Jump to content

Nokie z dual sim a ich obsługa

Recommended Posts

Zamierzam kupić mamie tą nowsza nokie bo stara juz ma problemy z zasięgiem. Na allegro widzę bardzo dużo modeli z dual sim. Czy nokia nie narzuca tego dual sim? Chodzi mi o to czy przy jednej karcie są jakieś komunikaty np przy dzwonieniu z której karty ma dzwonić albo coś? Wydawać mogłoby się głupie, jedna karta wiec nie ma możliwości dzwonienia z innej ale wolałbym się upewnić. Musi być łatwy w obsłudze i dlatego pytam czy to dual sim nie jest narzucone. Może ktoś ma taki telefon w domu? Nokia 100,105,106,130 coś ala tego.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Tak.

przy pisaniu czy dzwonieniu wybierasz z którego numeru i da się chyba ustawić kartę domyślną.  co samego rozpoznawania to standardowo jest SIM1 i SIM2 ale większość jak nie wszystkie modele nokii umożliwiały zmianę nazwy.  

jeśli chodzi o sam zasięg to karty działają na pojedynczej antenie dzięki czemu zawdzięczają niską cenę.  jak to się nazywało nie pamiętam na obecną chwilę i musiałbym wygooglowac ale działa to na tej zasadzie że jak np rozmawiasz przez sim1 to druga tak jakbu nie miała sygnału -  jest nieaktywna,  a dopiero po zakończeniu połączenia jest info że ktoś się dobijał na drugi numer 

Dodano: 06 październik 2015 - 21:41

a z tych modeli co podałeś to 100 i 103 nie mają wersji dualsim.  

a to co pisałem było na podstawie x2-02 którą miał ojciec parę lat do tyłu 

Moja mama ma nokię z dual sim, i wsio gra. Ma jedną kartę włożoną, i żadnych problemów z tego powodu, że drugiej karty niet, a więc jest tak jak być powinno. Tylko to jest chyba nokia 225, czy jakoś, dokładnie nie pamiętam. A tak wygląda:

https://images.tapatalk-cdn.com/15/10/06/b72475ee635309e02ee997ea07d5947f.jpg

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

a jeśli się nie mylę to nawet te nowe smartphony dualsim tak mają że podczas rozmowy ta druga (pierwsza -  zależy której się używa)  karta jest nieaktywna w trakcie rozmowy.  ale pewien nie jestem 

Dodano: 06 październik 2015 - 21:46

tylko że w wypadku używania jednej karty w dualsim to trzeba mieć ją w pierwszym slocie/gnieździe 

No to tak, jak masz 1 to w tym głównym.

Tam.jest menadżer kart, i wybierasz z której korzystasz w danym momencie. Ja nigdy duala nie miałem, bo mi nie potrzebny, ale jak ktoś ma 2 karty, to fajna rzecz. Nawet jak tę nokię mamie kupowałem w komisie, to nie wiedziałem, że to dual, dopiero w domu się okazało.

Edited by Xperiagosc

Mama i tak mało dzwoni wiec chce przejść z abonamentu na kartę. Xperiagosc jak masz 1 kartę i chcesz dzwonić to nic się nie wyświetla z której z chcesz dzwonić? Po prostu dzwoni?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Tak.

to chyba zależy od telefonu,  ale nie jestem pewien,  bo czasami może być tak że wykrywa jedną kartę to ta jedna i zachowuje się jak singlesim,  albo tak czy siak będzie wybór,  tyle że sim2 nie będzie możliwa do wyboru albo będzie ale nic się nie będzie dziać.  ja obstawialbym tą drugą opcję 

Nie, nic się nie wyświetla. Wybiera numer, i dzwoni.

Dodano: 07 październik 2015 - 10:47

Nie wiem, jak.by to było przy 2 kartach, ale podejrzrwam, że wtedy w tym menadżerze sim się wybiera, z któtej się aktualnie chce dzwonić, czy sms pisać, i tyle.