Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Porządki na forum, punkt reputacji za każde zgłoszenie

porządki forum punktów reputacji każde zgłoszenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 645
  • 5358 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 16 wrzesień 2015 - 12:02

Z racji tego, że od dłuższego czasu w coraz większej ilości tematów pojawia się spam (wypowiedzi nic nie wnoszące, odbiegające od tematu), ekipa forum postanowiła nieco zaostrzyć weryfikowanie przeglądanych postów. 

Stażowi użytkownicy pamiętają, że byliśmy witryną gdzie nie pozwalaliśmy na zbytnie dywagacje, staraliśmy się aby odpowiedzi na zadawane pytania były treściwe. Zaostrzenie polityki forum nie jest więc żadną nowością, po prostu będziemy się baczniej przyglądać Waszym wpisom.

Niektórzy z Was mogli już zauważyć, że od paru dni wysyłamy informację na skrzynki, jeżeli post nie spełnia zasad forum. Jesteście w niej informowani, jaka akcja moderatorska została przeprowadzona. 

W dniu dzisiejszym wprowadzamy do Regulaminu forum dodatkowo następujące punkty:

III 9. Odpowiadając na forum staramy się trzymać wątku, nie zmieniamy tematu.
III 10. Nie odpowiadamy na spam i nie karmimy troli. Jeżeli widzisz, że ktoś odbiega od tematu, zgłoś to za pomocą stosownego przycisku pod postem. Jeżeli Twoje zgłoszenie okaże się właściwe - otrzymasz 5 pkt reputacji punkt reputacji.

Jak widać z powyższego zapisu, zgłaszając niewłaściwą treść można przyczynić się do utrzymania porządku na forum oraz zdobyć dodatkowe 5 pkt reputacji.

Dla osób, które otrzymują ostrzeżenia przypominam zasady:

3 ostrzeżenia - Zakaz pisania na forum przez 10 dni,
4 ostrzeżenia - Zakaz pisania na forum przez 20 dni,
5 ostrzeżeń - Ban na 20 dni,
6 ostrzeżeń - Ban na 30 dni,
7 ostrzeżeń - Ban na zawsze.

Mamy dosyć rozbudowany system ostrzeżeń, co ma swoje dobre i złe strony. Po pierwsze, naprawdę trudno jest wylecieć od nas z forum, po drugie aby na konto zostały nałożone jakiekolwiek restrykcje trzeba zebrać min. 3 ostrzeżenia w ciągu miesiąca. Każde ostrzeżenie jest informacją dla Was o złamaniu zasady Regulaminu. Będziemy je przyznawać częściej, bo słowne upomnienia nie pomagają. Ostrzeżenia automatycznie wygasają po upływie miesiąca, więc jeżeli ktoś wyłapie czasami jedno czy dwa, nie powinien się przejmować tylko zwrócić uwagę na to, czego one dotyczyły. 

Dodatkowo przypominam, że w działach z poradnikami dla konkretnych modeli tematy są zamykane. Można jednak zamieścić nowy wątek poświęcony danemu tutorialowi w Dyskusji ogólnej i tam prowadzić rozmowy na temat przydatności, problemów i innych spraw z nim związanych.

O dalszych zmianach będę informował w tym wątku.

• 2

#2 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 860
  • 5793 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:08

ja na wszystko patrzę obiektywnie i też takie mam zdanie na ten temat.  ale mam parę pytań.  

@Juggler dlaczego zdecydowałeś się,  aż tak hojnie obdarować kogoś za prawidłowe zgłoszenie?  przecież nie jest łatwo zapracować na każdy punkt reputacji. gdyż na to trzeba zasłużyć,  a za takie zgłoszenie to można by szybko nabić sobie punkty reputacji gdyż takie wątki nie są rzadkością bo mogą być nawet parę razy w tygodniu.  jeśli wynagradzać to,  moim zdaniem 1 lub 2 punkty byłyby w zupełności wystarczające.   

kolejna sprawa,  to czy nie lepiej  byłoby już dać komuś moderatora np na okres próbny czy będzie się dana osoba nadawać albo pozostawić to zadanie dla moderatorów?  przecież po to są moderatorzy aby pilnowali porządku na forum.  

ponadto sam fakt aż pięciu punktów by bardzo nakręcał ludzi bo dostawali by punkty za znikomy albo brak pracy,  gdyż zgłoszenie nie jest jakieś czaso,  czy pracochłonne i zgłaszali by oni nawet takie wątki które są zgodne z regulaminem i ta ilość zgłoszeń mogłaby być duża przez co z kolei moderatorzy byliby zasypywani ogromem zgłoszeń bez pokrycia i trudniej byłoby wychaczyc te które naprawdę są niezgodne z regulaminem. 

Użytkownik rt1 edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 14:10

• 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1203
  • 10172 postów
  • Rom:Oxygen OS 9.0.13
  • Kernel:Stock

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:15

Zgadzam się z rt1. Trzeba pamiętać, że to jest zbyt szybkie nabijanie punktów. Myślę, że nie trzeba dawać nagród za to. Sam gonię (w zasadzie to nie ścigam się z nikim) po 300 punktów reputacji ale bez przesady.

Wysłane z Xperii Z1 przez Tapatalk 5.2.1 Pro
  • 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:16

To ma na celu nagrodzić kogoś. Macie inne propozycje punktowe?

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:22

1 albo w ogóle,  bo jakby nie patrzeć to użytkownik również tworzy to forum,  bo pojedyncze jednostki w końcu tworzą społeczność i jeśli będzie chciał -  miał dobrą wolę -  to pomoże w współtworzeniu/polepszaniu/pilnowaniu porządku na forum.  tam samo jak jest z obowiązkami obywatela,  tyle że tu taka mikro społeczność  :) 

• 0

#6 OFFLINE ewentual

ewentual

Jak się nie da? Wszystko się da :)

• Reputacja: 36
  • 1462 postów
  • Telefon:Xperia X
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:stock

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:31

A moze zamiast repa to 1 xperian?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:37

jak xperiany to już byłoby to lepsze rozwiązanie,  nawet jakby było to 5xp,  ale repUP nie.  

Użytkownik rt1 edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 14:39

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10172 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:08

No właśnie każdy tworzy forum, niech będzie bez żadnych punktów. Przecież nie zawsze zjawi się ktoś z ekipy i na zawołanie usunie post. Jak się zjawi to zobaczy a my możemy pomóc jedynie zgłaszać. A możeby tak po prostu tworzyć specjalną sygnaturę dla takich ludzi? Ja mógłbym się chyba tym zająć. Może nie jest to świetna nagroda ale nie każdy ma i nie każdy potrafi ozdobić post.

• 0

#9 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:18

@up, ale że osobną grupę "usuwaczy wątków"??
  • 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10172 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:34

Nie, nie . Chodzi o to, że mogę komuś zrobić graficzną sygnaturę jako nagrodę. Co prawda moje umiejętności nie są świetne ale potrafię robić transparent czegoś z tła aczkolwiek niekoniecznie jednego elementu. Do tej pory raczej korzystałem z przygotowanych sygnatur tylko dodawalem wpis np Deszczu ale w paintcie się nie dało przezroczystych robić. Mam gimpa i tam można trochę zrobić. Chodzi mi, by dla takiej osoby zrobić jakąś sygnaturę albo dać możliwość ustawienia tła w profilu. A jeśli nie sygnatura to może 15% zniżki na doładowanie konta?

• 0

#11 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:03

Z Xperianów w przyszłości prawdopodobnie będziemy rezygnować, z reputacji nie. Nie zgodzę się z rt1, że takiej osobie się nie należy punkt. Żadnej sygnatury, wyróżnienia również nie będzie dla takich osób.

ta ilość zgłoszeń mogłaby być duża przez co z kolei moderatorzy byliby zasypywani ogromem zgłoszeń bez pokrycia i trudniej byłoby wychaczyc te które naprawdę są niezgodne z regulaminem. 

Dlatego punkty byłyby dopiero po przejrzeniu zgłoszenia i oceny jego przydatności.

Nie wiem czego się tak obawiacie, zgłoszeń nie ma tak dużo aby można było nie wiadomo ile punktów uzbierać. W ogóle bardzo mało zgłoszeń otrzymujemy i to ma na celu zachęcić do zmiany nastawienia. Równie dobrze mogę dodać punkty negatywne i wtedy byście mówili, że słabo bo przecież na punkt reputacji trzeba zasłużyć, a tu ktoś Wam go odbiera jednym klikiem bo Was nie lubi. 

Poza tym nie wiemy jeszcze jak przyjmie się moje zarządzenie, być może nie będzie zainteresowanych takim zdobywaniem punktów. Wtedy z tego zrezygnuję. Mogę zamienić na Xperiany, ale zaczynam mieć już wątpliwości co do sensu istnienia tych punktów.

• 1

#12 OFFLINE enesas

enesas

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 255
  • 3249 postów
  • Android:Nougat (7.0)

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:14

@juggler

Krótką mówiąc, chcesz po prostu SPAM w skrzynce :P . Zapewne znajdą się tacy, co będą zgłaszali posty które są na temat (i jak znam życie, będzie to 80% zgłaszających). 

Nie odbieraj tylko tego jako że "już wiem jak będzie", bo to są tylko moje przypuszczenia.

Nie żebym był przeciw temu, bo mi ten pomysł się podoba. 

PS. Jak tak czytam nie raz na forum, to zdaje mi się, że większości polecą ostrzeżenia (i wcale nie mówię, że mi nie).

Reporteer (16 wrzesień 2015 - 16:36):
Jeżeli dana osoba będzie zgłaszała odpowiednie posty w celu zgarnięcia reputacji to po 1. nie dostanie repa a po 2. dostanie ostrzeżenie lub blokadę wysyłania zgłoszeń czy coś takiego.

• 0

#13 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 15:40

Póki co zgłoszeń dużo nie ma, poczekamy jak się sytuacja rozwinie. 

• 0

#14 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 17:44

rozważasz zmniejszenie liczby punktów,  czy zostajesz przy 5'ciu?

• 0

#15 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 08:28

Rozwazam, ale poki co jest 5 pkt. Zobacze ile bedzie zgloszen

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka
  • 0

#16 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 17:16

Zapomniałem dodać, że punkty można zgarniać również za zgłaszanie starych tematów np. źle sformatowanych poradników, których układ uległ "popsuciu" po zmianie silnika forum. Rzadko, bo rzadko, ale można znaleźć takie perełki, szczególnie w działach ze starszymi Xperiami :) 

PS. Dla najaktywniejszych wyławiaczy źle sformatowanych poradników przewidziano upominki.

• 1

#17 OFFLINE enesas

enesas

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 255
  • 3249 postów
  • Android:Nougat (7.0)

Napisano 21 wrzesień 2015 - 17:52

Takie pytanie. Czy za każdy błąd ortograficzny też jest 5 pkt? Jak tak, to ktoś na mnie nabije duuuużo punktów :P .

• 0

#18 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:05

to ja życzę miłego przeglądania forum zapaleńcą,  bo trochę tego jest

• 0

#19 OFFLINE realowiec98

realowiec98

Madridista

• Reputacja: 160
  • 1901 postów
  • Telefon:Xperia X Performance
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock modified

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:12

to ja życzę miłego przeglądania forum zapaleńcą,  bo trochę tego jest

Już znalazłem jeden błąd, gdzie nagroda? XD

• 0

#20 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5793 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:20

zgłoszenie musi zostać rozpatrzone przez moderatora/admina i jeżeli zostanie uznane za słuszne to wtedy zostanie wykonana wobec niego odpowiednia czynność a ty dostaniesz repa

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: porządki, forum, punktów, reputacji, każde, zgłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.