Jump to content

Ile trzyma bateria w waszym telefonie?

Recommended Posts

Xperia M5. Ekran najjaśniejszy, 24h włączone dane i aplikacje typu messenger itd które używam telefon trzyma dobę, ale jak oglądam filmiki na YT czy w coś gram to baterie ze 100% do zera potrafię zajechać w pare godzin

Są dni gdy moją XA wykonuję tylko kilka krótkich telefonów i wysyłam parę SMSów to bateria tprzez 3  dni spada do 60% i ładuję bo..., nie wiem czemu, z przyzwyczajenia...(?)

Jak tylko zacznę 'grzebanie' z nowymi motywami, ustawieniami to baterię ze 100% wyczerpuję do 30%  w kilka godzin, wydaje mi się że XA gdy pracuje jest dość prądożerna, ...chociaż nie wiem bo inne smartfony mają tak samo.

A ja tylko wspominam Z1C, gdzie przy użytkowaniu bez gier, głównie internet i muzyka naprawdę ciężko było w jeden dzień rozładować baterie. Bez problemu, bez staminy ciągnął 10 godzin na ekranie. Z2 tak 5,5 - 7.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...

Od kiedy mam 6.0.1 na Z2 to trzyma znacznie dłużej. Zawsze był dzień / 1,5 dnia zależy od korzystania a teraz mam uptime 50 godzin i jeszcze 7% (nie używam trybu stamina).

Zdf7pzK.png
Sony G8142 + Samsung Evo Plus 256 GB U3 + SCSG10 + UCH20 + UCB20 + MH750 + 3MK Flexible Glass H7 | Android 9.0.0

Są dni gdy moją XA wykonuję tylko kilka krótkich telefonów i wysyłam parę SMSów to bateria tprzez 3  dni spada do 60% i ładuję bo..., nie wiem czemu, z przyzwyczajenia...(?)

... inne smartfony mają tak samo.

Mam teraz M5 i sytuacja ze spadkiem baterii jest prawie identyczna jak w XA.

• 4 months later...
  • 3 months later...

Nie zmierzyłem jeszcze pracy od ostatniego ładowania ale ja to ogólnie gram używam wifi fb,GG i tak i 6 godzin intensywnej pracy daje radę . Na czuwaniu przez noc zeszło 1%

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

6 H na ekranie czy w ogóle działa 6h. Jeśli to pierwsze, jak wypada to godzinowo w ciągu dnia - tzn np. pół dnia,  od rana do wieczora? 

• 3 months later...

To zależy, bo jak wyłącze gps, dane mobilne i wifi, to po naladowaniu baterii i potem po 12 godzinach mam okolo 85% baterii. Zawsze jak chce skorzystać z Internetu to tylko na chwile wlaczam dane mobilne, a jak zapomnę to pod koniec dnia bede mial 30 % procent bo gpsy, dane mobilne i wifi najbardziej żre baterię nawet jak telefon jest nieuzywany i jest w trybie wygaszonego ekranu. I to nie chodzi o markę telefonu bo tak samo mialem na xperii m4 aqua, tipo czy teraz na huaweiu p8 lite.

• 2 months later...

Rekord stocka (post #27) pobity aż o 50%!

post-5842-0-20279400-1508518390_thumb.png

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

Kolor: czarny

FW: 1.0.7.44
   Pasek: czarny, metal

• 1 year later...

Nie to żeby coś , ale ja lubię modyfikować oprogramowanie bo daje to duże możliwości :D

Przykład na XDA :

Hidden Content

Hidden Content

Zrzuty poniżej , ok 7 dni góra 8 życia :D

post-60821-0-95432500-1550483928_thumb.pngpost-60821-0-18564400-1550483933_thumb.png

Edit: Zrzuty nie dzisiejsze , zrzuty robione wcześniej aby pokazać jak działa nowa opcja w kernelu którą dodałem :D Kernel i system mają dodaną tą opcję co widać :D

Edited by MAREK10747
  • 1 year later...

Ja mam teraz Huawei P30, i tak średnio to wychodzi 1,5 dnia, do 2 dni, czasem 2 dni z hakiem w porywach. U mnie zasięg nie najlepszy, więc mogło by być lepiej... Rekord to 2d 19h, ale to z marca, a na chwilę obecną tak to wygląda.

05d0b77b41293353a0b0ef3fa60fe958.jpg9b7bc624b206e464f979f3ca7072900a.jpgb747711b50d741b651a545c1bc903101.jpg024fb22e0130ca4d6baf34221288326f.jpgdef6cfe4fec4941b207d61517613b3f9.jpg

Huawei P30 | Tapatalk

Edited by Xperiagosc
  • 4 months later...
W dniu 9.01.2016 o 08:48, enesas napisał:

@up

Tak, to co ja mam powiedzieć jak na ekranie mam max 3h (na samsungu)?

W nexusie na ekranie wytrzymuje mi ok. 6/7h (może ciut wiecej) na automatycznej jasności.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Mogę przybić piąteczke... Sam trochę telefonów przeżuciłem i porównując dla przykładu poprzedni Redmi Note 8T a mój obecny XZ1 Compact Redmi 4000mAh XZ1C 2700mAh na Redmi 4-6h SoT na XZ1C 5-8h SoT robiąc dokładnie te same rzeczy na telefonach... Wychodzą po prostu podzespoły no i wielkość samego ekranu, nic innego

@Bachor dziękuje za Twój post! 🙂 

A pytanie z innej beczki - czy Ty korzystasz na telefonie z social media (Facebook, Instagram, Tweeter). One lubią również pochłonąć dużo energii.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

@jugglerszczerze mówiąc to nie korzystam bo mi to do szczęścia nie potrzebne... ostatnio na włączonej staminie cały czas z aktywną wydajnością telefonu, normalnym przeglądaniem internetu, youtube, jakaś gierka i czytnik ebook 2dni bez ładowania i 8h50min na ekranie na androidzie PIE. teraz wgram OREO i sprawdzę na takim samym korzystaniu czy coś się zmieni na lepsze

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .