Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Pęknięty Ekran w Z1-Co zrobić?

Xperia Z1 Naprawa Dotyk Ekran Pęknięcie Sony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Raptorini

Raptorini

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.0.2)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:14

Witam.
Jakiś czas temu moja Z1 niefortunnie wypadła mi z kieszeni na podłogę.Niestety ekran nie wytrzymał i w górnej części popękał (zdjęcie). Dotyk działa tylko w dolnej połowie ekranu co uniemożliwia mi odblokowanie go:poker-face: . Nie mam złudzeń ,że sam się nie naprawi dlatego proszę o waszą pomoc Co mam zrobić? Telefon zakupiłem w sklepie firmowym Sony w Łodzi, chciałbym jakoś go odratować bo lubię ten telefon a zakup nowego raczej nie wchodzi w grę, czy w sklepie firmowym przyjmują do naprawy telefony po takim uszkodzeniu i jeżeli tak czy jest to opłacalne? A może skorzystać z serwisów oferujących taką usługę (400-500zł) i reklamujących się w internecie. Czy warto im zaufać i czy wymienne ekrany nie tracą na jakości w porównaniu do oryginału?. I ostatnie pytanie: Czy jest możliwość "wydobycia" plików z telefonu do PC jeżeli nie można odblokować ekranu ?

Załączony plik  11668056_651699454929801_167608605_n.jpg   18,25 KB   5 Ilość pobrań

• 0

#2 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 186
  • 4722 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:21

Jak masz gw, to lepiej do w-support wysłać. W sklepie Sony powinni bez problemu to załatwić. OFC musisz z kosztami się liczyć, ale jak ci na wodoszczelności zależy, to lepiej nie dawać do nieautoryzowanego serwisu.
Co do plików to kup kabel micro USB otg i po podłączeniu myszki będzie można sterować telefonem, np. go odblokować. Kabel koło 10 zeta kosztuje chyba.

Wysłano przy użyciu LG L7II (P710) Tapatalkiem 4

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 21:22

• 1

#3 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 862
  • 5793 postów
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Operator:Orange

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:39

nie chce mi się pisać drugi raz gdyż nie tak dawno dokładnie opisałem jak odzyskać pliki przy zbitym szkle i gdy ne działa dotyk, zajrzyj tutaj >>https://www.xperiasi...ięcie/?p=146067  

w tamtym wątku jest o Z3 compact ale tu jest identycznie 

Dodano: 30 czerwiec 2015 - 22:39

a co do uszkodzenia to wg mnie bardzo to nie będzie opłacalne bo możliwe że i wyświetlacz będzie do wymiany, ale słabo widać na tym zdj

• 1

#4 OFFLINE Raptorini

Raptorini

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.0.2)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 30 czerwiec 2015 - 22:53

Dodano: 30 czerwiec 2015 - 22:39

a co do uszkodzenia to wg mnie bardzo to nie będzie opłacalne bo możliwe że i wyświetlacz będzie do wymiany, ale słabo widać na tym zdj

Wyświetlacz również będzie do wymiany gdyż wzdłuż pęknięć na szkle pojawiły się martwe piksele. Mam rozumieć ,że wymiana również wyświetlacza drastycznie podwyższy koszty naprawy?

• 0

#5 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 15:10

to zależy gdzie i jak bo jak osobno będzie digitizerz szybką  i wyświetlacz to może wyjść trochę więcej a jeśli jako komplet to myślę że ok 300-400 jakby brał  z allegro, a jeśli Ci nie zależy na wodoszczelności to możesz samemu próbować albo albo w jakimś serwisie/komisie, a jeśli chciałbyś mieć gwarancję i wodoszczelność to do w-support (serwis sony we wrocławiu) byś musiał słać, ale tu najpierw bym radził zapytać się ich ile by to kosztowało, albo na

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

albo na ich

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

bo tam też jest podany numer i email. ale w zakładce cennik masz z1 i wymiana wyświetlacza to prawie 700zl

• 0

#6 OFFLINE gural3

gural3

Stały Bywalec

• Reputacja: 1
  • 46 postów
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Operator:Play

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:49

Ekran i digitalizer jest sklejony da się to rozdzielić żyłka wolframowa ale zadko który serwis się w to bawi. wymieniają całość najczęściej z ramka. W bdg cena dla z3c 400 z tego tygodnia.o wodoszczelność można zapomnieć.
  • 0

#7 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 17:02

no to do 500 jakby chciał sam robić powinien się zmieścić

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Xperia, Z1, Naprawa, Dotyk, Ekran, Pęknięcie, Sony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.