie z resztą jak same smartfony Xperia. Po tak długim czasie zmuszony jestem zawiesić działanie portalu, a jeszcze w tym roku prawdopodobnie zniknie on z sieci.

  Najważniejsze chyba dla Was są powody tej decyzji. Jest ich kilka. Na pewno jednym z nich jest to, ze zostałem z serwisem sam jako twórca. Nie jestem w stanie dostarczać Wam na bieżąco treści, przyznam też, że zainteresowanie nimi nie jest na tyle duże, jakbym oczekiwał. Być może jest to wynik spadku popularności smartfonów Sony, a może po prostu moje wpisy nie miały tego „czegoś” ;-) Do tego doszły problemy zdrowotne, rodzina i inne przyziemne sprawy.
  Długo wstrzymywałem się z tą decyzją, żal się rozstawać za czymś, czemu poświęcałem czas przez kilka lat, ale najwyraźniej przyszła pora.
  Co dalej? Serwisów nie zamykam, ale na portalu XperiaSite.pl nie będą już się pojawiały nowe treści. Na forum XperiaSite.pl zaglądam, można mnie tam jeszcze spotkać. Oba będą dostępne w sieci do października. Potem prawdopodobnie nie przedłużę domeny (chyba, że stanie się coś nieoczekiwanego). Być może zostawię samo forum, lecz póki co aktywność na nim nie napawa optymizmem.
  Dziękuję wszystkim, którzy czytali moje wpisy i mnie wspierali. Również za konstruktywną krytykę. Bądźcie zdrowi, niech Xperie Wam służą.
  Pozdrawiam,
  Paweł
  Powyższy wpis
  Hidden Content
  pochodzi z portalu XperiaSite.pl.
  Hidden Content
  tutaj by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!
 2. Haha
  Pavel74 reacted to juggler in Jaka przeglądarka komputerowa najlepsza i dlaczego?   
  Tylko te dwie ostatnie co wymieniłeś to chyba tylko na Androida 😄 przynajmniej ja je tylko stan znam.
 3. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Ile GB zużywasz w miesiącu?   
  U mnie raczej niewiele, jeżeli brać pod uwagę tylko zużycie płatnego przesyłu, a więc z pominięciem wifi domowego lub dostępu do sieci w miejscu pracy, w miejscu pobierania nauki, gdziekolwiek. Kiedyś starałem się skrupulatnie kontrolować ilość zużycia danych przy posługiwaniu się urządzeniem mobilnym. I nie były to wielkie liczby. Jeszcze z dobrych pięć lat temu, zużycie nie wykraczało poza 10 GB. Teraz rzecz nie wygląda dużo inaczej. Chyba nie "wykręcam" więcej niż 15 GB. Niemal zawsze korzystam z internetu mobilnego w Plusie. Dodatkowo w rezerwie trzymam kartę Aero2 z umiarkowanie "szybkim" pakietem.  
 4. Upvote
  Pavel74 reacted to piotrzet in Korzystasz z 5G?   
  1 II nie ma obsługi częstotliwości 5G, które są w Plusie, więc nie skorzystasz. Chyba, że Plus uruchomi 5G w innym paśmie.
 5. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Profile wyświetlania kolorów na ekranie Xperia   
  Przez jakiś czas stosowałem tryb superżywych kolorów w użytkowaniu XZ Premium. W zasadzie tylko w trakcie poznawania gry FIFA Mobile 21, a więc zupełnie niedawno. Zaś w Xperii 1 II nie wychodzę poza tryb standardowy, może pokombinuję w trybie twórcy kiedy zajmę się choć raz poważniejszą próbą filmowania tym urządzeniem. Inna sprawa, że "jedendwójka" ma zaskakująco ubogi zakres rozjaśnienia ekranu. Szczególnie objawia się to na zewnątrz, przy świetle dziennym, w silniejszym nasłonecznieniu. 
 6. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Jak trafiłeś/aś na forum www.xperiasite.pl?   
  A ja trafiłem tutaj znajdując jakiś link czy inny odnośnik, na stronie FB grupy Sony Xperia FanClub Polska.
 7. Upvote
  Pavel74 reacted to AngryGhoost in Siema wszystkim ! ;)   
  Siemano, kiedyś byłem użytkownikiem tego forum, tylko pod innym nickiem, no i wracam, jako że xperie to najlepsze smartfony według mnie, mimo swoich wad, miałem ich już bardzo dużo, około 15,20 sam nie pamiętam, począwszy od SE, bawiąc się w modyfikacje ich, usuwaniu sim locka, wgrywaniu Romów i odblokowywaniem BL, Sony jedyny smartfon, który daje mi frajdę z użytkowania i przyjemność, ma to coś, z biegiem lat sony robi je według mnie coraz lepsze, względem jakości, parametrów, powoli do przodu, pozdro dla wszystkich.    
 8. Upvote
  Pavel74 reacted to juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  @Pavel74 dzięki za słowa wsparcia. Myślę, że na nie wiadomo jaki ruch nie mamy co liczyć, bo jednak Xperie są niszowe 🙂 Niemniej jednak cieszy mnie każdy użytkownik, który wraca. Tak naprawdę myślę cały czas co można by jeszcze dodawać na naszym forum za treści, aby zainteresować potencjalnych fanów marki. 
 9. Like
  Pavel74 got a reaction from juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Miejsce nabiera rozpędu. Tak trzymać 👍
 10. Upvote
  Pavel74 reacted to juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Hej. Mija miesiąc od kiedy działamy na nowej wersji forum. Podsumujmy zatem ten okres. 
   
  W lutym na forum pojawiło się wiele zmian. Część działów, tematów została przeniesiona. Głównie piszecie w działach Dyskusja i Pomoc techniczna, co potwierdza mniejsze zainteresowanie modyfikacjami. 
  Spodobały Wam się reakcje - użyliście ich 79 razy. Zarejestrowało się na forum 138 kont, napisano ponad 250 postów, choć fakt, najwięcej było moich 🙂
   
  Chciałbym jednak wyróżnić forumowicza na drugim miejscu pod względem dodanej treści. Jest nim @piotrzet. Posty Piotra (domniemam po nicku, że tak ma na imię) to 17% wszystkich lutowych. Zarejestrował się w 2017 roku i pomimo trudnych czasów dla Xperii jest wciąż z nami. 
  Nie ogłaszalem tego wcześniej, ale przewidziałem dla takich użytkowników drobne upominki. Nie chciałem też nakręcać nikogo na rywalizację. W tym przypadku jest to kupon Google Play o wartości 50 zł. Piotra zapraszam na priv celem odebrania upominku, a innych zachęcam do aktywnego udziału w życiu forum. 
   
  Fajnie też widzieć nowych aktywnie odwiedzających , którzy znaleźli się w top i dołożyli swoją cegiełkę- @Bachor , @Xperiagosc
   

 11. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Xperia 1 Mark 3   
  Raczej starałem się wykonać fotografie "z ręki", co okazało się trudniejsze niż z wcześniej użytkowaną XZ Premium. Zaś wszelakie zabawy z parametryzowaniem zdjęć to nadal tylko zabawy. Ostatnio nie miałem więcej czasu na próby z nocnym niebem. Inna sprawa, że moim zamiłowaniem jest astronomia, więc sięgając po smartfon, będę łączył urządzenie z teleskopem w projekcji okularowej (ale nie tylko). Co prawda, astrofotografia smartfonem to obrzeża pełnoprawnego obrazowania nieba, ale warto próbować. Efekty są bardzo zachęcające, a niekiedy wręcz zaskakujące. 
 12. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Dziękuję. Mam nadzieję, że przycisk pozostanie. Po prostu, to wygodne.
 13. Upvote
  Pavel74 reacted to juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Dodałem na razie testowo taki przycisk. Jeszcze nie wiem czy zostanie. Funkcjonalnie jest ok, ale nie za bardzo mi pasuje do forum 🙂 
  Temat co do słuszności jego obecności u nas prowadzę tutaj:
   
 14. Upvote
  Pavel74 reacted to juggler in Czy przycisk przewijania do góry powinien zostać na forum?   
  Cześć.
   
  Z racji tego, że kolega @Pavel74 podrzucił pomysł wrzucenia na forum w prawym dolnym rogu przycisku, który pozwala na szybki powrót na górę strony, to dodałem taki przycisk. Na razie jest on testowo, zdecydujmy czy jest nam potrzebny. Według mnie dziwnie wygląda, ale każdy ma inny gust i swoje potrzeby.

  Przycisk obecnie pojawia się po przescrollowaniu około 800 px. Mogę pokazywać go wcześniej, mogę później, mogę pokazywać go na stałe bez animacji. Jeżeli zostanie, to jest do ustalenia. 
  Przycisk pojawia się również na wersji mobilnej strony, choć nie wiem czy tam jest potrzebny. Kolejna sprawa, to zwróćcie uwagę, że mobilna witryna xperiasite.pl po zalogowaniu się, na dole prezentuje belkę z opcjami. Obecnie zasłania ona ten przycisk. Mogę go spróbować wyciągnąć wyżej, ale czy taki przycisk nad tą belką będzie ok? Wydaje mi się, że będzie bardziej denerwował niż pomagał. Dajcie znać co Wy sądzicie i z początkiem marca podejmę decyzję.
   
 15. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Jakiego launchera używacie?   
  Nova Launcher daje sporo możliwości i nie upośledza pracy urządzenia, a przynajmniej tak jest u mnie.
 16. Upvote
  Pavel74 reacted to juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Dodałem Wam nowe emoty. Są na końcu listy 🙂 

  Dodałem taką funkcjonalność, że pierwszy załącznik graficzny z tematu staje się obrazkiem przy udostępnianiu na FB. Ładniej wygląda.
 17. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
 18. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Pokaż swój pulpit!   
  Całość jeszcze pozostaje w fazie zmian, wyborów i konceptualizacji. Wypróbowałem launcher Nova z ikonami Glass Pack (Nate Wren Design), plus eksperymenty z KWGT Kustom Widget Maker. Screenshot nie oddaje głębi lśniącej czerni, którą Sony tworzy jak nikt inny. 
 19. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?   
  Przeglądałem jeden z tematów korzystając z laptopa. Stwierdziłem, że brakuje tutaj buttona odsyłającego do góry/do początku strony. Ot, bardzo praktyczne udogodnienie przy lekturze tasiemców.
 20. Like
  Pavel74 got a reaction from juggler in Pokaż swój pulpit!   
  Trochę zapomniany temat, może warto wskrzesić. 

 21. Upvote
  Pavel74 reacted to Groygle in Pokaż swój pulpit!   
 22. Like
  Pavel74 got a reaction from juggler in Wybór ładowarki indukcyjnej   
  W sklepie Amazon można znaleźć bardzo atrakcyjne okazje i ogólnie jest dość duży wybór. Niestety, koszty wysyłki i pakowania mogą zniechęcić polskiego klienta. 
 23. Upvote
  Pavel74 got a reaction from juggler in Wybór ładowarki indukcyjnej   
  Też jestem zainteresowany rzetelną opinią w danym temacie.
 24. Upvote
  Pavel74 reacted to jbl30 in Cześć   
  Cześć, jbl30 z tej strony. Prywatnie używam Xperii 10 II. Trafiłem na forum z przegladsarki Google. Fajne forum 🙂 
 25. Upvote
  Pavel74 reacted to Xperiagosc in Halooo!!! :)   
  Hejka.

  Huawei P30 | Tapatalk


×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .