Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[ACRO S] Problemy

sony xperia acro

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Piekielniok

Piekielniok

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 6 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Jelly Bean (4.1.2)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 26 grudzień 2014 - 16:52

Witam. Od pewnego czasu posiadam telefon Sony Xperia acro S. Mam z nim kilka problemow. Pierwszym jest, że nie czyta karty SD. Próbowałem z innymi kartami, tak samo. Drugim jest gubienie zasięgu. Trwa to tylko chwilkę i tak bardzo nie przeszkadza, ale warto mieć wszystko sprawne. No i trzecim, moim zdaniem najważniejszym jest resetowanie telefonu. W niektórych aplikacjach telefon poprostu się zwiesza i powoli ekran wygasa, a potem się pokazuje logo SONY i włącza się normalnie. Na szczęście nie zdaża się to w każdej aplikacji. Od razu mówię, przeprowadziłem proces naprawy telefonu w PC Companion i telefon posiada oryginalny system oraz nie posiada dostępu root, ani nie ma odblokowanego bootloadera. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Piekielniok.

• 0

#2 OFFLINE parkourz

parkourz

You make me sick...

• Reputacja: 27
  • 920 postów
  • Android:Nougat (7.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 27 grudzień 2014 - 02:50

Jaka siec? Bo jesli Play to sie nie dziwie, ze gubi zasieg co do tego resetowania - duzo masz zainstalowanych aplikacji ogolnie?

Sent from USG Ishimura using Connection Module
  • 0

#3 OFFLINE Piekielniok

Piekielniok

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 14:07

No telefon dostałem niedawno, tak więc dużo aplikacji na razie nie zainstalowałem, mam 15 moich aplikacji. Tak mam sieć Play, ale na poprzednim telefonie mi takiego czegoś nie robił. I mam jeszcze jedno pytanie. Tą kartę SD to miałem w 3 Samsungach. Czy SONY ma inny system plików, czy coś w tym stylu? :) Pozdrawiam Piekielniok.

• 0

#4 OFFLINE parkourz

parkourz

You make me sick...

• Reputacja: 27
  • 920 postów
  • Android:Nougat (7.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 27 grudzień 2014 - 14:09

A formatowales ta karte przed wlozeniem do acro?

Sent from USG Ishimura using Connection Module
  • 0

#5 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4732 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 27 grudzień 2014 - 15:32

Co do zassięgu, różne telefony mają różne anteny. I tak, u mnie w pewnym miejscu w pokoju xperia neo v jeszcze łapie zasięg na 1 kreskę, a lg w tym samym miejscu już nie, więc tym że w innym telefonie jest ok to nie ma się co zbytnio sugerować.
System plików na karcie sd jest chyba taki sam, ale u każdego producenta inny układ folderów jest i dlatego zalecany jest format w urządzeniu, w którym karta będzie używana.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 28 grudzień 2014 - 09:16

• 0

#6 OFFLINE Piekielniok

Piekielniok

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:39

No karty przed włożeniem do acro S nie formatowałem. Spróbuje teraz sformatować. Dam znać co z tego wyniknie.

A z zasięgiem to nie jest tak, że w Samsungu mam zasięg 4 kreski, a w Sonym 2 kreski. Zasięg czasami jest full tak jak w Samsungu i nagle znika. Tam gdzie piszę operatora to pojawia się nagle Brak Usługi czy jakoś tak. Przeważnie dzieje się to na starcie systemu, że nie pokazuje się że włączyło kartę. Dopiero po restarcie wszystko chodzi jak powinno. Raz miałem tak, że w ustawieniach, gdy chciałem coś zmienić związanego z kartą to się dopiero uruchomiło. 

Ok karta sformatowana. I nic to nie dało. A z zasięgiem to już tak nie robi (przynajmniej teraz :D). Macie może jakieś informacje co z tym resetowaniem, bo brak tej karty SD przeżyję ( 12 GB powinno starczyć na razie, ewentualnie podłącze pendrive :) ), ale resetowanie już nie. Wczoraj zresetował mi się przy włączaniu Antywirusa CM Security.

Użytkownik Piekielniok edytował ten post 27 grudzień 2014 - 21:45

• 0

#7 OFFLINE Piekielniok

Piekielniok

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 15:58

Jakieś sugestie co do tego resetowania??

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 30 grudzień 2014 - 16:48

Jakis blad w sofcie. Apka powoduje problemy. Zbyt wiele apek wlaczonych na raz i w momencie, gdy brak pamieci RAM, a telefon nie ma co ubijac restartuje sie

CO zrobic? To w kolejnosci: wgrac soft na nowo, ten sam albo starszy; usunac apke, jak nie wiesz ktora to wszystkie, czyli przywrocic ustawienia fbryczne najlatwiej; jak wczesniej

A antywirusa nie potrzebujesz. Jedyne co one sprawdzaja to pliki w pamieci (glownie pod katem Windowsowych wirusow) oraz aplikacje wgrywane przez pliki apk

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, xperia, acro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.