Jump to content

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem m4 aqua ale że to jeszcze ciepły model jest chciałbym się dowiedzieć jakieś wady i zalety bo nigdzie konkretnego testu jeszcze nie ma. No i mój dylemat czy brać flagowy model tzn xperie z1 albo z2 czy m4 aqua

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Ile ludzi, tyle opinii. Dziwi mnie tylko ta rozbieżność, jedni piszą, że 3 gb dla użytkownika, inni że 2, a jeszcze inni do 1,2 nawet schodzą...

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D

Recenzja M4 Aqua powinna sie pojawic na portalu XperiaSite.pl po koniec czerwca.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Ile ludzi, tyle opinii. Dziwi mnie tylko ta rozbieżność, jedni piszą, że 3 gb dla użytkownika, inni że 2, a jeszcze inni do 1,2 nawet schodzą...

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D

ja na mgsm to nawet nie czytam opinii bo tam wypisują głupoty że nie wiem, i bym nie polecał tam czytać cokolwiek o telefonach, tylko te specyfikacje.

a co do pamięci to zapewe podają to ile im zostało, a tu jak wiadomo zależy od ilości zainstalowanych aplikacji, bo większość nie zwraca uwagi na początku ile jest

Xperia™ by tapatalk

recenzje wideo oraz jakieś portale tematyczne (nie mam wybranego, tylko po prostu co google znajdzie) ale takie co są znane. ale czytać to mało czytam bo zwykle jest to napisane po krótce i więcej się dowiem z recenzji na yt. a na mgsm to nie czytam bo tam albo piszą że dobry, super, świetny itd albo do d@py, słaby, jakiś tam bym lepszy i zero konkretów na którąś ze stron, a aby przeglądać aby spotkać jakakolwiek sensowną wypowiedź to szkoda czasu

Xperia™ by tapatalk

Edited by rt1

mobzilla według mnie teraz ma bardzo naciągane recenzje, od czazu gdy bardziej współpracuje z play'em, i recenzje nie są takie jak jest naprawdę tylko tak jak mają telefony w play'u "schodzić"

Xperia™ by tapatalk

@up

Nie zgodze sie z toba. Wg mnie mowi cala prawde.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

5ebcbfd06d7ed.jpg

Nokia 6510 -> SE K770i -> Alcatel OT-908 -> SE Xperia Neo V -> Samsung Galaxy Grand Neo -> Sony Xperia SP ->

Samsung Galaxy S3 LTE -> Xiaomi Redmi 3 -> Samsung Galaxy A5 2016 + Xperia M -> iPhone 5s 32GB -> Samsung Galaxy S7 Edge

Cześć, jakoś tydzień-dwa mam już eM czwórkę.
Co mogę o niej powiedzieć? 
Miejsca w zależności od wersji jest. Na mojej 8GB wersji mam do dyspozycji około 3,5GB
Telefon dobrze się sprawdza w robieniu zdjęć w świetle dziennym, przy zdjęciach z lampą błyskową lub w słabym oświetleniu jest już gorzej.
Podoba mi się imitacja tylnej szybki oraz aluminiowej obudowy.
Procesor wyrabia nawet na najbardziej wymagających grach, jednak przy dużym jego obciążeniu, lub przy korzystaniu z LTE można zrobić małego grilla ;-)

Pomogłem? Kliknij http://imageshack.com/a/img17/3166/5ob.gif

miejmy nadzieję że zawita w polsce wersja 16gb bo inaczej to słabo to widzę

To zależy. Ja w LG mam do dyspozycji 1,78 GB, i jakoś przez prawie 2 lata nie miałem kłopotu z brakiem pamięci. Mam zainstalowane jakieś 40 apek, i jest ok.

Wysłano przy użyciu LG L7II (P710) Tapatalkiem 4

u mnie m4 aqua ma ten minus który jest większy niż wszystkie plusy, bo dla mnie 8gb z czego mało zostaje to za mało a ja mam aktualnie pewnie coś około 90parę i nie mam roota bo tak to by było więcej o moduły/mody a że z2 ma 16gb to parę gb zająłem sb grami w które jakoś nie gram (bo ogólnie jakoś nie lubię grać, po prostu nie jestem z tych ludzi co mogą nonstop grać) i chyba większość to usunę tylko pierw rozwiąże swój problem z forum i zrobię wątki

Xperia™ by tapatalk

• 2 months later...

Telefon posiadam od miesiąca, wiec coś tu mogę napisać. Posiadałem już parę androidków- htc sensation (4 gb) samsung galaxy s3 (8gb i 16 gb) no i jak w Plusie dowiedziałem się, że jest u nich tylko aqua 8 gb to uznałem, że jakoś to przeżyję. Gdy zobaczyłem w telefonie ile pamięci Sony, no niestety z pomocą bardzo użytecznych apek od Plusa (ironiczny śmieszek)  przyznai użytkownikowi to o mały włos nie dostałem zawału w młodym wieku. Jak można stworzyć telefon z takimi wygodnymi parametrami i wpierdzielić taką śmieszną pamięć? Najwidoczniej można. Dosyć mojego wyżalania. Jeżeli ktoś chce szybki telefon to niech lepiej troche więcej zaoszczędzi, bo żadna wymagająca gra, aplikacja w tym telefonie się nie zmieści. Już po paru dniach trzeba systematycznie czyścić cache, bo wywala informację, że zajęte jest 85%.

Sony od jakiegoś czasu uznało, że system wymaga dużo miejsca. Już Ultra (przypominam na starcie Android 4.2) posiada partycję .system o powierzchni 2,2 GB (!!!), gdzie czysty system (5.0) zajmuje chyba 500 MB. A reszty użytkownik nie wykorzysta przecież bez Roota. Wg mnie to zmarnowane miejsce, a boję się sprawdzić, czy można edytować partycje, jak np w Galaxy Advance, czy Galaxy Ace i kilku starszych Xperiach.

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

Kolor: czarny

FW: 1.0.7.44
   Pasek: czarny, metal

• 2 weeks later...

M4 miałam tydzień... Tak, MIAŁAM. Przez te kilka dni telefon zaskoczył mnie mega pozytywnie - latał jak ta lala, głośniki grają mega głośno, nie nagrzewał się i co mnie bardzo ucieszyło - bateria przy optymalnym działaniu (piszę mnóstwo smsów + poczta + fb) trzyma ok. 3dni. Niestety, wczoraj pojawiły się problemy z wibracją. Miałam identyczną sytuację jaka opisana była tu na forum (temat już zamknięty) no i dzięki temu szybko poleciałam do salonu reklamować. W ciągu 2 tygodni mają naprawić. O dziwo, telefon też z sieci Orange..  :(

Mam dziwne wrażenie, że przekazują telefony z rąk do rąk jako ''nowe''. Mój niby był w pudełku jako nówka sztuka, ale zaintrygowała mnie folia na ekranie - była bardzo niechlujnie naklejona, cała w bąbelkach i aż prosiło się nakleić nową. No cóż, zobaczymy co wymyślą z tymi wibracjami ... 

Ja telefon otrzymałem nowy w zaklejonym pudełku - dwa miesiące temu. Od tego czasu był już 3 razy w naprawie na to samo, wrócił oczywiście nienaprawiony. Opisałem to w innym temacie. Chociaż wątpię żeby to była wina systemu, to na razie czekam na Androida 6.0 - dopiero wtedy skuszę się na napisanie opinii bo z wersją 5.0 ... nie, dziękuję ale nie. Mogę jedynie dać plusa za wygląd, telefon jest faktycznie ładny.

Temat z wibracjami podejrzewam, że mój.

Został zamknięty ponieważ sprawa została rozwiązana. Podejrzewam że u Ciebie będzie podobnie - czyli wymiana telefonu na nowy.

Mój nowy śmiga bardzo fajnie, nagrzewa się jedynie przy graniu a bateria spokojnie przy dość intensywnym użytkowaniu trzyma 2 dni bez Staminy. Jedyne co mnie denerwuje/niepokoi to to, że mam wrażenie że czasami sam się ścisza do nieco mniej jak połowa głośności... Nie wiem czy jest szansa aby mi się coś przypadkiem ponaciskało... Będę obserwował i jak coś to poleci znowu na serwis...

Dodatkowo podczas grania (w tym przypadku gra Subway Surfers) klatkuje... Tzn nie ciągle tylko interwałami... Chwilę chodzi gierka super płynnie żeby przez kolejną chwilę dość zauważalnie klatkować... Nie wiem na ile to wina samej apki a na ile telefonu... Testowałem w Antutu i wykręcił koło 30 tys. punktów (pierwszy miał 32 tys.) więc chyba tu z wydajnością powinno być OK a jednak coś jest nie tak. To też będę obserwował, poinstaluję jakieś inne gry i zobacze czy podobnie się zachowują.

A żeby już nie było całkowicie offtopa to z opinii powiem, że zawiodłem się na zestawie słuchawkowym... Słuchawki nie dość że nie wyglądają jakoś powalająco to grają powiedziałbym mizernie... Podłączyłem zestaw od Lumii 820 i różnica jest spora...

Co do gier, to może być wina optymalizacji samej gry, nie chce mi się wierzyć, że procek w takim telefonie nie wyrabia.

A co do.problemów z wibrą, to może jakaś wadliwa seria? Nie raz tak jest, jak nowy telefon wejdzie na rynek, to pierwsze egzemplarze mogą być niedopracowane.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Edited by Xperiagosc
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .