Jump to content

Recommended Posts

Tylko pytanie brzmi, po co wgrywać nowy soft do fabrycznie nowego telefonu z aktualnym oprogramowaniem. Dziś rano było już w ogóle kuriozum, budzę się, odłączam telefon od ładowania, chcę go uruchomić aby sprawdzić która godzina i d*pa telefon się wyłączył.

wgraj softa od nowa we flashtoolu

A możesz przełożyć to na chrześcijański, za głupi jestem na taki język. 

flashtool zrobi to lepiej i jak będziesz go mieć to wtedy w każdej chwili możesz wgrać soft bo plik z nim masz na komputerze i nie musi pobierać tak jak pc companion.  a nawet jak pc companion zawiedzie to wtedy zostaje flashtool.  jeśli nie wiesz co z czym ugryźć to wszystkie potrzebne linki mam w sygnaturze

Telefon wrócił z naprawy gwarancyjnej. Oczywiście że stwierdzili iż wszystko jest ok, ale przynajmniej wymienili obudowę która pękła od przegrzania się.

Teraz wysyłam Z5

Edited by Michał6

dzisiaj sobie obczaiłem z5ni z5p. do zwykłej z5 mam mieszane uczucia,  telefon fajny ale raczej nie warto byłoby zmienić telefon na ten.  w skrócie można nazwać to ewolucją.  Z5P ma naprawdę fajny ekran który robi robotę i jest niewiele większa od Z2 i spokojnie mógłbym używać.  

nowa aplikacja aparatu nie jest taka super jak opisywano,  może coś wyciągnęli na wierzch ale za to drugie schowali i po kliknięciu opcji jest tylko kilka pozycji a jak chcemy resztę  to trzeba nacisnąć przycisk więcej.  sam aparat faktycznie ulepszony. 

srebrna Z5Premium świetnie wyglada,  prawie lusterko,  no ale żaden odcisk palca się nie schowa i widać to bez względu na kąt widzenia.  matowe wersje wypadają tutaj dobrze.

ale na koniec najważniejsze. grzeją się one niesamowicie, a co takiego można robić na telefonie w trybie demo?  i mam prośbę do @@jugglera jak będziesz testować którąś Z5 włącz aparat albo coś wymagającego i spróbuj ściąć białko albo całe jajko :)

Edited by rt1

przecież napisałem że obczaiłem a nie używałem i pisałem takie pierwsze wrażenie które zwykle decyduje o zakupie przez typowego Kowalskiego i zarówno z5 i Z5Premium przez kilka minut przeglądu zdarzyły się zagrzac do tego stopnia że było czuć,  może nie była to wysoka temperatura i nie patrzyło jakoś ale to zawsze jest jakiś wzrost 

Dodano: 08 grudzień 2015 - 19:35

jednak z5p bardziej bo to w sumie od niej czułem ciepło,  zwykła w sumie się zaciepliła tylko

Witam,

chciałbym się podzielić opinią na temat Z5. Użytkują ją od miesiąca. Wcześniej posiadałem Z3 i byłem bardzo zadowolony. Natomiast po Z5 spodziewałem się jakiejś ewolucji a tak naprawdę dostałem to samo w innej obudowie z mega grzejącym się procesorem. Nawet przy zwykłych czynnościach takich jak przeglądanie internetu telefon potrafi się zrobić dosyć ciepły, po odapleniu aparatu czy wideorozmowy telefon w okolicach soczewki aparatu jest gorący, wręcz parzy! Z3 przy nim była chłodna!!! TO bardzo na minus. W telefonie premium za te pieniądze nie powinno coś takiego mieć miejsca. Druga sprawa to bateria. Zmniejszona do pojemności 2900 względem Z3. Tam z trzymania baterii byłem bardzo zadowolony, tutaj natomiast bateria przy tych samych programach takim samym używaniu spada dużo szybciej. Niestety w przypadku xperii Z3 nie sprawdzałem czasu na wyśwuetlaczu natomiast tutaj w dniu dzisiejszym - odpięta od ładowania o 7 teraz mam 19% czas włączneia ekranu 2:31 w trybie stamina ! Nie wiem czy u mnie coś jest z baterią czy ten typ tak ma ale jakaś porażka. Nie wiem może coś strasznie zżera mi baterię ale nie potrafie tego znaleźć. Wczoraj z kolei miałem prawie 5 godzin na wyświetlaczu. Trzecim minusem jest aparat. Aparat wychwalany przez SONY pod niebiosa. Porównywałem zdjęcia z samsungiem S5 neo (16mpx). Zdjęcia w samsungu dużo ostrzejsze, łądniejsze, więcej szczegółów, mniej pixeli widocznych na zdjęciu po przybliżeniu. Aparat mimo iż dostał kolejne 3 mpx w stosunku do Z3 niczym się nie różni. Reszta na plus. Po wielkim łał jakie wywołała na mnie Z3 tutaj muszę stwierdzić że nie było zaskoczenia wręcz przeciwnie - pewien niedosyt głównie spowodowany wymienionymi minusami do tego cena urządzenia która jest w ogóle nieadekwatna do tego co ono prezentuje. Nie ma rewolucjii jest malutka ewolucja. 

Może trochę agresywnie, ale jak być poczytał to być nie wziął. Od Xperii Z1 nie ma większej zmiany, a od Z zmiany nie wpływają na działanie systemu - systemowi i 99,999999% apek wystarczą 2 rdzenie i 1GB RAMu, reszta to już dorzucanie, bo ładnie wygląda i choć RAM nigdy nie jest stracony, i im jego jest więcej to lepiej, ale więcej niż 1GB (a tym bardziej 2GB) to tylko pod publikę.

+ wszędzie (na tematycznych forach/portalach/blogach) trąbiono, że Snapdragon 810 to grzejnik, nie procesor.

Co do aparatu to na necie są porównania. I wg mnie (sam porównywałem tylko Z5 z S6 Edge) ten z Z5 jest lepszy, bo ma chłodniejsze kolory, co wg mnie lepiej wygląda, więc to zależy od patrzącego.

Co do baterii, to wszyscy producenci mają jakąś tendencję do obniżania ich pojemności. Nie wiem czemu, bo to głupi pomysł.

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

FW: 1.0.7.44

w sumie z2 była ostatnim telefonem gdzie były zmiany na plus bo np z tą baterią to z3 miała już mniejszą

Ja testowalem Z5 tylko 2 tygodnie i być może to mało, ale mam bardzo pozytywne wrażenia. Grzac się grzeje, ale moim zdaniem jest to do przeżycia i wiele osób wyolbrzymia ten problem. Kolejna sprawa to zmiana tyłu telefonu który już nie jest szklany i dobrze, bo się tak nie rysuje jak Z3+. I wodoszczelnosc też zachowana. Przynajmniej w testowym modelu. Aparat multum opcji, ustawień i gdyby nie cena to bym brał.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Cześć. Kupiłem Z5 miesiąc temu.

Dotychczas zmieniałem SGS po kolei zatrzymałem się na S5. Zetka napewno w wykonaniu telefonu wyróżnia się na korzyść. Mój egzemplarz podczas mojego użytkowania ( norma bez grania) działa płynnie nic się nie wiesza ani wyłącza z wyjątkiem czasami wiesza na chwilkę Fb ale to chyba norma dla tej aplikacji. Natomiast wyłączanie aparatu podczas kręcenia filmu ponad 3 min HD zaskoczyło mnie bardzo. Temp w codziennym użytkowaniu jest ok. Ogólnie jestem zadowolony i liczę że andek 6 pomoże choć na wyłączanie aparatu :)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Taką odpowiedź dostałem od serwisu po wysłaniu do nich mojej Z5

Szanowny Kliencie, podczas pobytu urządzenia w Serwisie zgłaszana usterka nie wystąpiła. Długotrwałe testy przeprowadzone przez techników naszego Autoryzowanego Centrum Serwisowego nie potwierdziły zgłoszonego problemu. Urządzenie jest sprawne. Oprogramowanie zostało zresetowane. w-support.pl<br />Bateria jest sprawna.

To co, wymyśliłem sobie te problemy? Jeśli nadal będzie wadliwie działać, to się z nią pożegnam

Oni testują najwyżej kilka minut, więc, aby im to udowodnić, powinieneś nagrać filmik, wypalić płytkę i dodać do paczki z telefonem.

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Ja mogę powiedzieć,że świetnie wyświetlacz się prezentuje jak jest dzień i jasno od słońca :-) Ikonki normalnie wychodzą jakby z ekranu :-) Świetna jakość obrazu ;-)

Przy słabym świetle niestety nie da się tak korzystać, bo strasznie razi, ale automatyka również znakomicie dopasowuje do otoczenia oświetlenia

Miałem wcześniej Z3 i jedynie wygląd miała lepszy. Z5 nie dorównuje wyglądowi do Z3.

Ogólnie mówiąc jest różnica...

• 2 weeks later...

No i telefon znów w serwisie, tym razem dostali filmy, nagrałem samoczynny restart telefonu, wywalanie z aplikacji i totalną zawiechę, telefon się zawiesił i nie można było zrobić nic aż do pełnego wyczerpania baterii.

Z5 nie ma takiego przycisku do resetu, jak Ultra, obok slotów na kartę SD i SIM?

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

na zdjęciu jest akurat z5 compact ale zwykła z5 też ma taki przycisk pod zaślepką,  oznaczony w jako off ze strzałką.  na zdjęciu jest on koloru żółtego  

Hidden Content

Dodano: 31 grudzień 2015 - 17:04

przybliż sobie zdjęcie to będziesz widział 

Czekam co serwis powie, dostali filmy więc raczej wgraniem nowego softu mnie nie spławią.

Dodano: 04 styczeń 2016 - 20:50
No i dziś odpowiedź, urządzenie nie do naprawy. Uszkodzona płyta główna, do wymiany cała płyta, nowy IMEI i nowa gwarancja 24 miesiące. Jednak nie wymyśliłem sobie problemów. Telefon wraca do mnie, z nowymi bebechami

to dobrze, ale zawsze może być status że urządzenie nie udało się naprawić i dostaniesz nowy :D

• 2 weeks later...

No cóż, szczerze mówiąc, to ostatni produkt japończyków jaki miałem, pochodził z czasów kooperacji z ericssonem (SE Xperia Neo V), ale czytając wątki na forum, do takiego wniosku doszedłem niestety... Jednak telefony sygnowane marką Sony Ericsson, to klasa o wiele wyższa, niż te, sygnowane marką Sony.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5

Witaj, akurat nie zgadzam się z twoja opinią. Również miałem przez dłuższy czas SE Neo V i w porównaniu do Zetki, którą po 1,5 roku z iphone'em zacząłem używać, to była tragedia. Ja wiem, że minęło sporo czasu między neo v a Zetką, ale akurat Zetka jest o niebo (albo może dwa nieba) lepiej wykonana.

Pozdrawiam

Czyżby? Neonówka sporo przeszła, i wsio ok było, a zetki... Położysz na biurku, idąc spać, a rano bum, kreska na ekranie, bo sobie pękł...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edited by Xperiagosc
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .