Jump to content

Recommended Posts

Im się wyobraża jakby nadal mieli tę pozycję co ćwierć wieku temu, powinni zauważyć że w międzyczasie wyrosło wiele (chyba) lepszych firm nie tylko w Korei, ale przede wszystkim w Chinach!

Powinni WALCZYĆ o klienta, a to zwykle CHAMSTWO serwisów gwarancyjnych zasługuje tylko na nasz słuszny i bezlitosny odzew na portalach społecznościowych i gdzie tylko się da!

Moja m4 wróciła z serwisu. Cichy głośnik i zaczep od sd. Nie mogli naprawić i pomyślałem ze zgrozą, jak wymienią to będzie lipa. Wymienili i wszystko działa jak należy, nawet bootloader możliwy do odblokowania. Chwalę, druga m4 i sprawna.

Witam, kupiłem telefon Sony Xperia M4 Aqua (E2303).
Po kilku miesiącach zorientowałem się że przestał działać mikrofon w trybie głośnomówiącym (skype, whatsapp itp). Normalnie podczar rozmowy było wszystko ok. Mowie może błąd systemu android.

Zrobiłem upgrade systemu do Android 6 (Marshmallow). Problem pozostał.

Po kilku tygodniach pojawił się nowy problem, żółta plama na wyświetlaczu.

Generalnie nie przeszkadzała do momentu gdy telefon przy odblokowanym ekranie potrafił sam dzwonić do ostatnio wybieranych numerów. Przestał działać poprawnie dotyk.
Postanowiłem oddać telefon do głównego Salonu ORANGE w Łodzi.
Telefon został wysłany do jedynego serwisu gwarancyjnego SONY czyli do w-support.pl
Otrzymałem informację że telefon nie będzie naprawiony w ramach gwarancji bo wyświetlacz był uderzony, a to kompletna bzdura.
Ekran nie nosi śladów uderzenia. Problem żółtych plam jest dobrze znany i inne firmy bez problemu wymieniaja na nowe urządzenia.
Natomiast firma SONY wmawia że to wina użytkownika i telefon nie będzie naprawiany w ramach gwarancji.
Odradzam wszystkim kupowanie telefonów marki SONY.

Firma Sony, czy w-support? Kontaktowałeś się z Sony poprzez maila, FB lub Twittera?

I jak inne firmy? Z mojego doświadczenia tylko Samsung tak robi, ale tam jest AMOLED, a te się wypalają, więc łatwiej jest wskazać winę producenta, niż w IPSach, gdzie wypalanie nie jest samoczynne.

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

FW: 1.0.7.44

• 2 weeks later...

Witam, kupiłem telefon Sony Xperia M4 Aqua (E2303).

Po kilku miesiącach zorientowałem się że przestał działać mikrofon w trybie głośnomówiącym (skype, whatsapp itp). Normalnie podczar rozmowy było wszystko ok. Mowie może błąd systemu android.

Zrobiłem upgrade systemu do Android 6 (Marshmallow). Problem pozostał.

Po kilku tygodniach pojawił się nowy problem, żółta plama na wyświetlaczu.

Generalnie nie przeszkadzała do momentu gdy telefon przy odblokowanym ekranie potrafił sam dzwonić do ostatnio wybieranych numerów. Przestał działać poprawnie dotyk.

Postanowiłem oddać telefon do głównego Salonu ORANGE w Łodzi.

Telefon został wysłany do jedynego serwisu gwarancyjnego SONY czyli do w-support.pl

Otrzymałem informację że telefon nie będzie naprawiony w ramach gwarancji bo wyświetlacz był uderzony, a to kompletna bzdura.

Ekran nie nosi śladów uderzenia. Problem żółtych plam jest dobrze znany i inne firmy bez problemu wymieniaja na nowe urządzenia.

Natomiast firma SONY wmawia że to wina użytkownika i telefon nie będzie naprawiany w ramach gwarancji.

Odradzam wszystkim kupowanie telefonów marki SONY.

Miałem DOKŁADNIE te same problemy, tylko rozłożone na 3 wizyty w serwisie: problem mikrofonu - naprawili, popsuli gniazdo usb, naprawili gniazdo, popsuli wyświetlacz (żółta plama), no i wyświetlacza już nie naprawili, bo wciskali, że moja wina...

Ja odradzam SONY, ale z powodu ich serwisu w Polsce... Wierzę, że w innych krajach (rozwiniętych) dostałbym nowy (albo naprawiony) telefon z przeprosinami i jakimś prezentem... :)

Może. Choć wydaje mi się, że na takie traktowanie to tylko w USA i Japonii można liczyć. USA, bo tam sądownictwo inaczej działa i człowiek (w grupie) łątwiej może wygrać z nie ważne jak wielką firmą, a Japonii, bo to ich kraj.

Na zachodzie Europy nie jest lepiej niż u nas - prawnie, bo serwisy są inne, acz też nie Sony, a coś innego.

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Na zachodzie Europy nie jest lepiej niż u nas - prawnie, bo serwisy są inne, acz też nie Sony, a coś innego.

Nie wiem jak tam jest z serwisami telefonów. Wiem natomiast, że autoryzowane serwisy samochodowe u nas i np. w Niemczech to przepaść (chodzi o podejście do klienta). Przykład: w moim samochodzie od nowości skrzypią amortyzatory. I nie tylko w moim. Ludzie jeździli do serwisów, serwisy najczęściej odpowiadały, że ten typ tak ma i że mogą wymienić amory na koszt klienta... Aż ktoś, kto mieszkał na zachodzie polski pojechał do serwisu w Niemczech (gwarancja europejska) na przegląd, gdzie panowie zauważyli że amortyzatory skrzypią i zaproponowali bezpłatną wymianę w ramach gwarancji. Sami zaproponowali... Aha, samochód japoński, nie niemiecki...

Myślę, że wszystko opiera się o koszta. Taki M4 Aqua to koszt ok 250EUR, czyli dla takiego Niemca w przeliczeniu jakieś 250-300 zł na nasze... I tak niestety jest ze wszystkim, serwis nie chce naprawić za darmo, bo Sony Polska mu nie odda pieniędzy, a to dlatego, bo jakiś manager bierze pod uwagę wyłącznie wyniki finansowe, a nie zdowolenie klienta, bo go rozliczają tylko z finansów itd, itp...  :(

Ja nie twierdzę że wszystkie Sony się psuje. Wiem tylko że m4a jest wadliwa i to potwierdza to forum jak i opinie serwisantów. Sony jako tak duża firma powinna zadbać o renomę i taki model wymienić na inny lub serwisowac bez wymowek. Dla mnie tu jest największy problem i dlatego rezygnuje z tej firmy. Mają problem z tym modelem więc niech wezmą za niego odpowiedzialność.

To tak nie działa. Nawet jeżeli faktycznie byłby jakiś problem, to więcej szkody wyrządziloby marce przyznanie się do tego, niż milczenie. Dopiero gdy wtopa jest na większa skale, wtedy nie ma wyjścia.

Dodano: 03 marzec 2017 - 22:43

Im się wyobraża jakby nadal mieli tę pozycję co ćwierć wieku temu, powinni zauważyć że w międzyczasie wyrosło wiele (chyba) lepszych firm nie tylko w Korei, ale przede wszystkim w Chinach!

Powinni WALCZYĆ o klienta, a to zwykle CHAMSTWO serwisów gwarancyjnych zasługuje tylko na nasz słuszny i bezlitosny odzew na portalach społecznościowych i gdzie tylko się da!

Póki urządzenia się sprzedają i jest zysk - jest dobrze.

Co do serwisów, to bardzo często są one firmami zewnętrznymi, które mają uprawnienia, szkolenia i możliwości techniczne napraw. One zapewne maja podpisane umowy na autoryzowana naprawę. A w serwisach jak wszędzie, są różni ludzie.

Dodano: 03 marzec 2017 - 22:44

Ostatnio (nie wiem czy w każdym przypadku) wymieniają niesprawne M4A na XA w W-Support.

Jak nie mają płyty głównej, to wymieniają ;)

Dodano: 03 marzec 2017 - 22:47

Nie wiem jak tam jest z serwisami telefonów. Wiem natomiast, że autoryzowane serwisy samochodowe u nas i np. w Niemczech to przepaść (chodzi o podejście do klienta). Przykład: w moim samochodzie od nowości skrzypią amortyzatory. I nie tylko w moim. Ludzie jeździli do serwisów, serwisy najczęściej odpowiadały, że ten typ tak ma i że mogą wymienić amory na koszt klienta... Aż ktoś, kto mieszkał na zachodzie polski pojechał do serwisu w Niemczech (gwarancja europejska) na przegląd, gdzie panowie zauważyli że amortyzatory skrzypią i zaproponowali bezpłatną wymianę w ramach gwarancji. Sami zaproponowali... Aha, samochód japoński, nie niemiecki...

Myślę, że wszystko opiera się o koszta. Taki M4 Aqua to koszt ok 250EUR, czyli dla takiego Niemca w przeliczeniu jakieś 250-300 zł na nasze... I tak niestety jest ze wszystkim, serwis nie chce naprawić za darmo, bo Sony Polska mu nie odda pieniędzy, a to dlatego, bo jakiś manager bierze pod uwagę wyłącznie wyniki finansowe, a nie zdowolenie klienta, bo go rozliczają tylko z finansów itd, itp... :(

Przy okazji wyjaśniłeś dlaczego takie Apple wymienia urządzenia od ręki na nowe i ma dobra obsługę klienta. Pieniądze :)

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Co do serwisów, to bardzo często są one firmami zewnętrznymi, które mają uprawnienia, szkolenia i możliwości techniczne napraw. One zapewne maja podpisane umowy na autoryzowana naprawę. A w serwisach jak wszędzie, są różni ludzie.

Ale chyba powinni jakoś sprawdzać z kim podpisują i realizację tej umowy.

Jeżeli im robią jakąś PLAMĘ powinni chyba reagować!

A propos samego telefonu w Aqua M4 wkurza mnie wyjątkowo mała rozpiętość JASNOŚCI ekranu, pomiędzy min a max jest ledwie zauważalna różnica co denerwuje w ciemności i przy słońcu.

Wy też tak macie a może to coś z softem?

------EDIT

A propos maksymalnej jakości ekranu to już wiem: po prostu STAMINA jest włączona, ale minimalna?

Poza tym telefon fajnie mi działa, leciutki, malutki, szybciutki :)

Ekran jest wyjątkowo REAKTYWNY, wyraźnie lepiej niż w innych telefonach (np. Samsung Galaxy A5 2016) pamięć RAM jest zawsze w ponad pół GB wolna (a Samsung ma z tym problem, jest tam ćwierć GB "zarezerwowane" na niewiadomo co)

Ponadto można odblokować bootloader i zrobić modding, a w razie czego przywrócić bootloader i mieć gwarancję:)

A Samsung z jakimś Knox'em naprawdę przejawia tu dużą AROGANCJĘ.

Aqua-M4 E2303, MarshMallow modded

Edited by Ivylally
A Samsung z jakimś Knox'em naprawdę przejawia tu dużą AROGANCJĘ.

Zabezpieczają się. Ja im się nie dziwię za bardzo.

Sony robi przecież to samo, z tym, że udało się stworzyć nieoficjalną metodę przywrócenia fabrycznego statusu bootloadera, a w Samsungu z Knoxem nie da rady (jak na razie, bo myślisz, że nie próbują tego zrobić?).

Tak samo jest z Motorolą, czy HTC - odblokować bootloader możesz, ale zablokować już niestety nie. #PotwierdzoneInfo

HTC to HTC, ale Motki to Nexusy i nawet jak firma należała do Google, to nie było tak łatwo jak z faktycznymi Nexusami...

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Żeby nie było potrzeby wymiany urządzeń, które zostały uszkodzone, bo użytkownik nieumiejętnie bawił się kernelami, partycjami, ich układem, czy bootloaderem?

Albo, żeby nie być ciąganym po sądach, że na custom kernelu, po podkręcaniu procka, doszło do zapłonu przy wykorzystaniu OFICJALNEJ baterii, ładując OFICJALNĄ baterię?

Jakby ot tak pozwolili każdemu (a bądź pewien, że bez obaw o gwarancję 90% Kowalskich i Nowaków (bez obrazy) by się na mody rzuciło), to w sądzie by nie wygrali argumentem, że nie każdy powinien się za to brać.

Ludzie to debile (tak 101% z nas), choć w różnych sprawach, niektórzy to rozumieją, ale większość nie i przez nich wszyscy mają problemy...

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Ale są producenci jak Xiaomi którzy wyraźnie adresują swe smartfony do bardziej świadomych użytkowników i w których przywrócenie LB jest tak proste jak flash nowego ROMu, wgranie stock'owego ROMu tym samym przywraca flagi.

I dzięki temu jest bardzo popularna pomimo braku oficjalnego marketingu w Polsce, ludzie sami kupują ich smartfony prosto z Chin, a na xda-developers jest bardzo aktywne wsparcie społeczności :)

Xiaomi oferuje bardzo dobry sprzęt, za połowę ceny tego co Xperia, Xiaomi jest wschodzącą firmą która już zapowiedziała że wyjdzie na rynki światowe ze swą oficjalną infrastrukturą sprzedaży, Sony powinien się obudzić!!!

HELIUM 364GB ;) locked BL, Nigel's

[ROM][uNOFFICIAL][7.1.1][HYDROGEN/HELIUM]LineageOS 14.1

Edited by pawwaap
  • 3 months later...

Witam. Ktoś tu narzekał na serwis Samsunga i mówił że jeszcze gorzej jak w Sony z naprawami co jest nie prawda! Sprzedałem swoją nadziewana m4a do pierwszego lepszego komisu, który chciał ja kupić i kupiłem używanego Samsunga s6 Edge. Okazało się po jakimś czasie że ma uszkodzony modol aparatu co podobno jest wadą niektórych modeli, więc wysłałem na gwarancję. I co zrobiła firma Samsung?! Wymienila modol aparatu i w dodatku gniazdo USB i baterie o których nic nie wspominałem i to mimo to że miałem tyle na ekranie i dwa obicia na aluminiowej części obudowy! Tak dział a serwis pozadnej firmy. Nie szuka wymowek tylko naprawia co trzeba oraz wszystkie inne wadliwe podzespoly! Wielki plus dla samsunga za podejscie do klienta!

Edited by Damian K.
co podobno jest wadą niektórych modeli

I to jest najważniejsze.

Jak Sony przyznało, że ich ekrany z Z1, Z2 (i chyba Z3) są zbyt słabe i pękają z powodu własnego ciężaru + temperatury, to zaczęli je wymieniać.

Każdy inny producent, by odrzucił gwarancję, bo pęknięcie, to przecież uszkodzenie fizyczne i to zewnętrzne, a więc wina użytkownika.

Ale naprawiali.

No i co to za porównywanie S6 z M4? To jakbyś porównał, że Samsung nie chce naprawić taniego J5/A5, a przecież Apple wymienia iPhona jeśli jest z nim coś nie tak.

Musisz pamiętać, że firma musi sporo zarobić na swoim sprzęcie, a więc te tańsze są zawsze pokrzywdzone, a użytkowników urządzeń flagowych to będą po stopach całować.

Takie życie. Tutaj liczy się tylko kasa, a więc jak wydasz więcej to będziesz lepiej traktowany. Stąd taki Samsung/Sony naprawia telefony, bo różnica w cenie podzespołów+złożenia do ceny sprzedaży urządzenia jest w okolicach 2, a Apple wymienia od ręki, bo płacisz 4-5 razy więcej, a więc dalej mają zysk.Nie licz, że komukolwiek z nich zależy na użytkowniku. Nawet jeśli to tylko w momencie zakupu.

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

W-Support nie, ale Sony tak. Są dla nich głównym źródłem kasy, więc lepiej o nich dbają.

Założyłbym się, że gdyby nawet tak popularne modele jak M, M2, L, czy SP miały pękające ekrany, to Sony nic by z tym nie zrobiło. A przy Zetkach zaczęli naprawiać.

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .