Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

tel nie wstaje po błędzie - restart w kółko - potrzebny dostęp do danych

wstaje błędzie restart kółko potrzebny dostęp danych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE andrew_77

andrew_77

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia U
  • Android:Ice Cream Sandwich (4.0-4.0.4)
  • Operator:Orange

Napisano 19 maj 2015 - 20:58

Witam

Dokładnie takiego wątku nie było więc odważę się zapytać.

Tel robił (długo odkładane na potem) aktualizacje moich użytecznych aplikacji (kilkanaście - tylko najbardziej potrzebne).

Na 99% procent skończyła mu się pamięc - olałem to bo została tylko jedna apka niezaktualizowana.

Podczas nastawiania budzika - "niestety aplikacja zegar została zatrzymana" - tak ze 3 razy

i gdy pomyślałem tylko o resecie - tel zresetował się sam, po czym już nie wstał- 

- restartuje się w kółko zaraz na samym początku uruchamiania.

Generalnie chodzi o dostęp do danych - głównie książka telefoniczna (numery dodane w ciągu ostatnich 2 tyg)

Jakby się dało notatki i fotki - to już wogóle wypas.

Mógłbym użyć PC Companion - "napraw" ale w ten sposób z tego co czytam chyba pozbędę się bezpowrotnie danych ? tak ?

Chociaż wydaje mi się że niedługo po zakupie robiłem tym prg aktualizację systemu i dane zostały (?)

inne opcje - mile widziane

tel jakby co z orange - nic w nim nie modyfikowałem - służył do dzwonienia i do kilku/kilkunastu

użytecznych aplikacji.

Bardzo proszę o porady !!! z góry serdeczne dzięki.

• 0

#2 ONLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 186
  • 4722 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 19 maj 2015 - 21:12

Uhuhu, ciężko będzie, choć jest pewien pomysł. Twój fon wpadł w bootlop, czyli taki ciągły restsrt w koło Maćku.
Możesz flashtoolem wgrać ftf z wersją androida jaką miałeś, bez usuwania danych, ale istnieje ryzyko, że po tym błędy się będą sypać. No ale można spróbować. Jakby udało się skopiować dane, to potem można zawsze soft na czysto wgrać.

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 19 maj 2015 - 21:13

• 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1212
  • 10237 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Oxygen OS Android 10
  • Kernel:Stock

Napisano 20 maj 2015 - 07:00

Czyli wgranie partycji "system" z pliku ftf. Kiedyś tak zrobiłem jak mi się coś posypało na Xperii L i działało wszystko co powinno.
  • 0

#4 OFFLINE andrew_77

andrew_77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 21 maj 2015 - 21:29

Witam ponownie; zrobiłem jak piszecie - znalazłem FTF dla orange - w wersji jaką mi się wydawało że miałem

(ściągnałem 2 pliki z 2 różnych źródeł żeby miec pewność że nie żaden fake czy coś :) )
wgrałem i ... zaskoczył za 3 razem a danych nie ma - nic - tel zachowuje sie jak nówka (jest nawet orange backup :)
Odpaliłem "Wondershare Dr.Fone for Android" - po ok godzinie wypisał że znalazł filmy, zdjecia, co tylko

w tym KONTAKTY - ale nie pozwala odzyskac (trzeba kupic :) )
ALE - po liczbie niby odzyskanych kontaktow stwierdzam że dotyczy to jakiejs kopii karty SIM bo dokladnie tyle

jest na karcie, a kontaktów mialem zdeczka więcej, w tym takie dodawane w ciagu ostatnich 2 tygodni

i na nich najbardziej mi zalezy !!!

Przywracanie z kopii google daje dziwne efekty- książka jest pusta ale jak już ktoś dryndnie albo ja dryndne

to na liscie jest prawidłowo (jeśli był to znany mi numer.... Skąd on bierze te numery - nie wiem

Jeśli znacie coś co przeszuka mi tel w poszukiwaniu kontaktów i bedzie kosztowało mniej niz 40$ to jestem zainteresowany.

Niby robiłem kopię tel jakies 2mc temu ale naj-naj-najważniejsze jest to dodane ostatnio; notatki tez by się przydały!!!

Jeśli to nie wina sprzętu i ma to jeszcze działać proszę tylko o podpowiedz jaki obraz poleciacie

wgrać docelowo. Android ma byc koniecznie powyzej 4.0.0.0, chętnie wbudowane nagrywanie rozmów i 

w zasadzie nic poza tym zeby chodził płynniej niż to od orange ;)

Pozdrawiam

i jeszcze raz dzieki - mam nadzieję że opis mojej przygody się komuś przyda

• 0

#5 ONLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• 4722 postów

Napisano 22 maj 2015 - 09:56

Jest pewien pomysł, nie poleca się tego na forum, ale raz można wyjątek zrobić chyba...
Otóż, jak masz tę apkę do backupa, to można ściągnąć scrackowaną z neta, zrobić co trza, zobaczyć czy to coś tam dało, a potem wywalić.
Teoretycznie, jak wgrałeś softa bez wipe userdata, czy jak to tam się zwie, powinny te kontakty być w pamięci telefonu.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 22 maj 2015 - 09:57

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2089
  • 20935 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 22 maj 2015 - 12:28

Kontakty to najpewniej masz, ale po porstu gdzies w apce od nich masz odznaczone wyswietlanie kontaktow z konta google, czy tam "tylko lokalne". Wejdz w ustawienia dialera i poszukaj tego

• 0

#7 OFFLINE andrew_77

andrew_77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 26 maj 2015 - 22:58

pojechałem wg poradnika z tej stronki:

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Ogromny szacun dla autora !!

punktów jest 17; punkt drugi się rozwija i jest tam 31 podpunktów - jestem na 24-tym czyli po skopiowaniu obrazów WSZYSTKICH partycji na dysk :)

(Poprawka i aktualizacja opisu na stronce powstała dzięki mnie - nie wszystko działało poprawnie, ja nie umiałem poprawić a jedynie stwierdzić ze cos tu nie gra :) )

Poradnik jest super - mimo ze operacja zdeczka trudna - polecam - mam nadzieje ze komus sie przyda

Jestem przeszczęśliwy mimo że jeszcze nic nie odzyskałem i właśnie ide spać - mam obrazy partycji ktore moge "obrabiac" do woli.

Z innego źródła dostałem jeszcze jedną porade/podpowiedz ze WARTO było (niestety juz za pozno) zrobic "napraw" w pccompanion - mimo ostrzeżenia - podobno danych nie kasuje !!!

Serdeczne dzieki za porady i wsparcie - jak odzyskam to napisze; 

• 0

#8 ONLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• 4722 postów

Napisano 27 maj 2015 - 20:17

O żesz kurde, skomplikowane to jak diabli... Już wolę w superbackup ustawić regularną kopię kontaktów na karcie sd, albo samemu po każdym nowym kontakcie kopię sobie robić, bo z tym to strasznie dużo zachodu...

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wstaje, błędzie, restart, kółko, potrzebny, dostęp, danych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.