Jump to content

juggler

Administrator
 • Content Count

  5,887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  137

Everything posted by juggler

 1. No to coś z oprogramowaniem. Ja bym zrobił tak - rozładował, naładował (ale nie uruchamiał), potem długo trzymał przycisk uruchamiania, aby uaktywnił się tryb serwisowy. I tam jest opcja do resetu zegarka.
 2. Nic mi o tym nie wiadomo. Jest jakiś komunikat?
 3. Radek, dzięki serdeczne za podzielenie się tymi informacjami!
 4. Hej. Logo operatora może występować w oprogramowaniu - nie powinno mieć to znaczenia. Jeżeli możesz korzystać z usług telefonicznych, to nie powinno być żadnej blokady. Bardziej podejrzewam problem z dostępem do Internetu w tej sieci WiFi do której się podłączyłaś. Może to był problem chwilowy? Dalej występuje? Inni korzystający z tej sieci mają dostęp do Internetu w tej sieci?
 5. Wpisz: * # * # 7378423 # * # * Potem Service info> Configuration i sprawdź linijkę "Bootloader unlock allowed". Powinieneś mieć jedną z dwóch opcji: Bootloader unlock allowed: YES Bootloader unlock allowed: NO Którą?
 6. Hej, Czy instalowałeś przed wgraniem tego romu CM12.1 nightly?
 7. W takim przypadku niestety będzie trzeba grzebać w hardware. Może być problem z którymś z układów - może się przegrzewa, może nie podtrzymuje napięcia, trudno wyrokować bez zbadania płyty głównej.
 8. Prawda jest taka, że telefon sprzedaje się dobrze tam, gdzie ma szansę. U nas w Polsce sama marka Xperia jest skreślona przez wiele osób - ludzie odgrzebują sytuacje sprzed kilku lat - a to się grzało, a to jakość modeli typu XA słaba, tu zalany, a teraz to już w ogóle cena kosmos i na to się powołują - od kilku lat, choć już nie mieli styczności potem z tą marką. Fani kupią. Z drugiej strony tych mniejszych firm oferujących "lepiej" za mniej jest coraz więcej i wydaje mi się, że ludzie też mają powoli dosyć urządzeń za kilka tysięcy. Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
 9. System się wgrał przez PC Companion? Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
 10. Cena uzależniona jest od możliwości :) generalnie w Synology nie musisz iść - podałem Ci sprawdzoną firmę, chyba najpopularniejszą, ale tez droższą. Możesz poszukać używki lub spróbować coś tańszego u konkurencji. Jeśli to 500 zł masz na sam serwer bez dysków to powinieneś cos wyrwać - nawet taki budżetowy model ds120j by się znalazł. No ale coś za coś - najtańsze jednostki mają jeden slot na dysk (nie masz backupu), mają wolniejsze transfery. Ty jednak nie masz jakichś wymagań jak czytam, więc i taki mógłby się sprawdzić.
 11. Kurde podobno 5III prawie 4500 zł. Prawda to? Bo jak tak to trochę lipa. Xperia będzie exclusivem dla bogatych :d
 12. Hmmm. O których innych telefonach mowa? Pytam, bo nie kojarzę tej funkcji w Androidzie. Na iOS jest coś takiego jak autowysyłka w trybie Nie przeszkadzać (ale wtedy jest sygnał zajętości). Na Androidzie do głowy przychodzi mi jedynie Tasker i tworzenie profilu. Gotowe rozwiązania w postaci apek widzę, że przestały działać ze względu na ograniczenia dostępu podczas kolejnych wydań Androida.
 13. Router posłuży tu głównie za przydzielenie adresu IP. Jeśli jesteś zadowolony z przepustowości na wifi po nim teraz, to powinno być Ok. Jeśli chodzi o NAS, to rozejrzyj się po produktach Synology - są jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze. Model wybierz według potrzeb i budżetu. Są oczywiście inne firmy, które oferują podobne produkty, tańsze, ale nic o nich nie słyszałem, znajomi nie używają. Z tym Synology też się wypowiadam na zasadzie „nie mam, ale doradzam”. :) @Groygle zacznijmy od tego - ile $ mozesz/chcesz na to poświęcić 🙂
 14. Nie jest potrzebny dostęp do Internetu - dostęp do sieci jest potrzebny. Czyli jakimś medium trzeba te dane przesyłać w domu (lan, wlan). Dostęp do Internetu jest potrzebny, gdy chcesz ciągnąć dane z zewnątrz. Jak chcesz tylko serwer plików to w sumie możesz prawie dowolny pc postawić i to uruchomić nawet na windowsie, bo jest taka usługa przecież. Gotowy NAS da Ci jedynie więcej możliwości i zaoszczędzi czas przygotowania.
 15. Hej. Są różne rozwiązania. Najprostsze to moim zdaniem zakup jakiegoś NASa - za kilka stów będzie już do Twoich wymagań Ok (o ile dobrze je zrozumiałem). Włączasz to po kablu do sieci domowej i tyle, konfiguracja prosta. Dostęp do internetu nie jest wymagany, a wręcz jeśli chcesz ciągnąć stamtąd coś poza domem to będzie trzeba korzystać z zewnętrznej usługi (niektóre NASy mają to w standardzie) lub wykupić IP i skonfigurować firewalla. Minusem tego rozwiązania jest koszt (czym lepszy, wydajniejszy, tym drożej). Ale wygoda i kontrola nad danymi to rekompensuje. Sam nad tym myślałem swego czasu
 16. Nic tu nie wymyślimy. Mało tu obecnie osób związanych z hardwarem, a prawdopodobnie u Ciebie z tym jest problem. Możnaby teoretyczne zapuścić jakiegoś loggera i weryfikować przyczynę, ale jeśli nie jest programowa, to nie wiem czy gra jest warta świeczki.
 17. Skąd uszczelka? Płynna czy to jakaś gumka? Może wystarczy po prostu tak nie dociskać mocno po sklejeniu?
 18. Na to pytanie już można w sumie z góry odpowiedzieć - nie będzie opłacalny. Będzie wiele lepszych telefonów w tej cenie. Kupią Ci, co lubią Xperie 🙂 Czyli np. ja. Na rynku moim zdaniem jest taki przesyt, że wiele osób kupuje już coś z wiodących marek. Mało kto chce spróbować czegoś nowego, szczególnie jeśli jeśli cena do tego nie zachęca.
 19. Jak to jednak z tego typu grami jest, zależy na kogo się trafi, gra w to w dużej mierze młodsza część odbiorców. Czasem jak przydzielą osobę do drużyny, to człowieka krew zalewa 😄
 20. Ja bym wolał odzyskać pieniążki jeżeli jest to możliwe. To już starszy telefon, a mozna byloby dołożyć i kupić coś lepszego.
 21. To, że telefon nie upadł, nie oznacza, że nie uległ uszkodzeniu. Nic tu nie poradzimy. Serwis.
 22. Hej. Moja sugestia - sprobuj zmienić rodzaj pasma dla jednej z kart. Domyślnie pewnie obie jadą na LTE. Co się dzieje jak np. ustawisz jedną na wcdma?
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .