Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[T3] problem z WiFi

xperia problem wifi

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Shaniak

Shaniak

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 23 postów
  • Telefon:Xperia E3
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Operator:Orange

Napisano 03 kwiecień 2015 - 14:21

WItam. Mam kolejny problem z nowo zakupionym telefonem w salonie Orange. Mianowicie mam u siebie w domu router wifi z którego korzystam do połączeń internetowych. Kiedy próbuje sie połączyć telefonem z routerem wpisuje hasło, czekam i nic sie nie dzieje cały czas pojawia sie napis (zapisana,zabezpieczona za pomocą protokołu WPA) i zaraz zmienia się na (Trwa uwierzytelnianie) i czasami (rozłączona) i tak skacze a internetu brak. Konfigurowałem internet i mms na stronie orange ale nic to nie dało. Proszę o pomoc. Dodam że dzisaij po południu wymieniłałem karte sim na nową bo stara była za duża.

Użytkownik Shaniak edytował ten post 03 kwiecień 2015 - 14:26

• 0

#2 OFFLINE realowiec98

realowiec98

Madridista

• Reputacja: 160
  • 1901 postów
  • Telefon:Xperia X Performance
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock modified
  • Operator:Play

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:00

A w zaawansowanych ustawieniach wi-fi sprawdzałeś? Byćmoże jest zaznaczona opcja "unikaj słabych połączeń" lub coś innego z tych opcji.

XPERIA SP ™ | TapaTalk
  • 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:02

Karta SIM nie ma nic do tego i konfiguracja. Zmień hasło routera może i spróbuj wtedy ze zmienionym a jak nie to zapomnij sieć i restart telefonu. Jeśli się nie uda to ustawienia fabryczne i ewentualnie wgrać soft na nowo.
  • 0

#4 OFFLINE Shaniak

Shaniak

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 23 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:20

A w zaawansowanych ustawieniach wi-fi sprawdzałeś? Byćmoże jest zaznaczona opcja "unikaj słabych połączeń" lub coś innego z tych opcji.

XPERIA SP ™ | TapaTalk

Sprawdzałem nie mam nic takiego włączonego a po za tym sygnał jest "doskonały".

Karta SIM nie ma nic do tego i konfiguracja. Zmień hasło routera może i spróbuj wtedy ze zmienionym a jak nie to zapomnij sieć i restart telefonu. Jeśli się nie uda to ustawienia fabryczne i ewentualnie wgrać soft na nowo.

Nie mogę zmienić hasła w routerze bo jest on na umowę i hasłem jest pesel ojca. To restartować nowo kupiony telefon albo wgrywać softa jak kupilem go 2 dni temu?

• 0

#5 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:36

Dziwne to trochę no ale hasła można zmienić przecież do WiFi tego routera. Nie wiem co z tym softem ale może coś to da.
  • 0

#6 OFFLINE Shaniak

Shaniak

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 23 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:50

Proszę o usunięcie Tematu ponieważ "usterką" było źle przepisane hasło spod routera , gość pisał długopisem i niektóre cyfry były niewyraźne dopiero jak wziąłem dowód ojca żeby sprawdzić czy na pewno dobrze przepisuje jego pesel okazało się że własnie źle przepisywałem bo cyfry były niewyraźne ;p Przepraszam za zaśmiecanie forum ale naprawdę myślałem, ze jest to wina telefonu ;D Można usunąć temat niech nie zaśmieca ;D Przepraszam ;p

• 0

#7 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4732 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:55

Ja bym sprawdził, czy na routerze są adresy mac włączone, bo z tym niektóre telefony mają problem. Drxga rzecz, czy nie ma ograniczenia w ilości zapisanych urządzeń, bo niektóre routery tak mają.
Jeszcze jest moźliwość, że w momencie dodawania nowego urządzenia, trza jakiś guzik na routerze wcisnąć.

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D
  • 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:19

NIe kazde urzadzenie ma WPS (choc t3 ma), a gdyby autor mial filtrowanie (w sumie polecam jak ktos wie jak) to by mu nowego fona nie podlaczylo

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, problem, wifi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.