Jump to content

Pobieranie aplikacji z Google Play na komputer i ich instalacja


Recommended Posts

Nie da się ukryć że smartfony to urządzenia lubiące Internet. Niektórzy jednak z nas nie mają dostępu do sieci WIFI lub nie chcą korzystać z transferu operatora w obawie przed kosztami. Dlatego przygotowałem rozwiązanie problemu byście mogli zawsze cieszyć się z aktualnych wersji ulubionych programów.

 

Z pomocą przychodzi nam narzędzie Raccoon opublikowane przez jednego z użytkowników forum XDA Developers. Program pozwala na korzystanie ze swojego konta Google i logowanie się do Sklepu. Dzięki temu możemy wyszukać dowolną aplikacje i ją pobrać na swój komputer. Potem pozostanie nam ją tylko zainstalować na telefonie, o czym napisze w dalszej części wpisu.

 

Na początek zmartwię wszystkich tych, którzy liczą że narzędzie pozwoli im pobrać płatne programy. Jeżeli ich wcześniej nie kupiliście to musicie obejść się smakiem.

 

Raccoon w wersji 3.2 wymaga zainstalowanego środowiska java na swoim komputerze. Jeżeli nie posiadacie takowego należy przejść do strony java.com i je pobrać. Bez tego środowiska program nie będzie działał poprawnie. Po uruchomieniu Raccoona jego okno wygląda mniej więcej tak:

 

http://www.portal.xperiasite.pl/wp-content/uploads/2014/09/raccoon1.png

 

Jak widać narzędzie jest w języku angielskim, ale tym się proszę zbytnio nie przejmować. Program jest bardzo intuicyjny. Dla niewtajemniczonych napiszę jednak krótką instrukcje.

 

Instrukcja

 

Jak widać na screenie powyżej mamy do wypełnienia 3 pola. Pierwsze z nich to „Username”, gdzie powinien zostać wpisany nasz adres mailowy, zarejestrowany w domenie gmail.com. Drugie pole – „Password” to miejsce na hasło do konta o adresie wcześniej zapisanej poczty. Pole „Android ID” powinno zawierać unikalny numer naszego smartfona. Skąd ten unikalny numer mieć, ktoś pewnie zapyta. Można się do niego „dostać” na 2 sposoby.

 

Skąd wziąć Android ID?

 

    [*:g3h0cxty]Sposób I – najprostszy

Można wpisać w swoim telefonie taki oto kod: *#*#8255#*#* . Spowoduje on wyświetlenie informacji zatytułowanej Gtalk Service Monitor. Wśród wielu niepotrzebnych nam informacji możemy czasem tam znaleźć Android ID. Nie na każdym telefonie ta metoda jednak zadziała. Na nowszych modelach takiego wpisu po prostu nie ma.

 

http://www.portal.xperiasite.pl/wp-content/uploads/2014/09/gtalk-service-monitor.png

 

    [*:g3h0cxty]Sposób II -pewniejszy

Istnieje kilka aplikacji ułatwiających odczytanie numeru. Jedną z nich jest Id info for Android. Będzie trzeba ją na telefon niestety pobrać, zajmuje ona niewiele więc dużych kosztów nie poniesiecie.

 

http://www.portal.xperiasite.pl/wp-content/uploads/2014/09/unnamed.jpg

 

Kontynuujemy

 

Mając już wszystkie dane możemy się zalogować w programie za pomocą przycisku „Login”. Jeżeli podaliśmy poprawne dane to wkrótce przywita nas zakładka „Search”. Możemy tu wpisać dowolną frazę pozwalającą odnaleźć żądaną aplikację. Ja dla przykładu wpisałem „FIFA”. Teraz wystarczy tylko kliknąć w „Download” i gra zostanie pobrana na dysk naszego komputera.

 

http://www.portal.xperiasite.pl/wp-content/uploads/2014/09/raccoon2.png

 

Proste, prawda? Od tego momentu większość użytkowników już poradzi sobie z zainstalowaniem aplikacji na telefonie. Gdyby ktoś jednak miał z tym problem, to wystarczy skopiować to co pobraliśmy na telefon, a następnie za pomocą dowolnego eksplorera plików odnaleźć plik i po prostu go otworzyć.

 

Powodzenia :)

 

Hidden Content

.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Swego czasu na łamach portalu przedstawiłem 

Hidden Content

. Dziś przedstawię Wam metodę inną, łatwiejszą, pozwalającą w dosyć szybki sposób cieszyć się nawet tymi aplikacjami, które nie są kompatybilne z naszym urządzeniem.


 


O ile wcześniejszy poradnik sprowadzał się do pobrania programu komputerowego i uzupełnieniu w nim kilku danych to sposób omówiony poniżej tego nie wymaga. Na pewno przypadnie do gustu wielu użytkownikom, którzy dosyć niechętnie podchodzili do udostępnienia swojego Android ID w poprzednim poradniku. Podobnie jak w poprzednim tutorialu niemożliwym jest pobranie aplikacji płatnych. Byłoby to popieranie piractwa z naszej strony, a tego nie chcemy. 


 


Wszystkim borykającym się z problemem braku internetu na telefonie z pomocą przychodzi strona 

Hidden Content

. Witryna zdobyła już na swoim fanpage'u ponad 60000 "lajków". Pobranie za jej pomocą ulubionej BEZPŁATNEJ gry czy aplikacji ogranicza się do przekopiowania linku ze Sklepu Google Play i wygenerowaniu linku. Potem wystarczy tylko skorzystać z zielonego przycisku ;)

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

to chyba zależy też od aplikacji bo są dwa rodzaje, jedne pobierają obb od razu z GP i pisze że pobieranie dodatkowych plików czy coś w tym stylu a inne mają pobieranie z poziomu aplikacji/Gry na telefonie.  jak się mylę proszę mnie poprawić 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .