Jump to content

Czy każda folia jest taka sama?

Recommended Posts

Nie, dla przykładu 3mk matowa i 3mk solid. Solid się trochę tlusci i kleji od strony stykniecia telefonu z folią, a matte juz nie ma ani kleju ani się nie tlusci.

Edited by enesas

5ebcbfd06d7ed.jpg

Nokia 6510 -> SE K770i -> Alcatel OT-908 -> SE Xperia Neo V -> Samsung Galaxy Grand Neo -> Sony Xperia SP ->

Samsung Galaxy S3 LTE -> Xiaomi Redmi 3 -> Samsung Galaxy A5 2016 + Xperia M -> iPhone 5s 32GB -> Samsung Galaxy S7 Edge

Wlaśnie nie. Tak jak wyżej ale jeszcze te komisowe folie także się trochę różnią. Zależy na jaką się trafi. Miałem jedną, to się tłuściła i rysowała a teraz trafiłem na trochę lepszą.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

W zasadzie to folie poliwęglanowe już wychodzą z mody. Kupiłem jeszcze mając Z1 taką folie i po 7 rysy były wszędzie i bardzo głębokie. Najlepiej teraz kupić "szklaną" , są po prostu nie do zdarcia :)

http://oi40.tinypic.com/fnxyyc.jpg

No jemu pewnie o szkło hartowane czy jakoś tak chodziło. Ja tego nie widziałem, ale ponoć można to gdzieś kupić.

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D

Edited by Xperiagosc

Mój się dwa razy pocałował z płytkami (miał tylko folie 3mk matte, bez żadnych etui itp) z nawet dużej wysokości bo ze stołu i nic mu się nie stało.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Edited by enesas

5ebcbfd06d7ed.jpg

Nokia 6510 -> SE K770i -> Alcatel OT-908 -> SE Xperia Neo V -> Samsung Galaxy Grand Neo -> Sony Xperia SP ->

Samsung Galaxy S3 LTE -> Xiaomi Redmi 3 -> Samsung Galaxy A5 2016 + Xperia M -> iPhone 5s 32GB -> Samsung Galaxy S7 Edge

Mi się naklejało nawet lepiej. Na Z2 mam folie za 80zł i już jest pełen wypas :) Nawet wydaje mi się, że kolory są nieco lepsze niż były ;) Na M nie ma bo nie ma takiej samej powierzni (szkła) tylko odrazu dotyk i ekran i nie ma sensu ;) Mam nadzieje, że zrozumiesz o co chodzi :)

Wlaśnie kolory są lepsze przez szkło. Ja się nad tym zastanawiam, bo to będzie coś swietnego. Zwykłe folie strasznie się palcują a szkło na ekranie o dziwo dużo mniej (miałem zetke z takim szkłem w rękach, by zobaczyć) :P

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Powinno normalnie dzialac. Troche brak nazwy mi nie pasuje i mozliwe, ze to nie bedzie az tak super szklo jak na obrazkach, ale pewnie bedzie mniej sie rysowac niz co lepsze folie znanych marek. Jesli jest szklo matowe to polecam, bo z matowa folia obraz na ultrze jest o wiele lepszy (zwlaszcza po zmianie balansu kolorow)

A folii lepiej nie sciagac jak nie trzeba, bo pozniej u sony problemy moga byc (ktos ostatnio o tym pisal).

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

Kolor: czarny

FW: 1.0.7.44
   Pasek: czarny, metal

No czytałem, że mogą być problemy z gwarancją jak się ściągnie folię, a aby jej nie zniszczyć muszę ją czymś zabezpieczyć. Chyba będę musiał wypróbować szkło, ale poszukam jakiegoś firmowego.

Dzięki. 

Jak dobrze nakleisz to nie będzie pęcherzyków ale szkło nakleić chcesz na folię? Na odwrót zrób jeśli już, bo tak to będzie lipa.

A czemu nie? W Z1też jest folia i jeśli nie jest zniszczona (w drastycznym stopniu, czyli dziury w niej) to będzie wszytko jak powinno :)

Kupiłem folię/szkło 3mk Flexible Glass i nakleiłem na na oryginalną folię, którą wcześniej wyczyściłem płynem do szyb.

Folia przylega idealnie, i tak jak na filmach po nałożeniu i przyciśnięciu na środku sama wypycha powietrze. Ogólnie że jest widać tylko w miejscu wycięć. W dotyku jak szkło, jestem bardzo zadowolony.

Hidden Content

Na tyle teraz mam szkło takie fajne i miłe w dotyku a się nie wyślizguje. Palcy nie zbiera raczej. Z przodu zostało tak jak jest, czyli bezpośrednio na ekranie mam szkło hartowane. Ja i tak gwarancji nie miałem a miałem specjalnie zrobione rysy kluczem, bo to było widać na tej folii. Widziałem jakieś super twarde szkła "teoretycznie", gdzie były one barwione. Widać było kolorowe szkło na zgaszonym ekranie a na wybudowanym kolory były prawie przesycone.

Dodano: 04 marzec 2015 - 20:42

Tylko nie wiem co do ceny, nazwy i dostępności... Wiem, że coś takiego jest na pewno ale zapewne drogie.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

• 3 weeks later...

Ja nie wiedziałem że są rodzaje foli :-P Ja własną kupowałem w galerii za 30 zł i jak dla mnie folie sie nieróżnią

Tymczasowy Avatar zaginą  bez śladu...

Tak, w zasadzie można ale trochę w tym jest fake. Na.nagraniu nie widać wszystkiego a gość ma tak naprawdę jakieś mocniejsze niż moje. Co prawda nic się nie stało u mnie ale nie powtórzę tego drugi raz.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .